Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bayonetta 2 - Nintendoes what Segadon't

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ατς, δεν το 'ξερα αυτό. Owned then.

    Comment


    • #47
      Η Platinum είναι second party της Nintendo τώρα; Σαν τη Retro;
      Το ίδιο και η Monolith;
      Τουλάχιστον θα το παίξουν και οι fans της Nintendo διότι καλώς ή κακώς έχουν μαύρα μεσάνυκτα γιατί έκανε τόσο ντόρο ο τίτλος όταν βγήκε στα 360/PS3 formats. Γενικά, ότι κυκλοφορεί εκτός Nintendoκονσόλας πλήρη άγνοια έχουν σαν gamers (the vast majority) αλλά ok μικρό το κακό.
      Ντόρο έκανε ίσως, για πωλήσεις δεν είμαι τόσο σίγουρος... Η Platinum είναι από τις εταιρείες που ενώ βγάζει πολύ καλά παιχνίδια δεν πουλάνε πολύ καλά...

      Άντε Νιντεντόπουλα, δε σας χάλασε, παίζατε No More Heroes στο Wii και το είχατε για καλό.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #48
        Όχι δεν ειναι , άλλωστε κυκλοφορεί άλλο game απο Platinum για casual gen consoles. Απλα το development του B2 το χρηματοδότησε η N.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #49
          Originally posted by straier
          Άντε Νιντεντόπουλα, δε σας χάλασε, παίζατε No More Heroes στο Wii και το είχατε για καλό.
          Μα το NMH ήταν και γαμώ τα παιχνίδια.

          Comment


          • #50
            Έτσι η ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.21 Οκτώβρη θα είμαι Αθήνα,24 θα ξεκινήσω Bayonetta 2.
            ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ!!!
            Carpe diem

            Comment


            • #51
              Πολύ χαοτικό το demo.Προς το παρόν μένει στην άκρη λόγω και της μη προσθήκης του πρώτου παιχνιδιού στην απλή έκδοση όπως είχαν αρχικά υποσχεθεί.Θα το πάρω λοιπόν όταν το βρω σε καλή τιμή!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #52
                Μα το NMH ήταν και γαμώ τα παιχνίδια.
                Μπορείς να το πεις αυτό πλέον με το χέρι στην καρδιά έχοντας παίξει Μπατονέτα; Το Super Mario έχει σύστημα μάχης με μεγαλύτερο βάθος από το NMH...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by straier View Post
                  Μπορείς να το πεις αυτό πλέον με το χέρι στην καρδιά έχοντας παίξει Μπατονέτα; Το Super Mario έχει σύστημα μάχης με μεγαλύτερο βάθος από το NMH...
                  Δεν το λέω λόγω του συστήματος μάχης που ήταν πολύ απλό αλλά πολύ διασκεδαστικό, αλλά λόγω των υπολοίπων χαρακτηριστικών του. Και να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να το συγκρίνω με games του στυλ Bayo, DMC. Όπως πχ δεν μπορώ να συγκρίνω ένα musou με το Ninga Gaiden. Και τα δύο είναι action αλλά τελείως άλλου στυλ.

                  Comment


                  • #54
                    Το παιξα κι εγω επιτελους και αρχικα να πω πως ενιωθα πως παιζω το B1 σε αρκετα σημεια.. Ιδιως το 1ο part του demo με εκανε να απορω αν επαιζα Β1 κυριολεκτικα, ημουν στη φαση του οκ καπου το χω ξαναδει αυτο το σκηνικο. Το παιχνιδι ειναι πολυ ομορφο αλλα και τεχνικα το 1ο ηταν πολυ καλο (εστω στο 360) οποτε και παλι δεν ενιωσα πως ο τεχνικος τομεας ανεβαζει την ολη εμπειρια.

                    Το gameplay δε μπορω να το κρινω και γενικα δεν ειμαι ο μεγαλυτερος φαν αυτων των παιχνιδιων, χωρις αυτο να σημαινει πως δε μου αρεσουν.

                    Ολοι εσεις που σας αρεσε και το 1 και το demo του 2 τι βελτιωσεις ειδατε απο το ενα στο αλλο και ειστε τοσο ενθουσιασμενοι; Απο περιεργεια οντως ρωταω, για να δουμε..

                    Comment


                    • #55
                      To all Wii U haters

                      Comment


                      • #56
                        Σίγουρη αγορά όοοοοοοοοοοοοοοοοταν αποκτήσω wiiu.Το πρώτο μπατονετα το έχω λιώσει έχοντας ρίξει 80 ώρες τουλάχιστον. Πάντως πρόκειται για πολύ hardcore game αν κάποιος επιχειρήσει να εμβαθύνει, είναι από τους τίτλους που προσφέρει άπειρες δυνατότητες για set ups και combos και έχει σύστημα μάχης με βάθος που θα συζητάται για πολύυυυυυυυυυυυυ καιρό ακόμα.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • #57
                          Όσοι κακολογούν το No More Heroes δεν έχουν ιδέα από videogames. Όσοι αναρωτιούνται αν η Platinum είναι second party της Nintendo υπάρχει το google που σαν search result θα τους απαντήσει το παρακάτω:

                          το βάζω το spoiler σε google translate όπως μου το έβγαλε σε μένα.

                           
                          ρώτα την μάνα σου RT@


                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by AkiraGr View Post
                            Όσοι κακολογούν το No More Heroes δεν έχουν ιδέα από videogames.
                            Αξιωμα.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Ramparter
                              Αξιωμα.
                              Νομοτέλεια.

                              Comment


                              • #60
                                Τι ωραία που τα λες.

                                Comment

                                Working...
                                X