Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλή θητεία και από εμένα φίλε,μην μασάς εννιάμηνο είναι θα περάσει.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • 38 και σημερα!!!!

      Comment


      • Εκεί μέτρα!!
        Καλή θητεία sOLiD SNAKE!! Μην κολώνεις ζωάρα είναι ο στρατός!!
        sigpic

        Comment


        • 91 και σήμερα.
          Εντάξει γαμάτα περνάω στα ΛΥΒ.Οκ έχουμε πυρ και κίνηση,άμυνα,επίθεση,κατάληψη υψώματος κλπ αλλάοκ εγώ γουστάρω.Το κορυφαίο ήταν η νυχτερινή βολή με διόπτρα Econoptics.Καύλα ήταν.Λες και παίζεις Modern Warfare.
          Crpl για διαφώτισε με.Λένε ότι 1 μήνα πριν απολυθούμε θα μας κάνουν τιμητικά Λοχίες.Ισχύει;Λοχαγός μας το είπε αυτό.
          Carpe diem

          Comment


          • Καλα με econ optics εχω βαρεσει απειρες φορες το βραδυ, επειδη ομως δεν καναμε καταμετρηση ( στην ουσια σχεδον ποτε δεν καναμε ) ητανε τελειως μηχανικη διαδικασια, θυμαμαι μια φορα μεσα στην βαρεμαρα μου επεσα διπλα στο οπλο κουμπωσα την γεμιστηρα και αρχισα να βαραω κατευθειαν μαζι με τους υπολοιπους, ε ο μοχλος πυρος ητανε ξεχασμενος στο 20

            τρελη εμπειρια το κλωτσημα, NATO 7.62 x 51mm for the fucking win λεμε, παρολιγο να φαω φυλακη αλλα νταξει τα μπαλωσα, ο παπαρας λοχαγος που ητανε κοντα με εστειλε κατευθειαν στον διοιηκητη να του απολογηθω, ε του ειπα πως εχω αστιγματισμο και δεν εβλεπα καλα που ητανε ο μοχλος και αυτος μου την χαρισε

            Για το λοχιοσημο δεν βλεπω λογο να μην γινει, απο ΕΛΔΥΚ παντα υπηρχαν μερικοι δεκανεις που επαναπατριζοντουσαν τιμητικα ως λοχιες, οι περισσοτεροι πληρους θητειας αποσο ξερω, μαλιστα ειχα 2 μαζι μου στην ΑΣΔΥΣ, συνηθως κανανε λοχιες τα ατομα που αυτο που κανανε φαινοτανε προς τα εξω, πχ καθηκοντα επιλοχια λοχου, ΥΚΟΑ κ.α

            Α ρε μλκ να εισουνα κυπρο, τα ιδια και λιγοτερα θα εκανες, θα πηγαινες και τα ταξιδακια σου με την aegean θα εκανες τουρισμο θα επαιρνες και 380 τον μηνα ( τον ανεβασανε κιαλο μου ειπανε ) η ελδυκ δεν εχει πολυ τρεξιμο, πολλους μπεμπηδες - γκρινιαρηδες εχει, εδω ο αλλος ητανε 304 9μηνο και μου κλαιγοτανε που επαναπατριζομουνα την επομενη μερα λες και αυτος σε 2μιση μηνες δεν θα εφευγε, ασε που ητανε φανατατικος σονακιας και μου εθαβε το DS συνεχεια το νεοπουστο anyway καλο υπολοιπο

