Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θα περιμένω να δώ αυτό που έχουμε συζητήσει εδώ και καιρό. Τέλος του μήνα πάω Αγγλία οπότε μπορεί να ψάξω και εκεί.
    Insert Coin

    Comment


    • Championship Mode, in a nutshell, means hot tournament action and match replays that let you watch the best of the best. Championship Mode goes live for both PS3 and Xbox 360 on Friday, April 24, and it comes entirely FREE. For anyone that wants more than will fit in a nutshell… Tournaments:The tournaments offer a […]


      Στο παραπανω link θα βρειτε αναλυτικα ολες τις προσθηκες του free dlc pack "Championship Mode" που κυκλοφορει στις 24 του μηνα.
      Κανεις δεν το ποσταρε οσο απουσιαζα, ντροπη .

      Comment


      • λετε να το τσιμπησω αν το βρω σε καμια προσφορουλα?

        Comment


        • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
          λετε να το τσιμπησω αν το βρω σε καμια προσφορουλα?
          Για μένα άξιζε η αγορά 360 για να το παίξω .. Ελπίζω να λέει κάτι αυτό ;)

          http://www.capcom-unity.com/s-kill/b...p_mode_update_

          Στο παραπανω link θα βρειτε αναλυτικα ολες τις προσθηκες του free dlc pack "Championship Mode" που κυκλοφορει στις 24 του μηνα.
          Κανεις δεν το ποσταρε οσο απουσιαζα, ντροπη
          Wow ! Δεν το είχα δεί πουθενά αυτό !! Πολύ καλά νέα ! Επιπλέον κίνητρο για την συνέχεια Τώρα που θα έρθει και ο Mad Catz, πάμε ολοταχώς για τις 200 ώρες playtime !!



          Comment


          • Στο Amazon.co.uk ειναι in stock τα Madcatz SE sticks (360).
            Οποιος ψηνεται it's now or never .
            Ως το βραδυ παιζει να χουν εξαντληθει - you have been warned.

            Comment


            • Μολις μπηκα σπιτι και απ οτι βλεπω τα sticks οντως τελειωσαν.
              Προλαβα να παρω ενα, αναρωτιεμαι βεβαια αν θα κανει ship κανονικα ή αν θα στραβωσει η ολη φαση για καποιο λογο.

              Αυτο το Σαββατο (all day long λιγο πολυ) θα γινει το 1ο πραγματικα μεγαλο SF4 gathering (3-4 tvs, πανω απο 25 ατομα κτλ), οποτε αν κανεις ενδιαφερεται σοβαρα ας μπει στο GreekDojo να κοψει κινηση, γιατι δεν τα κανονιζω εγω αυτα.
              Κατι μαγειρευεται και για 5 vs 5 tours οποτε θα πρεπει να δηλωσουν συμμετοχη διαφορες ομαδες, αλλα αν ολα πανε καλα θα βγει κατι πολυ ενδιαφερον.

              Comment


              • Tha eimai kai egw ekei, opoios goustarei erxetai ypothetw
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Το standard fightstick δεν αξίζει καθόλου, Xeno, εκτός κι αν τ' αγόρασες για συλλεκτικούς λόγους. Δυο κουμπιά έχουν σταματήσει ν' ανταποκρίνονται και περιστασιακά νεκρώνουν όλα για 10-20 δευτερόλεπτα. Επίσης, δίνοντας μια κατεύθυνση στο μοχλό συχνά ''κολλάει'' σ'αυτή για αρκετό χρόνο. Κι όλα αυτά χωρίς καμιά υπερβολή και χωρίς να του 'χω φερθεί ιδιαίτερα άσχημα, αν εξαιρέσεις μια αδύναμη (:p) μπουνιά. Για την ποιότητα μοχλού και κουμπιών δεν ξέρω, γιατί είναι το πρώτο stick που πήρα.

                  Stick δεν έχω λοιπόν αυτήν την περίοδο και σκέφτομαι είτε ν'αγορασω sanwa parts και να αντικαταστήσω τα υπάρχοντα με τη βοήθεια κάποιου tutorial (ελπίζω να λυθούν τα προβλήματα και να μην δώσω τσαμπα λεφτά) ή ν' αγοράσω ΤΕ που έρχονται υποθετικά τον Μάιο (αν και δεν εμπιστεύομαι πια την Madcatz) ή να περιμένω κάποιο Ηοri το καλοκαίρι. Αν υπάρχει κάποια άλλη λύση και γνωρίζετε αξιόπιστα stick παρακαλώ βοηθήστε.

                  Το site με τα sanwa parts που βρήκα λέγεται gremlin solutions. Είναι εντάξει φαντάζομαι, ε?

                  Comment


                  • Αν θες υπαρχουν εδω ατομα που κανουν custom κατασκευες οπως ακριβως τις θες (case, artwork, layout, parts) και imo ειναι πολυ καλη λυση.
                    Το απλο stick της MC ξερω πως ειναι για τα μπαζα, απλα σκοπευω να αλλαξω μοχλο, κουμπια κτλ και στο τελος θα βαλω και μια πλακετα για PS3 για να μπορω να παιζω οταν ειμαι με αλλους που εχουν PS.

