Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inFamous

    Είναι δεύτερη φορά που δίνω σε αυτόν τον τίτλο μια ευκαιρία να μου αρέσει και δεύτερη φορά που τον σταματώ μετά από κάτι ώρες ενασχόλησης.

    Καταρχάς τέτοια γκριζάδα σε videogame δεν έχω ξαναδεί. Καταλαβαίνω ότι υποτίθεται ότι η πόλη είναι ρημαγμένη αλλά τόσο γκρίζο και τέτοια μουντάδα πουθενά.
    Οι εχθροί είναι μετρίως σχεδιασμένοι (μην πω για τους npcs), τα voiceovers άθλια, αλλά το σημαντικότερο όλων οι αποστολές είναι απλώς βαρετές. Τράβα έκει, κάνε αυτό και εν τω μεταξύ σκότωσε καμιά εικοσαριά εχθρούς.
    Η πόλη είναι μεγάλη αλλά δεν μου προκάλει καμία επιθυμία να την εξερευνήσω μιας και παντού ίδια είναι.
    Το παρατάω και πάω για Fallout 3.

    Comment


    • Εγώ ταυτόχρονα με το ODST συνεχίζω χαλαρά το GTA4 το οποίο έχω αρχίσει και σταματήσει άπειρες φορές.Που θα πάει θα το τελειώσω.

      Όπως και να'χει είναι πάντα ευχάριστη η επιστροφή στην Liberty City.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Ormion View Post
        inFamous

        Είναι δεύτερη φορά που δίνω σε αυτόν τον τίτλο μια ευκαιρία να μου αρέσει και δεύτερη φορά που τον σταματώ μετά από κάτι ώρες ενασχόλησης.

        Καταρχάς τέτοια γκριζάδα σε videogame δεν έχω ξαναδεί. Καταλαβαίνω ότι υποτίθεται ότι η πόλη είναι ρημαγμένη αλλά τόσο γκρίζο και τέτοια μουντάδα πουθενά.
        Οι εχθροί είναι μετρίως σχεδιασμένοι (μην πω για τους npcs), τα voiceovers άθλια, αλλά το σημαντικότερο όλων οι αποστολές είναι απλώς βαρετές. Τράβα έκει, κάνε αυτό και εν τω μεταξύ σκότωσε καμιά εικοσαριά εχθρούς.
        Η πόλη είναι μεγάλη αλλά δεν μου προκάλει καμία επιθυμία να την εξερευνήσω μιας και παντού ίδια είναι.
        Μου κανει εντυπωση που δεν σου αρεσε καθολου.Το θεωρω ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια του ps3.

        Comment


        • Originally posted by hideo View Post
          Μου κανει εντυπωση που δεν σου αρεσε καθολου.Το θεωρω ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια του ps3.
          Το ξέρω, όλοι το ίδιο πιστεύουν.
          Άλλο ένα πράγμα που δεν μου άρεσε ήταν ότι το parkour δεν είχε πρόκληση. Δλδ. μπορούσες να πιαστείς κυριολεκτικά από παντού, τα άλματα ήταν όλα ελεγχόμενα, ενώ απ' όσο ψηλά και να έπεφτες δεν έχανες ούτως ή άλλως.

          Το Prototype το έχεις παίξει;

          Comment


          • Τα εχω τερματισει και τα δυο και το InFamous μου αρεσε περισσοτερο. Οι εχθροι ειναι λιγο κουλοι παντως, αλλα εχει ωραια πλοκη. Η πολη ειναι βαρετη για εξερευνηση παντως. Το βγαλα και με τους δυο τερματισμους. Μου αρεσε παρα πολυ αλλα μπορω να καταλαβω αυτα που λες, καθως μερικα θεματα τα εχει.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Καλα δεν ειναι τελειο.Οπως λεει και ο Azrael,εχει καποια θεματα.Ελπιζω το 2 να ειναι ακομα καλυτερο.

              Comment


              • ....say the guy who lowers the difficulty settings
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Απο το να σπασω την κονσολα, ναι το προτιμω.
                  Το infamous oμως το τερματησα στην τελευταια δυσκολια και μου φανηκε ευκολο.

                  Comment


                  • Δε σε πιστευω, παω να δω τα trophies .

                    Εγω normal ή easy το βαλα.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • @ Ormion, σε σχέση με το Prototype, πως σου φάνηκε το Infamous;
                      sigpic

                      Comment


                      • Ξανατερμάτισα το Dante's Inferno και σκοπεύω να πάω MAX όλα όσα έχω και δεν έχω. Κέρδισα και κάποια Trophies. Άντε να δω πως στα διαλά θα ξεκλειδώσω και τις λοίπες "διάσημες" ψυχές.

                        Θέλω μία μικρή επεξήγηση στα παρακάτω για λίγο, παιδιά.

                        1) Υπάρχει στο site του Playstation και ο κατάλογος των Trophies ?( Σαν το xbox.com ένα πράγμα )
                        2) πως θα δω ότι λείπουν κάποια Trophies που ΔΕΝ ξεκλειδώθηκαν ?

                        Ευχαριστώ...
                        sigpic

                        Comment


                        • ps3trophies.<κάτι> google it.

                          Comment


                          • .org (όπως λέμε orgasmos)

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              ps3trophies.<κάτι> google it.
                              Originally posted by Bartman View Post
                              .org (όπως λέμε orgasmos)
                              ps3trophies.orgasmos ... :xp:

                              Ευχαριστώ...
                              sigpic

                              Comment


                              • Έπαιξα το Mirror's Edge μέχρι τα μισά. Κόλλησα σε ένα σημείο και το παράτησα. Μπορεί να το ξαναπιάσω μετά.
                                Ωραίο παιχνίδι και πρωτότυπο. Καταργεί την εννοία του parkour βέβαια αλλά έχει φάση. Η χαρά του trial and error όμως και η χρήση όπλου θα μπορούσε να λείπει τελείως.

                                Τώρα ξεκίνησα GOW 3. Είναι το πρώτο GOW που ασχολούμαι.
                                Όλα ωραία μέχρι στιγμής εκτός από το voice over του Kratos. Σαν rapper ακούγεται.

                                Comment

                                Working...
                                X