Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Με τι κάθεστε και ασχολείστε;Αντί να συζητάτε για το επίπεδο των τίτλων που παίρνουμε,που είναι πιο σύντομοι,πιο εύκολοι,πιο προσβάσιμοι,λιγότερο ξεχωριστοί,κάθεστε και συζητάτε ΠΑΛΙ για ΠΙΞΕΛΣ;
    Carpe diem

    Comment


    • Ναι συζηταμε γιατι αγαπαμε την τεχνολογια και επισης τα γραφικα ως κομματι του gaming ειναι μερος της εμπειριας ενος παιχνιδιου. Επισης πλεον δεν εντυπωσιαζομαστε τοσο ευκολα οπως απο SD σε HD και ειναι λογικο να ξεψαχνιζουμε τα πραγματα περισσοτερο και να θελουμε το καλυτερο..

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Εγώ αυτή τη στιγμή πέρα από PS3 παίζω και GBA στο DS μου κι ευχαριστιέμαι μια χαρά gaming.
        Hideo πας για sig.
        εγώ παιζω στο pc Assassins Creed III σε 1080p με average 50+fps σε high/very high ρυθμίσεις. Στις κονσόλες φαντάζομαι θα πέφτει και στα 15fps και σίγουρα τα animation του AC III είναι καλύτερα σε 60 fps, epic win

        Originally posted by i Have no Equal View Post
        Εκτος απο αυτες ομως βλεπουμε οτι τα pc monitor με 2560x1440 κερδιζουν αρκετο εδαφος εναντι των κλασσικων 1080p και ισως γινουν mainstream πολυ νωριτερα, οποτε θεωρω φυσιολογικο αν θες να βαλεις ενα ps4 εκει να υποστηριζει την αναλυση..
        καλά το 1080p-1200p άντε και 1050p εξακολουθεί να είναι το mainstream στο pc, οι αναλύσεις που λες έχουνε ακόμη αρκετά μικρό μερίδιο. Αν με ρωτούσες εμένα δεν έχω ακόμη λόγο να πάω σε ανάλυση μεγαλύτερη από 1080p αλλά άμα για κάποιο λογο πάρω νέα οθόνη θα είναι λογικά 120Hz και θα έχει ανάλυση πάνω απο 1080p.

        Originally posted by hideo View Post
        Λογικα θα πανε και σε OLED οθονες οπου και εκει θα δουμε καποια διαφορα.
        τέτοιας τεχνολογίας οθόνη έχω.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Το standard στην επόμενη γενιά θα είναι 1080p + 30fps, τουλάχιστον αυτό υποστηρίζουν οι περισσότεροι developers.

          Από τη στιγμή που δε διαφαίνεται, άμεσα τουλάχιστον, κάποια μαζική μετάβαση σε υψηλότερης ανάλυσης τηλεοράσεις, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

          Το ζουμί, πάντως, στην επόμενη γενιά, από άποψη τεχνολογίας, δε θα είναι στις αναλύσεις και στα pixels, αλλά στην A.I., στη φυσική, στο interactivity και στους πιο πολύπλοκους κόσμους.

          Ειδικά οι open-world τίτλοι θα ευνοηθούν πολύ από το καινούργιο hardware.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Το standard στην επόμενη γενιά θα είναι 1080p + 30fps
            Παιξε open world fps οπως το far cry 3 με 30fps παιξτο μετα σε 60fps locked και μου ξαναλες αν σε καλυπτει η οχι..

            30fps και 1080p ειναι απλα απαραδεκτο για hardware 2013 με οτι textures/φιλτρα w/e βαλουν..

            Comment


            • Κοίτα, προσωπικά μιλώντας, θα ήθελα τα 60fps να αποτελούν προτεραιότητα για κάθε τίτλο. Για μένα η διαφορά ανάμεσα σε 30 και 60fps είναι τεράστια.

