Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H Valve ξέρει. Αφού το PS3 είναι gtpK, γιατί να βγάλει παιχνίδια εκεί;














    (πλάκα κάνω, μη βαράτε )

    Comment


    • Κατεβασα πριν απο λιγο το demo του "ps3 exclusive" haze και ασχολουμε μαζι του μεχρι τωρα, λοιπον το παιχνιδι ειναι κατω απο τον μεσο ορο των FPS που κυκλοφορουν στο 360 πραγματικη απογοητευση.

      Επισης οπως εμαθα ειναι σε αναλυση 1024x576 no AA(!!!!!)

      Κριμα και το περιμενα για καλο παιχνιδι..

      Comment


      • Επισης οπως εμαθα ειναι σε αναλυση 1024x576 no AA(!!!!!)[/b]
        Τι;





        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Εδω το λεει..

          http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1...2&postcount=812
          http://forum.beyond3d.com/showthread.php?p...872#post1157872
          Κατεβασε το να δεις, θαμπο και με χαλια textures...

          Comment


          • <div class='quotetop'>(UEG &#064; May 7 2008, 12&#58;35 PM) [snapback]21484[/snapback]</div>
            Κατεβασα πριν απο λιγο το demo του "ps3 exclusive" haze και ασχολουμε μαζι του μεχρι τωρα, λοιπον το παιχνιδι ειναι κατω απο τον μεσο ορο των FPS που κυκλοφορουν στο 360 πραγματικη απογοητευση.

            Επισης οπως εμαθα ειναι σε αναλυση 1024x576 no AA(&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;)

            Κριμα και το περιμενα για καλο παιχνιδι..
            [/b]
            Tι το εφτιαξα αυτο το τοπικ??
            http://www.gamers-odyssey.com/forum/...?showtopic=137
            Τιμηστε το&#33;

            Comment


            • <div class='quotetop'>(BigBOSS &#064; May 9 2008, 02&#58;56 PM) [snapback]21749[/snapback]</div>
              Ε με συγχωρείς τώρα, αν το 25% των 360 χαλάει τότε αυτό έλειπε, να μην εξυπηρετεί και τους πελάτες της η microsof.

              Όχι το 40gb δεν είναι πρόχειρο σε καμιά περίπτωση επειδή δεν έχει bc, ελλειπές σε σχέση με το 60gb ναι αλλά και αυτό για όσους δεν έχουν ps2 και καίγονται για τα games αυτού όσο και για αυτά του ps3 και ίσως για να τα παίξουν σε HD <_< , από την άλλη όμως υπάρχουν άνω των 100.000.000 που έχουν ps2. Το ps3 είναι η πιο αθόρυβη κονσόλα (και όταν τρέχει game φυσικά) που έχω δει.

              Για συνέχεια πάμε αν θέλεις στο sony news.

              EDIT: άρα TAL συμφωνούμε (ταυτόχρονα γράφαμε τα post).
              [/b]

              το θέμα είναι άλλο.γιατί η Σώνει αφαίρεσε αυτό το χαρακτηριστικό από το πσ3;γιατί η Σώνει δεν έβγαζε και το πσ2 χωρίς συμβατότητα των παλαιότερων τίτλων αφού δεν είναι τόσο σημαντικό;γιατί η Σώνει μας έχει στο κλάσιμο εμάς τους Ευρωπαίους;Γιατί,γιατί,γιατί;πολλά τα γιατί και απαντήσεις δεν βλέπω.άντε τουλάχιστον να βγάλουν κάνα καλό παιχνίδι έστω,να δικαιολογείται κάπως η υψηλή τιμή.
              Carpe diem

              Comment


              • Το bc (μαζί με κάτι άλλες υποδοχές για κάρτες sd κτλ) προφανώς τα έβγαλε για να ρίξει (ακόμη παραπάνω) την τιμή γιατί δεν την ικανοποιούσαν οι πωλήσεις. Αυτό δεν το έκανε στο ps2 γιατί μια χαρά πουλούσε. Αυτός νομίζω είναι ο λόγος. Αλλά και πάλι λέω το bc δεν αποτελεί σημαντικό λόγο αγοράς ή όχι μιας κονσόλας. Σημαντικό ρόλο παίζει η τιμή και τα games (πάντα προσωπική άποψη).

