Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo 3DS - Official Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συμφωνώ με προλαλήσαντες. Βσκ ο χειρισμός στο "on rails shooter α λα Starfox" κομμάτι είναι μια χαρά... Το πρόβλημα το αντιμετωπίζει κανείς στις on ground αναμετρήσεις, όπου βρήκα μια λύση στο neogaf και η αλήθεια είναι πως με βόλεψε λίγο- ουσιαστικά επιλέγεις το μοντέλο χειρισμού που τοποθετεί την first person camera στο up στο dpad και παίζεις το game σαν FPS. Από την άλλη τόσο στο RE Revelations όσο και στο Kid Icarus έχω πρόβλημα με το μέγεθος της κονσόλας... Μετά από λίγη ώρα, ακόμη και με το circle pad pro, πονάνε οι αντίχειρές μου και ειδικά ο δεξιός με τον οποίο χειρίζομαι το right analogue stick. Αποτέλεσμα αυτού να μην μπορώ να παίξω πάνω από 30 με 40 λεπτά... Ειδικά για το Revelations, το οποίο μου άρεσε και πολύ μάλιστα σαν game, ήταν άθλος να ασχοληθώ πάνω από μία ώρα( στην καλύτερη των περιπτώσεων) Νομίζω πως το XL, αν είσαι ενήλικας είναι μονόδρομος... Το δοκίμασα και αν και φαίνεται πιο cheap κατασκευής- πολύ πλαστικούρα- δε με κούρασε τόσο. Το ιδανικό για το circle pad pro θα ήταν να έχει λαβές όπως τα ps3 και 360 pad για καλύτερο grip.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Link to the Past 3DS sequel announced
      Nintendo is prepping a new Link to the Past game for the 3DS, a direct sequel to the 1991 SNES classic, and it's set fo…

      Θεωρώ το Link to the Past, best Zelda ever και η ανακοίνωση με έπιασε εξ απίνης. Ότι είδα μου άρεσε, αλλά για τελικά συμπεράσματα πρέπει να περιμένω να το παίξω. Μόνο να το κάνουν δύσκολο και να μην έχει stylus based controls για sword attack...
      EDIT:
      Kατέβασα και είδα το 3D trailer από το eshop... Το art direction εκ πρώτης δε μου αρέσει και για να είμαι ειλικρινής κάτι μου κάθεται στραβά. Ο νέος μηχανισμός του να κολλάς στον τοίχο και να μετακινείσαι, δίνει αρκετές δυνατότητες αλλά περιμένω να δω τις εφαρμογές. Γιατί αποφάσισαν να πάνε με cgi των 90s αντί για sprites δεν μπορώ να καταλάβω- μερικές φορές νόμιζα πως έβλεπα τίτλο στο N64 ή το Shining Wisdom( το οποίο είναι πολύ καλό game για το στυλ των γραφικών μιλάω)

      Επίσης ανακοινώθηκε και Yoshi's Island για το 3DS- του DS, ήταν πάρα πολύ καλός τίτλος αν και imo δεν έφτανε το Yoshi's Island του SNES.
      The online home for exclusive Nintendo news — broadcast directly to you, the player.


      Ενα ακόμη ενδιαφέρον νέο

      Οι τίτλοι της Guild01 collection της Level 5 με έκπτωση σε US και λογικά EU nintendo shop.
      The three games released in North America and Europe from Level-5's Guild01 collection will be discounted from April 18 through May 30, offering you a prime opportunity to check out Level-5's exceedingly eclectic collaborative output.

      Liberation Maiden, the 3D mech shooter made with Grasshopper Manufacture, will be $4.99 (down from $7.99). Yoot Saito's manic airport luggage sorting game Aero Porter is $2.99 (from $4.99), and Yasumi Matsuno's involved tabletop RPG Crimson Shroud will be $4.99, marked down from $7.99. Level-5 says the games will also be discounted in Europe.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment












      • Comment


        • Επαιξα λιγο το demo του Project X Zone (Banpresto/Monolith µε χαρακτηρες Namco/Capcom/Sega), τι να πω, τι καθυστερημενα παιχνιδια ειναι αυτα, δεν περιμενα κατι πολυ καλυτερο γιατι ολο fan-service ειναι με οτιναναι gameplay, καλα κανουν και 9/10 φορες αυτα δε βγαινουν ποτε εκτος Ιαπωνιας .

          Comment


          • Έχω την κονσόλα εδώ και περίπου 1μιση εβδομάδα, και μπορώ να πω ότι είμαι πιο ευχαριστημένος απότι περίμενα. Έχει να φάω τόσο κόλλημα με κονσόλα δεν θυμάμαι και εγώ από ποτε. Η χαρά είναι μεγάλη. Πονάς τα χερια βεβαια μέχρι να συνηθίσεις να την κρατάς ή ανάλογα με την στάση που είσαι, όμως ok.

            Το 3D σε κάποια σημεία είναι πολύ καλο, ειδικά στο Ocarina Of Time, όμως εκεί που υπάρχει έντονο action ή σε παιχνίδι όπως το Mario Kart 7 τότε δεν παίζει με τίποτα να το έχεις ανοιχτό. Είναι για πιο χαλαρές φάσεις. Η camera δεν λέει και πολλά, αναμενόμενο, αν και δεν την έχω δοκιμάσει σε εξωτερικό χορό μέρα. Το StreetPass δεν το έχω δοκιμάσει ούτε πιστεύω θα τύχη να βρεθεί κάποιος στο δρόμο μου να το έχει activate. Το έχει δοκιμάσει κανεις?