              Αλλά αυτό είναι, κυρίως, θέμα προτεραιοτήτων των developers.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                εγώ παιζω στο pc Assassins Creed III
                Κρατάω αυτό,τα υπόλοιπα μου φαίνονται αχρείαστα.Σ'αρέσει το παιχνίδι;Οι αποστολές;
                Η ατμόσφαιρα καλή;Οι νέοι μηχανισμοί;Τα πρόσεξες όλα αυτά ή έμεινες στα ανούσια πράγματα που έγραφες;
                Carpe diem

                Comment


                • Το δίκιο ξεχειλίζει μπορώ να πω.

                  Comment


                  • Σε μερικα παιχνιδια παιζει τεραστιο ρολο το framerate στην εμπειρια σε αλλα και 25-30 ειναι αρκετα, σε αλλα επισης παιζουν μεγαλο ρολο τα γραφικα(οπως το far cry πχ που καθεσαι και χαζευεις πραγματικα το τοπιο σε πολλα σημεια..). Δεν υπαρχει αν σου αρεσαν οι αποστολες το σεναριο και τα σχετικα γιατι ειναι αναλογα το παιχνιδι.

                    Οπως στο cinema πας να δεις avengers και θελεις καλα εφε για να ολοκληρωσει την εμπειρια και δεν θα σου αρεσε να το δεις με εφε Ελληνικου κινηματογραφου ετσι και απο μερικα παιχνιδια απαιτεις οσο το δυνατον καλυτερα γραφικα..

                    Comment


                    • Τα καλά γραφικά ναι παίζουν ρόλο και στο immersion και σε πολλά.Αλλά η διαφορά μερικών frames/pixels παραπάνω,αυτό για το οποίο μιλάμε αυτή τη στιγμή δηλαδή,είναι κάτι εντελώς ανούσιο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Κρατάω αυτό,τα υπόλοιπα μου φαίνονται αχρείαστα.Σ'αρέσει το παιχνίδι;Οι αποστολές;
                        Η ατμόσφαιρα καλή;Οι νέοι μηχανισμοί;Τα πρόσεξες όλα αυτά ή έμεινες στα ανούσια πράγματα που έγραφες;
                        δεν είναι ανούσια αλλο να παιζες AC σε 30 και κάτω fps και αλλο σε 60 fps

                        το παιχνίδι είναι αρκετά καλό, το μόνο που με ξένισε είναι η αρκετά μεγάλη εισαγωγή που ειναι σαν ένα πολύ μεγάλο tutorial, παιζοντας έλεγα πότε θα βάλω επιτέλους την άσπρη στολή του ασσασσίνου.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Αν και διαφωνώ οτι είναι ανούσια αυτή η διαφορά στα pixels/frames που λες συμφωνώ οτι πρέπει να κοιτάμε άλλα πράγματα πρώτα. Και γω tech whore είμαι, αλλά παίζω στο PC Counterstrike 1.6, Cililization 4 και San Andreas και μου αρέσουν πολύ περισσότερο απο τις νεότερες εκδόσεις τους.

                          Πάντως, 1080p=3x 720p pixels και η διαφορά 30 fps με 60 fps είναι χαοτική, δεν μιλάμε για ανούσια πράγματα. Ειδικά σε FPS, Racing, BEU, Action τίτλους και σε οτιδήποτε έχει τις βλέψεις να ναι competitive το στα πόσα frames παίζει το game είναι ο σημαντικότερος παράγοντας.

                          Comment


                          • οχι 3x, 2.25x.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • To Frame Rate einai apeirws poio shmantiko apo to resolution.
                              Kai egw zhtaw apo ta paixnidia mou grafika se kalh analysh opws kai oloi mas profanws, alla 720p einai yper arketo gia na efxaristithw otidhpote efoson trexei se kanonikh taxythta.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Christop άλλο τα competitive άλλο το AC3 που είναι και το εν προκειμένω παράδειγμα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X