            Comment


            • Ευχαριστώ.Πλέον είμαι και επίσημα δεκανέας.Τι ΕΛΔΥΚ να πάω ρε που έχω γίνει εντελώς κουράδας και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου;Θα είχα πεθάνει εκεί.Άλλωστε άκουσα πως είναι 2 στρατόπεδα εκεί.Το ένα είναι κατάμαυρο και το άλλο χύμα όσο δεν πάει άλλο.Οπότε είναι και 50-50 που θα πέσεις.
              Σε άλλα νέα,άκουσα σήμερα από σχεδόν επίσημες πηγές,πως από Αύγουστο θα ξαναγίνει 12μηνη η θητεία.Επίσης ακούγεται όλο και πιο έντονα πως στην ΕΣΣΟ μου,308 δηλαδή,ίσως αφαιρέσουνε 12-17 μέρες από τη συνολική θητεία.ΜΑΚΑΡΙ!!!
              Μου βρήκανε πως έχω 6 μέρες επιπλέον άδεια(κάποια μαλακία θα έγινε και δε θα μου γράψανε κάποιες),οπότε πλέον έχω σύνολο 31 μέρες άδεια ακόμα (μαζί με τις 6 του Πάσχα).Αν μπορέσω να πάρω και τις υπόλοιπες 5-8 (παίζει γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται με αποτέλεσμα η πληροφόρηση μας να είναι γτπκ) από την ειδική,και αφαιρεθεί και ο Μάιος,τότε μάγκες τελειώσαμε.Βέβαια το στρατόπεδο που είμαι από Γ κύκλου θα γίνει Β' κύκλου μέσα στον Μάρτιο,οπότε έχουμε ψωμί ακόμα.Γενικά ακούγονται πολλά,αλλά όλα είναι στον αέρα ακόμα.Άντε να δούμε.
              Carpe diem

              Comment


              • Αυτό με τη 12μηνη το άκουσα κι εγώ αλλά δεν παίζει να γίνει imo. Τα ίδια ακουγόντουσαν και με τη μείωση σε 12μηνο. Κλασικές ατάκες μετά από αλλαγή είναι αυτές. Imho βαδίζουμε αργά αλλά σταθερά σε θητεία 2μηνου-3μήνου με option εξαγοράς. Κάτι απόλυτα θεμιτό imo. Ο στρατός κοστίζει τόσο στο κράτος όσο και στη μέση οικογένεια... Ο παραλογισμός της παραμεθορίου δεν παίζεται απλά όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι. Εδώ Αλεξ/πολη οι τιμές είναι επιπέδου Αθήνας και ξοδεύω αρκετά χρήματα απλά για τα βασικά.

                Αλταιρ απολύσου να πάρει σειρά και η 309(o hideo θεωρείται ήδη πολίτης;))
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Kώστα ακούγεται υπερβολικά έντονα.Τόσο που πλέον,δεν μοιάζει για ράδιο-αρβύλα.Νομίζω πως υπάρχει νόμος που μπορεί να αποτρέψει κάτι τέτοιο βέβαια,αλλά δε θυμάμαι το πως και το γιατί οπότε δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω εδώ.Πάνω σε αυτό που λες για το οικονομικό θα σου πω γιατί πιστεύω πως ΙΣΩΣ έχεις άδικο.Λένε ότι οι εξετάσεις για να μπεις ΕΠΟΠ θα γίνουν πιο δύσκολες και πιο απαιτητικές,οπότε δε θα μπαίνει μέσα το κάθε γιωτόμπαλο να το πληρώνουμε εμείς και γενικά θα μειωθεί ο αριθμός των εισαγόμενων.Οπότε ποιος θα κάνει υπηρεσίες;Οι φαντάροι.Αν όμως μέσα σε 9 μήνες φεύγουν θα υπάρχει θέμα.Βέβαια σου ξαναλέω.Όλα αυτά είναι φήμες,όμως ακούγονται ιδιαίτερα έντονα κι αυτό είναι που με ανησυχεί.Θα δείξει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό που λες. Μάλιστα από όσο συζητούσα με κάποιους λοχαγούς είναι σχεδόν σίγουρο πως σύντομα θα κερδίζεις και βαθμούς βάσει εξετάσεων κάτι που θα κάνει ακόμη πιο δύσκολη τη ζωή των ΕΠΟΠ που μπαίνουν για τους γνωστούς λόγους-δεν επεκτείνομαι όλοι τα γνωρίζουμε. Θα μιλήσω αναλυτικά με απτές αποδείξεις όταν απολυθώ να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.
                    Ακούγεται έντονα απλά επαναλαμβάνω πως πάντα το ίδιο συνέβαινε μετά από μείωση της θητείας. Οι πιο παλιοι που τους έπιασε η αλλαγή σε 12μηνο θα το θυμούνται. Κατά την άποψή μου το πολιτικό κόστος της αλλαγής δεν είναι διόλου αμελητέο για την κυβέρνηση για να το πάρει αψήφιστα το θέμα. Ένας λόγος πάντως που η Δ ΕΣΣΟ του 09 ήταν η μεγαλύτερη των τελευταίων ετών ήταν πως με το 2010 η ανυποταξία πλέον είναι 6000€ και όχι τα 600€ που ίσχυαν παλιότερα. Οπότε αρκετοί μπήκαν φοβούμενοι μήπως πληρώσουν τα κερατιάτικα. Υπομονή σε 4μηνάκια θα βγάλουμε μπόλικα στη φόρα
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Γεια σας παιδες. Πριν κανα 2ωρο ορκιστηκα και βγηκα με την τριημερη αδεια ορκωμοσιας + το 2ημερο δωρακι απο το ΓΕΣ (5 μερουλες συνολικα δηλαδη).
                      Δεν ξερω αν η σειρα μου ειναι κωλοφαρδη αλλα μας εδωσαν και εξοδο την καθαρα δευτερα ενω ειμασταν αορκιστοι και χωρις ταυτοτητες .

