Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bitcoin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bitcoin

    Μόλις σήμερα έμαθα τι ακριβώς είναι αυτό το περιβόητο bitcoin που διάβαζα τόσο καιρό. Αυτό είναι ένα εξαιρετικό άρθρο που το εξηγεί τέλεια.

    Πραγματικά μου έκανε εντύπωση πως ένα τέτοιο πράγμα υπάρχει.
    Έχει ασχοληθεί κανένας σας με mining; Η άποψη σας; Είναι κάτι που θα μείνει ή είναι μία μόδα των καιρών;

  • #2
    Η αποψη μου απο οσο εχω δει ειναι οτι το mining αυτη τη στιγμη δεν αξιζει εκτος αν εχεις πανακριβα μηχανηματα και φτηνο ρευμα. Σαν ψηφιακο νομισμα ειναι ενα unregulated προϊον μεγαλου ρισκου για speculation και μονο, δυσκολα μπορω να το δω να εχει πρακτικη αξια.

    Με λιγα λογια αν ειχες επενδυσει νωρις θα ησουν πλουσιος, τωρα ειναι αργα..

    Comment


    • #3
      Σημερα ασχολούμουν και εγω με το bitcoin,δεν ειχα σχεδον ιδεα του τι ηταν,ενα ακομα καλο αρθρο που βρηκα ειναι αυτο που θα βοηθησει οποιον δεν βγαζει ακρη.

      If you still can’t figure out what the heck a bitcoin is…


      Γενικα ειναι πολυ εξυπνο σαν ιδεα αλλα ειναι απιστευτα ασταθες,για την ωρα ο μονος λογος που αξιζει να ασχοληθεις ειναι ισως μονο με mining αλλα απο οτι διαβαζω μαλλον ειναι απιστευτα δυσκολο να εχεις κερδος.Και εαν θελεις να αγορασεις παρανομες υπηρεσιες ή θελεις να τζογαρεις φανταζομαι.

      Για την ωρα ειναι πολυ της μοδας,διαβαζα σημερα πως οι τιμες σε καρτες της amd εχουν παρει τον ανηφορο γιατι ειναι οι καλυτερες σε mining και ξεπουλανε.Εγω δεν το βλεπω να κραταει πολυ,βεβαια αυτο το λεγανε και μερικα χρονια πριν.

      Ενδιαφερων ειναι και το οτι υπαρχει και dogecoin και ειναι legit




      Comment

      Working...
      X