Announcement

Collapse
No announcement yet.

DAEMAEOΝ:The Pentagon Grave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Το Daemaeon φαίνεται πως έχει ακουστεί στα ελληνικά Ίντερνετς, έστω και στο επίπεδο της αναφοράς. Εκτός από το "δικό μας" Authority, σε αφιερώματα της έκθεσης έχουν αναφερθεί και το Gameover...

    Το Daemeon είναι ένα 2D platformer από την Level Up Entertainment, το οποίο δείχνει να έχει επηρεαστεί τόσο από βασιλιάδες του είδους (λέγε με Mario) όσο και από αντάρτες όπως το Braid.


    ...τόσο και από το αγαπητό, true και hardcore Adventure Advocate

    Τελικά, το πολύωρο κομμάτι των παρουσιάσεων έκλεισε με τη διμελή ομάδα Level Up και το παιχνίδι τους Daemaeon: The Pentagon Grave, ένα κλασικό side-scroller arcade στο στυλ του Super Mario με ορισμένες επιπλέον προσθήκες στο gameplay, δημιουργία που προορίζουν κυρίως για το XBLA (πρώτα ο Θεός) αλλά και τα PCs.


    Αν βρω κι άλλες αναφορές θα τις βάλω εδώ, και καλό θα ήταν όποιος δει κάτι να ποστάρει link και quote. Γιατί όλοι ξέρουμε ότι οι δημόσιες σχέσεις και η διαφήμιση στόμα με στόμα είναι πολύ σημαντικά πράγματα!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #62
      Ωραίος ρε Τιτους, θα θελα να πώ πως και οι ίδιοι δε το κυνηγάμε να βγεί η δουλειά προς τα έξω σχεδόν καθόλου για την ώρα, μόνο δουλεύουμε μιας και έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

      Αυτή η "Μαριο" ρετσινιά που μας έχουν κολήσει θα φύγει για τα καλά στη τελική έκδοση πφφφ αν σκεφτεί κανείς πως θα προστεθούν καμια δεκαριά κινήσεις ακόμα... ;)


      YΓ Μετά θα γίνουμε strider castlevania etc etc etc

      Comment


      • #63
        Αφού έχετε ήδη demo και οδεύετε προς κυκλοφορία, γιατί δε φτιάχνετε ένα news letter στα εληνικά και ένα στα αγγλικά και να αρχίσετε να προωθείτε το παιχνίδι ώστε να δείτε και τα πρώτα previews? Ακόμα κι ένα stub στα ημερήσια news υπέρ σας είναι, δείτε πώς δουλεύουν σε sites ανεξάρτητων παιχνιδιών που δημοσιεύουν τα πάντα.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #64
          κυκλοφορία σε ένα χρόνο, οπότε κάτι τέτοιο θα γίνει απο το καλοκαίρι υποθετω τώρα όσον αφορά την εξέλιξη έχουμε μόνο το πυρήνα του gameplay και οσο να ναι δε κάνουμε καμια υπερπαραγωγή για να καίγετε και ο άλλος για εξελίξεις...μπορεί ωστόσο να ανεβάζουμε κάποια screenshots και βιντεο εδω

          Comment


          • #65
            Έβαλα το link του blog σας στο αρχικό post αλλά, ρε ταγάρια, ούτε καν ένα εισαγωγικό κείμενο? Μόνο 4 - 5 φωτογραφίες? Θα σας περάσουν για γκαλερί
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #66
              λολ ναi το χει αναλάβει ο ραμπίδης τα παραπονα σου εκεί, εγω ενας απλός γραφίστας είμαι ;P

              Comment

              Working...
              X