Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bοήθεια για gaming PC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Κάποιος πιο σοβαρός λόγος;
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • #17
      STOP...

      Στο θέμα της κάρτας μνήμης, πάρε αυτή των 8GB. Η κάρτα μνήμης των 4GB που πήρα κόστισε μονάχα €30. οπότε λογικά των 8GB θα σου κοστίσει γύρω στα €50-80. Θα σου χρειαστεί και για παιχνίδια σαν το Prince of Persia: The Forgotten Sands. Είναι θέμα και το lag...

      Κάρτα γραφικών προτίμησε πιο καλύτερα τις νεότερες NVidia GeForce GTX 550 Ti και μετά. Η GTX 550 Ti κοστίζει μόνο €180.

      Γενικά απ' όσο βλέπω εσύ θες να έχεις ένα υπολογιστή πιο μεγάλο όσο είναι σε ύψος ένα γραφείο(δηλαδή 3 φορές πιο μεγάλος σε μέγεθος από τον δικό μου).

      Επίσης για το spammbot666.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by NickTG View Post
        Κάποιος πιο σοβαρός λόγος;

        Q9650@4ghz vs i5-2500k@4.2ghz both systems using a single ati 5870 1600x1200 4xAA, 16xAF DX11 All Settings on Highest HBAO off, Bloom off, fov=95 Full 32 person server i5-2500k... GPU usage is at 99%, CPU usage is ~70%... Q9650... GPU usage CPU bottlenecked at 60%, CPU is at ~85%...


        Προσωπικα δεν θα ρισκαρα να παρω τπτ πιο αργο εν οψη bf3 , δεν θα γουσταρα με την καμια να παιζω σε 64αρη server και να τραβαω τα βυζια μου απτα 40fps και το mouselag :p

        μην ξεχναμε και το ARMA 3 που βγαινει του χρονου το καλοκαιρι, τι να κλ@σει ο Phenom ?



        Εχω να παρω AMD 4 χρονια παρολο που ειμαι φαν ( οχι μ*λακας ομως για να τα δινω εκει που δεν πιανουν τοπο )και θα συνεχυσω να τους σκαω ακυρο μεχρι να γινουν ξανα ανταγωνιστικοι στην μεσαια και στην υψηλη κατηγορια , ισως γινει η ανατροπη με τον bulldozer, αντε να δουμε ........

        Comment


        • #19
          Απο ότι λένε οι Bulldozer είναι πιο αργοί. Υπάρχουν ήδη και μερικοί που έχουν κομμάτια και τα πουλάνε.
          LMS οι P67 έχουν βγεί ελαττωματικοί και αυτός είναι ο κύριος λόγος που προτείνω Z67. Κατά τα άλλα είναι οι High End Mobos για τους Sandy Bridge οπότε αμα θες να maxάρεις και ταχύτητα και (περισσότερο) σε καλύτερο και πιο futureproof εξοπλισμό πας κάτα κει.

          Comment


          • #20
            Originally posted by crpl_shepherd View Post
            http://hardforum.com/showthread.php?t=1592732

            Προσωπικα δεν θα ρισκαρα να παρω τπτ πιο αργο εν οψη bf3 , δεν θα γουσταρα με την καμια να παιζω σε 64αρη server και να τραβαω τα βυζια μου απτα 40fps και το mouselag :p

            μην ξεχναμε και το ARMA 3 που βγαινει του χρονου το καλοκαιρι, τι να κλ@σει ο Phenom ?


            Εχω να παρω AMD 4 χρονια παρολο που ειμαι φαν ( οχι μ*λακας ομως για να τα δινω εκει που δεν πιανουν τοπο )και θα συνεχυσω να τους σκαω ακυρο μεχρι να γινουν ξανα ανταγωνιστικοι στην μεσαια και στην υψηλη κατηγορια , ισως γινει η ανατροπη με τον bulldozer, αντε να δουμε ........

            Γι'αυτο ρωτησα τι παιχνίδια θα παίζει.
            Το θέμα που εβαλες πάντως είναι 15 σελίδες οπότε δεν το διάβασα.

            Εμενα για παράδειγμα με ενδιαφέρει μόνο το BF3 και αυτό σε offline.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • #21
              Originally posted by ChrisTop View Post
              Απο ότι λένε οι Bulldozer είναι πιο αργοί. Υπάρχουν ήδη και μερικοί που έχουν κομμάτια και τα πουλάνε.
              LMS οι P67 έχουν βγεί ελαττωματικοί και αυτός είναι ο κύριος λόγος που προτείνω Z67. Κατά τα άλλα είναι οι High End Mobos για τους Sandy Bridge οπότε αμα θες να maxάρεις και ταχύτητα και (περισσότερο) σε καλύτερο και πιο futureproof εξοπλισμό πας κάτα κει.