            Αυτό που με χάλασε είναι η πενιχρή ποικιλία τον demos και οι υπερβολικά ψιλές (αναμενόμενο) τιμές τον παιχνιδιών. Ίσος να μου φαίνονται poor επειδή συνήθισα με το interface/shop του XBOX 360. Το sleep mode πάντως δουλεύει καλά.

            Είμαι ένας happy and pride owner, και σκοπεύω να εκμεταλλευτώ όσο το δυνατόν γίνετε την κονσόλα και τις libraries τον 3DS και DS.

            Comment


            • Update εντυπώσεων:

              Έχω προσέξει κάτι πολύ σπαστικό, που θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα στην κονσόλα. Δεν φτάνει που έχει μονο ένα analog, δεν βολεύει κιόλας. Εννοώ ότι γλιστράει πολύ, παρα πολύ! Καθώς κορυφώνεται το action στο παιχνίδι, εκεί που θέλεις καλο κράτημα του analog, αυτό σου γλιστράει από τον αντίχειρα. Πολύ σπαστικό, μπορεί να σου στοιχίσει πολλά αυτό. Χάθηκε ο κόσμος να κάνουν την επιφάνεια του πιο τραχιά?

              Επίσης η έλλειψη δευτερου analog, αν και λόγο τον παιχνιδιών που παίζω μέχρι τώρα δεν μου έγινε ιδιαιτερα αισθητή, είναι μειονέκτημα. Ίσος αγοράσω το extra kit σε κάποια φάση. Πια παιχνίδια απαιτούν δεύτερο analog? Εκτος του Resident Evil Revelations, το έχω παίξει αυτό.

              Comment


              • Originally posted by Aion View Post
                Update εντυπώσεων:

                Έχω προσέξει κάτι πολύ σπαστικό, που θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα στην κονσόλα. Δεν φτάνει που έχει μονο ένα analog, δεν βολεύει κιόλας. Εννοώ ότι γλιστράει πολύ, παρα πολύ! Καθώς κορυφώνεται το action στο παιχνίδι, εκεί που θέλεις καλο κράτημα του analog, αυτό σου γλιστράει από τον αντίχειρα. Πολύ σπαστικό, μπορεί να σου στοιχίσει πολλά αυτό. Χάθηκε ο κόσμος να κάνουν την επιφάνεια του πιο τραχιά?

                Επίσης η έλλειψη δευτερου analog, αν και λόγο τον παιχνιδιών που παίζω μέχρι τώρα δεν μου έγινε ιδιαιτερα αισθητή, είναι μειονέκτημα. Ίσος αγοράσω το extra kit σε κάποια φάση. Πια παιχνίδια απαιτούν δεύτερο analog? Εκτος του Resident Evil Revelations, το έχω παίξει αυτό.
                Το Kid Icarus αν είσαι αριστερόχειρας είναι ένα σιγουράκι. Για το Kingdom Hearts δεν ξέρω τι δουλειά κάνει και στο Monster Hunter είναι περιττό.Βέβαια εγώ το βρήκα περιττό και στο Revelations οπότε δεν ξέρω πως θα πάρεις την άποψη μου.

                Comment


                • Στο revelations και ειδικά στο mgs3 είναι πολύ βολικός ο δεύτερος.Πράγματι μεγάλο μειονέκτημα αυτό με το analog.Σε games που απαιτούν εκγρηγορση και αντανακλαστικά αυτό μπορεί να στοιχίσει πολύ!
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment




                  • Μετα και απο αιτημα Sinclair, ειχα τη πρωτη επαφη με το Luigi's Mansion 2.

                    Επαιξα δυο missions. Ναι το παιχνιδι ειναι χωρισμενο σε missions. Και τα δυο αυτα missions βεβαια ηταν στην ιδια περιοχη (πιστα) αλλα νομιζω γινεται αρκετα ξεκαθαρο οτι υπαρχουν και αλλες και δε προκειται απλα για εναν ενιαιο κοσμο (επαυλη) οπως στον original τιτλο.

                    Δε μ αρεσε το πολυ μπλα μπλα στην αρχη οπου καθε βημα με καλουσε στο DS (lol) ο E Gadd να μου δωσει συμβουλες (σαν tutorial). Ευτυχως στη δευτερη αποστολη το μπλα μπλα ηταν πολυ μειωμενο και μονο οπου ειχε νοημα για την εξελιξη.

                    Καλο το ξεκινημα, καταφερε να με βαλει μεσα το game, απλα δε τρελαθηκα κιολας, περιμενω να δω οταν θα κανω μερικα missions.

                    Το 3D εφε εντυπωσιακο αλλα δε γινεται να κρατας ακινητη τη φορητη κονσολα. Οποτε εν τελει το χαμηλωσα σχεδον τερμα για να μη ζαλιζομαι οταν ξεφευγω απο την ιδανικη θεση. Καλυτερα να τη ξεχασει τελειως αυτη την ιδεα η nintendo. Ουτς η αλλως καποια στιγμη θα εχουμε σωστα hmd και σε καλη τιμη.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Και πάλι gamer? ;)

                      Comment


                      • Θα μπορουσες να το πεις κι ετσι, τελευταια console αγορα ηταν το Skyrim και τα dlc του και τα τελευταια 2 χρονια μονο σε tablet και κινητο επαιζα!
                        Do a barrel roll!

                        Comment

                        Working...
                        X