Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ευελπιστούμε πως το παιχνιδι θα ειναι οπως το φαντάζεται ο κόσμος και η ομάδα ανάπτυξης, αλλωστε πολλά απο αυτα που ήδη έχουν φτιάξει μπορει κάποιος να τα παιξει κανονικά και να πει τι του άρεσε και τι όχι, και ο Roberts ακούει τον κόσμο δεν τον γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων του. Ολοι ζητούσαν atmospheric flight, να μπαινεις στην ατμοσφαιρα πλανήτη, να προσγειώνεσαι και να περπατάς, real time διχως φυσικα loadings.

    Ε λοιπόν το φτιάξαν και το έδειξαν με real time gameplay με πάνω να δειχνει fps και άτομο να παιζει σε pc. Δηλαδή αυτο το οποίο θέλω να πω ειναι πως δειχνουν χειροπιαστά πράματα, δεν πετάνε απλος υποσχέσεις και μεγαλοστομιες χωρίς να δειχνουν τιποτα.

    Αυτο ακριβως έκανε το No Mans Sky και ο Murray, και παρά το γεγονος πως λιγο πολύ προκειται περι παιχνιδιού μουφας ή στην καλύτερη μετριοτάτου, τελικά κατάφερε να πουλήσει υπερβολικα για την ποιοτητα του. Ας ειναι καλά βέβαια και η προπαγάνδα της Sony. To παιχνιδι ειναι τοσο καλο που στο steam έχει μολις 12% θετικές γνώμες.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Το star citizen ειναι παιχνιδι που για καποιον λογο πολλοι θελουν να αποτυχει. Γενικα ειναι πολυ μεγαλο εγχειρημα με budget μεγαλυτερο απο τα περισσοτερα ΑΑΑ games, πρωτόγνωρο για crown funding οποτε μια μικρη αγωνια για το αποτελεσμα υπαρχει. Αλλα οπως γραφει και ο BB δειχνουν και κανουν πραγματα.

      To no man sky ειναι το παιχνιδι που σε αλλη εποχη θα ειχε την τυχη του ET, θα θαβανε της κοπιες σε χωματερες, και σιγουρα θα εχει μια επιρροή στο ποσοι θα τσιμπανε απο εδω και περα με τα pre-orders, ηταν μεγαλο χτυπημα.

      Comment


      • Comment


        • το pc στο οποίο έτρεχε

          i7 5820k stock
          GTX 1080
          64 GB RAM DDR4

          τα 64 gb ram ισως τρομάζουν, αλλά προκειται για pc που χρησιμοποιειται στην ανάπτυξη του παιχνιδιού οποτε ειναι δικαιολογημένα, το παιχνιδι ειναι απίθανο να χρειάζεται τοσο.

          επίσης δεν έχει επέλθει οριστικη βελτιστοποιηση στον τιτλο και φυσικά δεν υπάρχουν drivers για το παιχνιδι καθώς ειναι υπο ανάπτυξη

          Before this gets sensationalized as “Star Citizen Requires $2000 PC to Run,” let's clear-up a few things about how game development and driver development work.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Σιγουρα δε προκειται για scam εχει πεσει πολυ δουλεια και φαινεται ομως αναρωτιμμαι αν θα τους φτασουν τα χρηματα, ηδη ειναι πολυ μεγαλη η ομαδα αναπτυξης και δουλευει για χρονια. Φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα ξεμεινουν και απλα θα δωσουν στο κοσμο οτι εχουν εκεινη τη στιγμη.
            Αυτό ακριβω΄ς λέω και εγώ ραμπ, ότι δηλαδή το project έχει γιγαντωθεί τόσο πολύ που μπορεί να είναι και αδύνατο πλέον να προσφέρει το παιχνίδι ότι ακριβώς υπόσχεται, πάρα πολλές φορές έχουμε δει απίστευτα φιλόδοξα παιχνίδια να είναι κατώτερα των προσδοκιών ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Δεν λέω πως πιστεύω ότι θα είναι φλοπ, δεν με ενδιαφέρει καθόλου σαν παιχνίδι εξάλλου, απλά μεταφέρω θέση αρκετών άρθρων που έχω διαβάσει στο ιντερνετ τα οποία δεν είναι ούτε τρολ posts ούτε έχουν σχέση με nerds που απλά κράζουν στο ιντερνετ.

            Τέλος, σχετικά με το no mans sky, υπερβάλλεις πάρα πολύ big boss. Ποια προπαγάνδα; Η σονυ είναι ΕΤΑΙΡΕΙΑ και έχει ανάγκη να προωθήσει και να πουλήσει το προϊόν της, η κάθε εταιρεία κάνει το ίδιο, είναι απλά ένα παιχνίδι που είχε τεράστιο hype και απλά δεν ανταποκρίθηκε σε αυτό. Θα σου φέρω ένα παράδειγμα, το metal gear solid 2 ήταν ένα από τα πιο hyped games όλων των εποχών αλλά απογοήτευσε πάρα πολύ κόσμο, (εμένα μου άρεσε πολύ) ήταν και αυτό προπαγάνδα της σονυ/ κοναμι;