              Εγω ειμαι της αποψης να παρει το πιο φθηνο mobo με P67 να τελειωνει,αλλη ορεξη δεν ειχε ενα 15χρονο να δει αν μπορει να παει 4ghz ή 4.5 με αερα

              Οσο για τους bulldozer προσωπικα δεν ειμαι τοσο απαισιοδοξος -> http://vr-zone.com/articles/purporte...ked/12914.html

              Απτο thread στο [H] το μονο που χρειαζεται να προσεξει κανεις περα απτα screenshot στην αρχη ειναι αυτο το ποστ στην 8η σελιδα



              Η Dice ισχυριζεται πως το bf3 θα ειναι πιο ελαφρυ / βελτιστοποιημενο απο bc2, η νεκροψια θα δειξει

              Comment


              • #22
                Α μένω στα ίδια.

                Είναι σίγουρο αυτο για τα 8gb; http://www.plaisio.gr/search.aspx?ke...sair_vengeance
                Υπάρχουν 2 8gb και η μια τελειωνει σε c9 η αλλη σε C8, επειδη I cant tell help me.

                τροφοδοτικο γιατι modular?
                Α και τώρα θα πάρω το πρώτο μου pc θέλω να τα δοκιμάσω όλα. και prince of persia και battlefield και assasins θέλω το τέλειο σύστημα.

                Για προτεινετε καμια οθονη.
                http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://thienloipc.com/_uploads/product/z9If1304734100_asus%25206970.jpg&imgrefurl=http://vozforums.com/showthread.php%3Ft%3D1764454&usg=__ZyVz08y8liPsrgZ oVZFpGCr7CKE=&h=450&w=600&sz=67&hl=el&start=8&zoom =1&tbnid=dv6iPUA3_kZrsM:&tbnh=101&tbnw=135&ei=Xekn Ts71KNO98gOt9fSNCw&prev=/search%3Fq%3Dhd%2Bdirect%2Bcu%26um%3D1%26hl%3Del%2 6sa%3DN%26rlz%3D1R2ADFA_elGR409%26biw%3D1024%26bih %3D419%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

                Comment


                • #23
                  Originally posted by crpl_shepherd View Post
                  Η Dice ισχυριζεται πως το bf3 θα ειναι πιο ελαφρυ / βελτιστοποιημενο απο bc2, η νεκροψια θα δειξει
                  Συγγνώμη κιόλας, αλλά εγώ άκουσα άλλα. Αρχικά αυτό είπαν για το Mirror's Edge 2. Το αν θα είναι ελαφρύτερο, αμφιβάλλω, γιατί είπαν ότι θέλουν να αναβαθμίσουν όχι μόνο την ποιότητα των γραφικών, αλλά και τις επιδόσεις του παιχνιδιού στο σύστημα αυτό...
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Είναι σίγουρο πως αυτά τα δύο δουλεύουν μαζί;



                    H κάρτα είναι tri slot και δεν καταλαβένω πόσα ports πιάνει στην mobo και τι χρειάζετε χ16 η χ8 και ποσα.

                    Comment


                    • #25
                      Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, τόσο καιρό έλεγα να πάρω p67 mobo αλλά απότι φαίνετε θα πάρω Z68 λόγω του SSD caching που θα βοηθήσει στην ταχύτητα του ssd μου vertex 2 60gb για boot.(σωστά; )

                      Το θέμα είναι ότι, η z68 έχει integrated graphics support, που μου είναι άχρηστο, μήπως αυτό χαμηλώνει το performance; Η δεν πειράζει δλδ υπάρχει αλλά εγώ χρησιμοποιώ dedicated και είναι σαν να μην υπάρχει;

                      Να βάλω μόνο τα WIN7 pro στο SSD και τα games στον HDD; Η να και βάλω μερικά προγράμματα πχ λέω να βάλω firefox και winrar στο SSD και να βάλω και κάνα lineage που σίγουρα τη χρειάζετε την ταχύτητα.
                      Ο ΗDD μου ειναι ο caviar black 1tb sata 3.
                      CASE STORM ENFORCER
                      Και αυτα μου μενουν, τωρα εχω τα win 7 τον SSD τον HDD την κουτα και ενα optical drive.
                      GPU EAH6970 DCu II
                      CPU 2600K I7
                      RAM 2X4 GB 8-8-8-24 corsair vengeance
                      PSU 750W CM GX series

                      χάλια ε; τι να κανουμε και μεις οι φτωχοι.
                      Τουλαχιστον βρηκα ποντικι οθονη πληκτρολογιο.

                      Mobo τελικά η p8p67 pro ή p8z68-v pro;

                      EDIT:Η Z68 θα χρησιμοποιήσει το ssd για caching στον hdd και δεν με συμφέρει(αυτό διάβασα δλδ).
                      Άρα πάω για p67!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by NickTG View Post
                        Κάποιος πιο σοβαρός λόγος;


                        OMGGGG WTFFFFF. 10 minutes ago i did the first test. I just can`t believe my eyes !!!!!!!!!! You better hear me, when someone says that CPU...










                        Οτι θυμαμαι χαιρομαι

                        Comment


                        • #27


                          Κρίμα για τους νέους AMD.
                          Περίμενα κάτι καλύτερο.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment

                          Working...
                          X