Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια σε επιλογή laptop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βοήθεια σε επιλογή laptop

    Καλησπέρα παιδιά! είχα να μπω αρκετά χρονάκια εδώ πέρα και το θυμήθηκα σήμερα που χρειάστηκα βοήθεια στην επιλογή λαπτοπ και σκέφτηκα να περάσω μια βόλτα από εδώ. Χαρούμενος παρατήρησα ότι υπάρχει ακόμα ζωή μέσα στο forum!

    Στο θέμα μας. Θέλω βοήθεια να διαλέξω ένα λάπτοπ. Μάλλον θα το αγοράσω αύριο.
    Είμαι ανάμεσα σε 2.
    ACER ASPIRE V3-571G-73638G1TMAII στα 719€
    και
    TOSHIBA SATELLITE C855-22G στα 609€

    Να σας πω ότι το θέλω περισσότερο για δουλειά και λιγότερο για gaming, γτ λόγο χρόνου μόνο κανα lol μπαίνω που και που..

  • #2
    Το πρώτο σαν δύναμη είναι αρκετά καλύτερο. Το θέμα μου είναι οτι η Acer για να ρίξει τις τιμές της, ρίχνει και την ποιότητα κατασκευής της, ενώ η Toshiba είναι πολύ καλύτερη σε αυτόν τον τομέα.
    Λογικά με το Acer παίρνεις πιο επίφοβο,αλλά αρκετά γρηγορότερο μηχάνημα και με την Toshiba ένα στιβαρότερο μηχάνημα (με μάλλον καλύτερη οθόνη as well).

    Καλές επιλογές και οι 2, btw.

    Comment


    • #3
      Δεν ξέρω ακριβώς τι επιδόσεις έχουν τα όσα φοράει το κάθε μηχάνημα αλλά νομίζω ότι για να μπαίνεις στη διαδικασία να ρωτάς εδώ μέσα, τα όσα παραπάνω δίνει το acer δεν τα χρειάζεσαι. Επίσης το acer έχει Linux και όχι windows αν αυτό μπορεί να σου λέει κάτι.

      Comment


      • #4
        Το δεύτερο αλλά το βλέπω εξαντλημένο. Μακριά από acer.

        Comment


        • #5
          Θα του έκανα έτσι και αλλιώς φορματ για να βάλω τα 7, γιατί πλέον πουλάνε τα 8.
          Μπήκα στην διαδικασία να ρωτήσω, γιατί σκεφτόμουν..
          Acer?

          Comment


          • #6
            Να κρατησεις τα 8, ειναι πολυ καλο OS.. Κατα τα αλλα για ελαφρυ gaming και δουλεια τι βγαζεις και με ακομα φτηνοτερο, θα κοιταγα προς dell εγω η εναλλακτικα κατι τετοιο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904454

            Τραβαει το lol, θα κανεις τη δουλεια σου και σου μενουν και λεφτα στην ακρη, αλλιως αν θες να δωσεις παραπανω για κατι καλυτερο νομιζω υπαρχουν και καλυτερες επιλογες..

            ΥΓ: Μακρια απο Acer, εχω και εγω πολυ κακη εμπειρια.

            Comment


            • #7
              Χμμ θα δω τι θα κάνω.
              Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

              Comment


              • #8
                οχι ρε 8..... ακομα νιωθω αναπηρος στο pc της κοπελας μου
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #9
                  Είμαι υπερευχαριστημένος κάτοχος Toshiba και το συνιστώ ανεπιφύλακτα, αν όχι το συγκεκριμένο μηχάνημα κάποιο παρεμφερές. Όπως είπαν και άλλοι, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και βολικό service, συν καλές ως πολύ καλές οθόνες.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment

                  Working...
                  X