            Εντιτ: Εγώ, σε αντίθεση με πολλούς, δεν θέλω να αποτύχει το star citizen. Να πετύχει θέλω. Απλά θεωρώ εντελώς άκυρη την σύγκριση μεταξύ star citizen και no mans sky, δηλαδή τι εξυπηρετεί αυτή η σύγκριση; Οκ, το ξέρω ότι σαν project είναι πολύ πιο φιλόδοξο και πολλά υποσχόμενο, μαζί σας σε αυτό και φαίνεται εκπληκτικό, τι καταφέραμε που αποδείξαμε την ανωτερότητά του; Τέλος, κρατήστε και μια πισινή, μπορεί το star citizen να έχει του κόσμου τα προβλήματα και να χρειαστεί 500 updates για να γίνει αξιοπρεπές, δείτε τι έγινε με το destiny και ένα κάρο άλλα σύγχρονα παιχνίδια. Δεν θέλω να σας ξενερώσω ούτε να κόψω τον ενθουσιασμό σας, λέω απλά μην βιάζεστε να κοροϊδέψετε τον mans sky και να εκθειάσετε το star citizen γιατί και αυτό μπορεί να έχει προβλήματα στο launch. Μπορεί και όχι. Μπορεί επίσης και το no mans sky να γίνει τέλειο μετά από πολλά update.
            Last edited by Deus; 12-10-2016, 10:31 PM.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Το NMS και MGS2 δεν σχετιζονται καθόλου μεταξύ τους, δεν έχουνε κανένα σημείο επαφής.

              Το MGS2 ήταν ενα εξαιρετικο παιχνιδι που σε κάποιους δεν άρεσε πολύ λογω Raiden και μόνο, για να λέμε την αλήθεια. Για μένα ισως ειναι και το καλύτερο της σειρας.

              Το NMS ειναι ενα κακό παιχνιδι το οποίο τελικά δεν έφερε ουτε ένα μικρο ποσοστό απο αυτα που ευαγγελιζονταν. Η sony το διαφήμιζε και το προωθούσε σαν το παιχνιδι που λογω των χαρακτηριστικών του θα ήταν η αποκάλυψη και θα έκανε παπάδες και μετά έκανε πως δεν ηξερε. Δε χρειάζεται να πω κάτι άλλο, τα ξέρει ολος ο κόσμος αυτά.

              Aπορώ πως βάζεις τα δυο παιχνιδια στο ιδιο τσουβάλι δηλαδη

              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Πέρα από το multiplayer σε τι ακριβώς κορόιδεψε το No Man's Sky; Όποιος ήταν αρκετά ηλίθιος να πιστέψει πως procedurally-generated content μπορεί να προσφέρει 18,446,744,073,709,551,616 πραγματικά διαφορετικούς πλανήτες είναι απλά άξιος της μοίρας του...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Σε αρκετα πραγματα κοροιδεψε αλλα ο λογος που τρωει κραξιμο ειναι γιατι ο μεσος αγοραστης ειναι πολυ εγωιστης να δεχτει οτι εκανε λαθος επιλογη.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  •  
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Εγώ θα έλεγα ανώριμος και έχει έλλειψη gaming παιδείας διότι αν είχε λίγη ορθολογική σκέψη δεν θα αγόραζε και θα εκθείαζε ότι του πετάξει το marketing και το hype στην μούρη. Αυτό εκμεταλλεύονται οι εταιρείες και βγάζουν κατά καιρούς τίτλους όλο φανφάρες και στην ουσία είναι κακές εκτελέσεις.

                      Comment


                      • Eγώ απο περιέργεια το κατεβασα απο θειο και το έβγαλα μετά απο 2 ώρες. τεράστια μουφα. λυπάμαι αυτους που δώσαν 60αρια, ελπιζω να προλαβαν να πάρουν τα λεφτά τους πισω.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Δεν τα βάζω στο ίδιο τσουβάλι, ένα παράδειγμα έφερα για να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν είναι κάτι ασυνήθιστο ένα παιχνίδι να έχει τεράστιο hype και να απογοητεύει στο τέλος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το αν είναι καλό σαν παιχνίδι όπως συμβαίνει στην περίπτωση του metal gear solid 2. Εσύ και εγώ το θεωρούμε εξαιρετικό αλλά πάρα πολλοί απογοητεύτηκαν για πολλούς λόγους και όχι μόνο εξαιτίας του raiden. Αυτό που θέλω να πω για να κλείσω, το οποίο προσπέρασες, είναι ότι είναι απολύτως λογικό η κάθε εταιρεία να προωθεί το παιχνίδι της και να το παρουσιάζει ως εξαιρετικό, αν δούλευες και εσύ σε τμήμα της σονυ θα έκανες ακριβώς το ίδιο πράγμα διαφορετικά θα έχανες την δουλειά σου. Απλά πράγματα είναι.

