Announcement

Collapse
No announcement yet.

HGDA Conference 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HGDA Conference 2010

    Μια που παρακολουθησα ολο το συνεδριο σημερα σκεφτηκα οτι ειναι καλο να γινει ενα topic γιατι πραγματικα ειδα πολυ υλικο σημερα και πολλοι τιτλοι με ενθουσιασαν.

    Θα ξεκινησω με το game που μου εμεινε περισσοτερο απ' ολα μια που και ο Titus ηθελε να μαθει γι αυτο. Αναφερομαι στο Dance Dance Karaghioz της Zlap Games.

    Στη πορια θα προσθεσω και αλλους τιτλους στο op απλα ειμαι ηδη αρκετα κουρασμενος για να το κανω τωρα. Το παρακατω trailer αξιζει να το δειτε ολοι.

    Dance Dance Karaghioz



    Αλλο ενα game που μ' αρεσε και βρηκα αρκετα ενδιαφερον και ως ενα βαθμο πρωτοτυπο, το Kyball. Νομιζω οτι ο πιο καλος χαρακτηρισμος του ειναι 3D bust a move. Εχει δοθει βεβαια αρκετο βαρος και στα backgrounds τα οποια αλλαζουν καθως προχωρας levels ενω υπαρχουν παρα πολλα themes οπως θα δειτε στο βιντεο που ακολουθει.

    Kyball
    Do a barrel roll!

  • #2
    Dance Dance Karaghioz is da shit! Το έχω πάρει σίγουρα όταν βγεί!

    Επίσης ένα άλλο καταπληκτικό παιχνίδι που παρουσιάστηκε χτες (εκτός του Pentagon grave φυσικά!) είναι και το σκοτεινό RPG-space-shooter ονόματι DarkVerse. Το φτιάχνει ένας άνθρωπος ουσιαστικά (εκτός της μουσικής) στο Game Maker (!) και κοιτάξτε τι παπάδες κάνει!

    Comment


    • #3
      kala to dance dance karagiozhs respect!!!!
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        βαλτε conspiracies 2 να γουστάρουμε!

        Comment


        • #5
          Η φυσική στο DarkVerse μου θύμισε ένα παιχνιδάκι που είχα κάποτε στο Linux και προσπαθούσες να προσγειώσεις μια σεληνάκατο στο φεγγάρι. Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον!

          Στο Dance Dance Karaghioz περίμενα να δω τον Καραγκιόζο να κάνει φιγούρες ανάλογα με τα σωστά πλήκτρα, αλλά επέμενε να κουνιέται πέρα δώθε χωρίς λόγο. Σε ανατολικές χώρες πάντως είναι σίγουρο χιτ, μην πω ότι πρέπει να κυκλοφορήσει ανεξάρτητα το soundtrack με remix από Oakenfold!
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment

          Working...
          X