                Εμένα πχ τρομερά θα με πείραζε αν δεν είχε καθόλου σκληρό δίσκο.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • ναι αλλά γιατί αυτό γίνεται μόνο στην Ευρώπη;σε αυτό που λες στο τέλος περί games συμφωνώ αλλά το θέμα είναι ότι εγώ θέλω το πλήρες ολοκληρωμένο πακέτο.αν από την αρχή κυκλοφορούσε το 40άρι δε θα μ&#39;ένοιαζε τόσο.τώρα όμως που ξέρω πως υπήρχε κάτι καλύτερο και δεν μπορώ να το έχω,αυτό μ&#39;εξοργίζει.και δεν είναι μια απλή διασφορά χωρητικότητας σκληρού όπως στο 360.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Εγώ πάντως γνωρίζω 3 άτομα που δεν αγοράζουν PS3 επειδή δεν έχει bc. Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά είναι αλήθεια . Θα υπάρχουν σίγουρα κι άλλοι. Βέβαια το να φορτώνουν την κονσόλα με το hardware του PS2 ή να κάνουν software emulation είναι ασύμφορο (για κάποιο λόγο το δεύτερο μου φαντάζει πολύ πιο δαπανηρή διαδικασία από το πρώτο), αλλά και πάλι ξέρω γω, στην Αμερική οι τιμές γιατί είναι όπως είναι;

                    Comment


                    • Evans κάντους 4.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Εγω δεν ξερω καν αν θα παρω στα σιγουρα (αμεσα παντως δεν προκειται), αλλα περιμενω σιγουρα slim version και 2ο μελημα ειναι οντως η bc.

                        Comment


                        • <div class='quotetop'>(Evans &#064; May 9 2008, 02&#58;00 PM) [snapback]21762[/snapback]</div>
                          Εγώ πάντως γνωρίζω 3 άτομα που δεν αγοράζουν PS3 επειδή δεν έχει bc. Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά είναι αλήθεια . Θα υπάρχουν σίγουρα κι άλλοι.[/b]
                          Σιγουρα υπαρχουν.
                          Εγω για παραδειγμα οταν βγηκε η ανακοινωση οτι θα υπαρχουν μονο 40αρια πλεον,βιαστηκα να παρω νωριτερα το ps3 ωστε να προλαβω το 60αρι.
                          Ενας απο τους λογους ηταν το bc,ισως ο σημαντικοτερος λογος.Aν και τελικα δεν εχω παιξει πανω απο 1-2 φορες(για κανα τεταρτο)ps2 games στο ps3.

                          Comment


                          • το ίδιο έκανα κι εγώ.τρίτη πήγα να το πάρω δευτέρα πουλήθηκαν 30 κομμάτια που είχαν μείνει.ffs δηλαδή.έτσι έμεινα με το χρήμα στο χέρι.
                            βλαμμένη Σώνει.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Εμενα παντως δεν με απασχολει ιδιαιτερα...ουτως η αλλως αμα εχεις παραπανω απο 2 κονσολες αναγκαζεσαι να κανεις αλλαγες και μετακινησεις οποτε μια παραπανω δεν πειραζει . Απο την αλλη το ποσοστο των ανθρωπων που δεν εχει ps2 , εχει ps3 και θελει να παιζει παιχνιδια ps2 στο ps3 του πιστευω ειναι πολυ μικρο . Ο λογος που εγω δεν παιρνω και δε προκειται να παρω στο αμεσο μελλον ps3 ειναι η τιμη (πρεπει να πεσει κατω απο τα 300 ευρω ) + games (αποκλειστικοτητες οταν ηδη εχεις 360 πχ) . Οσο για την ευρωπη τα εχουμε ξαναπει...οτι και να κανουν εμεις δυστυχως τους ακολουθουμε...ετσι εγινε με το psp (uber τραγικοτητα σε τιμη - εξυπηρετηση πελατων ) ετσι γινεται και με το ps3...και παρ&#39;ολα αυτα η τεχνικη αποδιδει...

                              Comment

                              Working...
                              X