                          Σωστότατος Ρεν.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Σε οτι αφορα το MGS 2 παντως και μιλωντας παντα για την καμπανια pre release απο την πλευρα της τοτε Konami, it was supposed to be like that... Αυτο που εννοω ειναι οτι η καμπανια ειχε ως στοχο το να σπασει το the 4th wall διοτι το ιδιο το παιχνιδι ειχε θεματολογια που σχετιζοταν με τον ελεγχο της πληροφοριας στη σημερινη εποχη και με αυτο τον τροπο αναδεικνυε το ολο argument in a whole different level. Δεν ξερω τι εικονα ειχε ο κοσμος πριν και μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου αλλα προσωπικα θεωρω πως το οτι απεκρυψαν πως ο snake δεν ηταν πρωταγωνιστης (βαζοντας ψευτικες εικονες στο box art ή δειχνοντας trailers με υλικο που δεν υπηρχε στο game), δεδομενου του τι ηθελε να πει το παιχνιδι, ηταν απλα ιδυοφυες και κατι που δεν ειχε ξαναγινει στη βιομηχανια.

                            Με το no mans sky δεν εχω ασχοληθει αλλα μαλλον δεν ειχατε παρακολουθησει τις συνεντευξεις που εδινε o Devid Ream. Συμφωνω με αυτο που λεει ο Straier περι procedurally-generated content αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ο συγκεκριμενος ανθρωπος ελεγε αυτα τα τα πραγματα στις συνεντευξεις του. Προφανως δεν συμφωνω με αυτο που εγινε στη συνεχεια που τον επιασαν οι youtubers και τον ξεφτυλισαν αλλα πιστευω πως αν η εταιρια δεν ειχε πει τοσα πολλα τωρα δεν θα ειχε γινει ολο αυτο και πιθανον το παιχνιδι να πηγαινε καλυτερα.

                            Αυτα τα διαχωριζω απο το πως διαλεγει να προμοταρει τα παιχνιδια της η sony που προφανως μπορει να κανει οτι θελει απο τη στιγμη που ειναι producer και πιθανον να βαζει να μιλανε και ανθρωποι που δεν εχουν ιδεα περι τινος προκειται (το λεω γενικα και σε καθε επιπεδο, βλεπε vr, pro, exclusives κλπ) αλλα αλλο αυτο και αλλο το τι λεει ο developer που ειναι δημιουργος και gamer και ξερει ακριβως τα συν και τα πλην που εχει το προιον του.
                            Last edited by nooto; 13-10-2016, 11:02 AM.

                            Comment


                            • Originally posted by Deus View Post
                              Δεν τα βάζω στο ίδιο τσουβάλι, ένα παράδειγμα έφερα για να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν είναι κάτι ασυνήθιστο ένα παιχνίδι να έχει τεράστιο hype και να απογοητεύει στο τέλος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το αν είναι καλό σαν παιχνίδι όπως συμβαίνει στην περίπτωση του metal gear solid 2. Εσύ και εγώ το θεωρούμε εξαιρετικό αλλά πάρα πολλοί απογοητεύτηκαν για πολλούς λόγους και όχι μόνο εξαιτίας του raiden. Αυτό που θέλω να πω για να κλείσω, το οποίο προσπέρασες, είναι ότι είναι απολύτως λογικό η κάθε εταιρεία να προωθεί το παιχνίδι της και να το παρουσιάζει ως εξαιρετικό, αν δούλευες και εσύ σε τμήμα της σονυ θα έκανες ακριβώς το ίδιο πράγμα διαφορετικά θα έχανες την δουλειά σου. Απλά πράγματα είναι.

                              Σωστότατος Ρεν.
                              το παραδειγμα σου είναι άστοχο, ουσιαστικά λες "οκ και τι έγινε το ΝMS ουτε το πρώτο είναι ουτε το τελευταιο παιχνιδι με μεγάλο hype το οποιο απογοητεύει" και μου αναφέρεις το MGS 2 Sons of Liberty με 8.8 user score στο metacritic με το No Mans Sky να ειναι στο 4.5, και αν πάμε στο metascore το MGS 2 παιρνει 96/100 ενώ το NMS που λέγαν πως θα ειναι επαναστατικο και αλλα φαιδρα παιρνει 71/100. Ναι το MGS 2 μπορει να μην άρεσε σε 2 στους 10 ή λιγότερους, το NMS δεν αρέσει στην μεγάλη πλειοψηφεια αυτων που το αγορασαν, πως ειναι λοιπόν το ιδιο;

                              Αλλο ένα παιχνιδι να μην έχει 2 στο 10 από αυτά που υποσχέθηκε και αλλο να να του λειπει το 90% οσων υποσχέθηκε, δεν μπορεις να τα εξισωσεις αυτά τα δύο, απλά πράματα ειναι οχι κατι το περίεργο.

                              Ακολουθει λιστα με ολα τα ψεματα των δημιουργων του NMS εδώ με παραπομπες
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Δεν είπα αυτό το πράγμα big boss, έγραψα ήδη δύο φορές τι εννοώ, ξαναδιάβασε προηγούμενα ποστ μου, προσεχτικά αυτήν την φορά, και θα καταλάβεις τι εννοώ.

                                Δεν χρειάζονται τα δεκάδες links για το mans sky, το καταλάβαμε πολύ καλά τι κάνει λάθος το παιχνίδι.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X