                      Θα ηθελα να γραψω πολλα αλλα θα το αφησω για αργοτερα, τωρα βαριεμαι .

                      Υ.Γ. Εχω και την γιορτη μου σημερα :xp:

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Επίσης ακούγεται όλο και πιο έντονα πως στην ΕΣΣΟ μου,308 δηλαδή,ίσως αφαιρέσουνε 12-17 μέρες από τη συνολική θητεία.ΜΑΚΑΡΙ!!!

                        Αυτο ακουγοταν εντονα για την 306,μετα ακουγοταν εντονα για την σειρα μου(307) και τωρα για την 308?
                        Για την ιστορια,ουτε στην 306 αλλα ουτε και στην 307 αφαιρεσαν μερες.
                        Οποτε κρατα μικρο καλαθι.
                        Originally posted by Burai_Fighter View Post
                        (o hideo θεωρείται ήδη πολίτης)
                        Ετσι να το ακουω!!!

                        Γυρισα χθες απο την αδεια και τα βρηκα ολα καλυτερα απο πριν.Πιο χαλαρο το κλιμα και μας παει 1 μεσα 2 εξω!!Ηρθα Παρασκευη και ΣΚ εξω λοοολ.

                        Comment


                        • Σήμερα ορκίστηκα πεζικό στο Μαυροδένδρι Κοζάνης. Για καλή μας τύχη ο Ταξίαρχος μας έδωσε +2 μέρες τιμητική και θα κάτσω έξω 5 μέρες, αυτά είναι. Οι εντυπώσεις μου απο το στρατόπεδο είναι πολύ καλές γιατί πέσαμε σε καλα άτομα, εντάξει έχει και τους μαλάκες αλλά παντού υπάρχουν.
                          Είναι κανένας άλλος απο το forum εκεί?

                          Comment


                          • Αltair σιγά μην σας μειώσουν μέρες, δεν φθάνει που κάνετε τρεις λιγότερους μήνες:phil:. Και εμάς που μας μειώσαν έναν μήνα (11 μηνη θητεία) το θεωρώ μεγάλο πράμα.

                            Άντε να τερματήσεις το ACII να ακούσω τις εντυπώσεις σου.

                            hideo αυτή η άδεια σου ήταν η λεγόμενη άδεια "απολύσεως";
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Originally posted by Koul View Post
                              Σήμερα ορκίστηκα πεζικό στο Μαυροδένδρι Κοζάνης.
                              Για το Μαυροδεντρι,ακουγα παντα τα καλυτερα.

                              Originally posted by BigBOSS View Post
                              hideo αυτή η άδεια σου ήταν η λεγόμενη άδεια "απολύσεως";
                              Απολυσεως θα παρω στις 6 του μηνος λογικα.
                              Δλδ 12 και σημερα θα υπηρετησω.
                              19 Μαρτιου θα παω μονο για το χαρτι.

                              Comment


                              • ΒΒ εσάς σας μείωσαν 1 μήνα και στην 307 2 μήνες.Εμάς να μην μας αφαιρέσουν 15 μερούλες;Το AC2 δεν μπόρεσα να το τελειώσω εξαιτίας ενός -bug να το πω- λίγο πριν το τέλος.Δεν μπορώ να βρω την τελευταία σελίδα,ούτε καν με το χάρτη.Δεν φαίνεται πουθενά.Θα σου γράψω αργότερα ποστ εντυπώσεων για τον τίτλο γενικά πάντως.;)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X