                    Αλλαξε parts να σωθεις, δες τι παιζει στο akihabarashop, στο lizardlick, αλλα και σε αυτο που λες. Τα περισσοτερα ειναι out of stock λογω massive demand παντως.
                    Στη χειροτερη υπαρχουν ατομα που πουλανε τετοια και πληρωνεις μεσω Paypal (πχ ο Κορεατης Laugh στο Shoryuken απ τον οποιο ισως παρω parts).

                    Τελος το ΤΕ stick ειναι οντως πολυ καλο, αλλα εχω ηδη 1 και δεν εχω χωρο για 2ο (και στην τελικη αντε να βρω 2ο), οποτε θελω ενα πιο μικρο stick για εναλλακτικη λυση.

                    Comment


                    • Θα παραγγείλω από lizardlick μόλις βγουν stock, τρίτη βδομάδα του Απρίλη λέει. Ευχαριστώ.

                      Comment


                      • Αδιαφορο το DLC pack οπως αναμενοταν.
                        Μου ηρθε και το MadCatz SE stick. Χθες απογευμα εφυγε απο Amazon UK, σημερα μεσημερι ηρθε εδω με UPS, παροτι επελεξα το φτηνοτερο shipping (10 λιρες μεταφορικα περιπου).
                        Respect, μονο αυτοι ξηγιουνται τοσο καλα.

                        Λειτουργει μια χαρα, παρολαυτα θα το βαλω στην ακρη μεχρι να βρω καλυτερα parts και πανω απ ολα μια πλακετα για PS3 board μηπως δουμε το 1ο PS360 Stick στην Eλλαδα.

                        In other news ξηρασια στο XBL, τοσος καιρος εχει περασει και μονο εγω και ο Nick παιζουμε.

                        Comment


                        • Αδιαφορο το DLC pack οπως αναμενοταν.
                          Αδιάφορο πραγματικά ! Περίμενα κάποιο "knockout-style tournament mode", και τελικά πήραμε απλά "grades" και τυπικά "semi-final" και "final" matches .. Τουλάχιστον να βελτιωνόταν λίγο το online, αλλά δυστυχώς στα 2 match που έπαιξα η εμπειρία ήταν τραγική σε ότι αφορά lag ( 2mbps σύνδεση )

                          Μου ηρθε και το MadCatz SE stick. Χθες απογευμα εφυγε απο Amazon UK, σημερα μεσημερι ηρθε εδω με UPS, παροτι επελεξα το φτηνοτερο shipping (10 λιρες μεταφορικα περιπου).
                          Respect, μονο αυτοι ξηγιουνται τοσο καλα.
                          Νομίζω ότι τα μέτρια/μεγάλα πακέτα έρχονται σχετικά γρήγορα από το amazon .. To πρόβλημα είναι στα παιγνίδια/βιβλία όταν επιλέξεις το πιο απλό shipping .. Εκεί μπορεί να σου πάρει μέχρι και 20 μέρες ..

                          In other news ξηρασια στο XBL, τοσος καιρος εχει περασει και μονο εγω και ο Nick παιζουμε.
                          Άντε να έρθει και ο δικός μου ο Mad Catz να κάνω το άλμα στο επόμενο επίπεδο :p



                          Comment


                          • Το σκηνικο σημερα απλα τα σπασε.
                            5 ομαδες των 5 παικτων παιξαν ολες μεταξυ τους (καθε παικτης επαιζε με εναν παικτη απο την καθε αντιπαλη ομαδα) και οι 2 πρωτες ομαδες παιξαν τελικο.
                            Το σκηνικο ξεκινησε κατα τις 4 χοντρικα και πρεπει να τελειωσε κατα τις 10-11 ξερω γω.

                            Πρωτη φορα γινεται 5on5 σε παιχνιδι, πρωτη φορα μαζευεται τοσος λαος μαζι για καποιο παιχνιδι, αλλα δε θα γραψω περισσοτερα τωρα γιατι ειμαι κατι παραπανω απο χωμα μετα απο αυτον τον μαραθωνιο.

                            Η ομαδα στην οποια ημουν βγηκε 2η παντως μιας και χασαμε στον τελικο 5-4.
                            Η ικανοποιηση παντως ειναι τεραστια μιας και αυτα τα σκηνικα μου υπενθυμιζουν γιατι μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια.

                            Περισσοτερα αυριο, ελπιζω να πει τιποτα στο ενδιαμεσο κανας Ground_Zero αν ειναι πιο ξεκουραστος :p.

                            Comment


                            • Τίποτα video τραβήξατε?

                              Comment


                              • Υπαρχουν videos, υπαρχουν κατι ψιλα απο photos (καθε ομαδα εβγαλε και μια :p), απλα ακομα τιποτα δεν ειναι διαθεσιμο... Οταν καποιος τα ανεβασει θα τα ποσταρω παντως.
                                Yπηρχε κι ενας Dhalsim παντως και χωρις να ειναι και κανας εμπειρος παικτης, απεδειξε ποσο pain in the ass ειναι αυτος ο χαρακτηρας.. σχεδον κανενας δε μπορουσε να τον πλησιασει, πραγματικη απειλη. Βεβαια αυτον δε θα τον δεις σε video γιατι το μονο που τραβηξαμε ηταν τα παιχνιδια του τελικου.

                                Στον τελικο οι ομαδες παντως ηταν Abel/Blanka/Bison/Ryu/Sakura vs Zangief/Bison/Bison/Sagat/Balrog (οι 2οι νικησαν).
                                Αντε να βγουν και τα βιντεακια..

                                Comment

                                Working...
                                X