Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ποια άλλα gaming sites παρακολουθείτε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ποια άλλα gaming sites παρακολουθείτε;

    Εκτός του κορυφαίου GO.

    Εγώ έχω μόνο δύο. Το neogaf και το /v/.

    Το neogaf είναι σίγουρα το μεγαλύτερο και αυτό με την πιο γρήγoρη ενημέρωση, αλλά τον τελευταίο καιρό έχει γίνει τόσο τραγικά πολιτικά ορθό που μου φέρνει αηδία. Επίσης οι mods είναι ο ένας χειρότερος από τον άλλον.

    Το /v/ μπορεί να μοιάζει με trolling site (βασικά είναι trolling site), αλλά η ανωνυμότητα και ο φόβος του μη ban επιτρέπει συζητήσεις που είναι πραγματικά ειλικρινείς. Δεν υπάρχει φόβος μην σε κράξουν. Είναι σαν ένα μόνιμο "η πιο αμφιλεγόμενη gaming άποψη σας" thread.

  • #2
    Για κοινότητες μιλάς ή και για ενημέρωση;
    1) Παρακολουθώ καθημερινά το subreddit του LoL και ας μην παίζω εδώ και 1 χρόνο επειδή έχει ενδιαφέρον κοινότητα και μ'αρέσει να βλέπω και την εξέλιξη του Gaming σε E-Sport.
    2) Διαβάζω πολλά Features του Eurogamer και ειδικά το Digital Foundry και χαζεύω τις συζητήσεις της κοινότητας απο κάτω στα σχόλια μιας και είναι το μοναδικό Gaming Site που έχει έξυπνους σχολιαστές πάνω στα άρθρα &
    3) Όταν βγαίνει κάποιο Game που με ενδιαφέρει ιδιαίτερα παρακολουθώ το ανάλογο θέμα στο neogaf για να είμαι 100% ενημερωμένος.

    Αλλά ενεργά συμμετέχω μόνο εδώ και στο /r/leagueoflegends. (και μάλλον αραιή θεωρείται η συμμετοχή μου και στα δύο...)

    Comment


    • #3
      Neogaf:
      για να μαθαινω και νεα και μου αρεσουν οι συζητησεις, και το community ειναι αξιοπρεπες χωρις trolling (αλλιως ban ευκολα). Φυσικα αυτο το ban fear ειναι και το μεγαλο κακο, αλλα ευτηχως για την αλλη δουλεια υπαρχει το /v/
      Και εμενα με χαλαει η πολιτικη ορθοτητα

      /v/:
      Ευκολα το πιο διασκεδαστικο, οτι εγραψε ο enpsty, πεφτει trolling και shilling αλλα υπαρχει και μεγαλη ειλικρίνεια. Και να προσθεσω πως δεν εχει τοσο πολυ τυπους που εκθειαζουν υπερεκτιμημενα παιχνιδια και δεν λεει κανεις τιποτα. Ειναι μια κοινοτητα με πολυ αυστηρα κριτήρια και πολλες φορες κοντα στα γουστα μου. Το θαψιμο παει συννεφο και γουσταρω

      Comment


      • #4
        twitch , reddit και αντιστοιχα official sites στα games που με ενδιαφερουν, neogaf , metacritic-gamerankings και απο εκει σε οτι link μου γεμισει το ματι η βαθμολογια, στο GO μπαινω περισσοτερο απο συνηθεια πλεον

        το /v/ δεν το ειχα υποψην θα το τσεκαρω

        Comment


        • #5
          Mono to gamers odyssey gia mena.
          Ola ta alla nea olo kai kapou tha ta petyxw, edw h sto FB.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            Speaking of /v/...

            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Vaynard View Post
              στο GO μπαινω περισσοτερο απο συνηθεια πλεον

              το /v/ δεν το ειχα υποψην θα το τσεκαρω
              Έλα έλα μη γίνεσαι μίζερος

              Δεν έχω κάποιο σταθερό site, απλά εκτιμώ παραπάνω το Eurogamer και το Rock Paper Shotgun αλλά πέραν αυτών τίποτα συγκεκριμένο.

              Το \v\. ούτε κι εγώ το ξέρω, θα το ελέγξω.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #8
                Εκτός απο G-O:
                reddit (τουλάχιστον για τις κατηγορίες που με ενδιαφέρουν όπως J-RPG & Dota 2) και Siliconera.

                Comment

                Working...
                X