Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η Νατάσσα Θεοδωρίδου είναι underground DragonBall GT freak.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η Νατάσσα Θεοδωρίδου είναι underground DragonBall GT freak.

    Δείτε (ή μάλλον ακούστε):

    Είναι στα Ισπανικά όμως δεν είναι αυτό το θέμα, η μουσική που παίζει είναι από την Ιαπωνική έκδοση. Δεν βάζω την Αγγλική επειδή εκεί έχουν αλλάξει τις μουσικές, και δυστυχώς δεν βρίσκω την Ιαπωνική στο YouTube.

    Βάλτε το στο 05:07 και ακούστε προσεκτικά μέχρι 05:40.



    Τώρα ακούστε αυτό, βάλτε το στο 0:44.



    Ridiculously funny, isn't? Τι στο καλο? Κανεις δεν έχει ακούσει ότι είναι τα ίδια? Μονο εγώ το πρόσεξα? Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια του DBGT ακόμα, όμως από πολύ παλιά το είχα ακούσει, έστω και λίγο από κάποιο μικρό video clip ήταν αρκετό (αφού βγάζει μάτι, η μάλλον, αφτί), όμως δεν έχω συναντήσει κάποιον που να κατάλαβε την ομοιότητα του, η κάποιο θέμα στο internet τελοσπάντων. Τώρα άρχισα να βλέπω τα επεισόδια του DBGT και το θυμήθηκα καθώς από το πρώτο επεισόδιο κιόλας παίζει. Δυστυχώς δεν ξέρω το όνομα του theme να το βρω χωρίς να ακούγεται τίποτα άλλο, και παρόλο που έψαξα δεν το βρήκα.

  • #2
    Den to vriskw idio.
    Gia na pei kai kanenas allos gnwmh isws kanw lathos alla den mou moiazei...

    Vasika des afto pou exw vrei egw:


    Astonishia story INTRO (Valto na paiksei sto 0:40 kai akou to solo):



    Iron Maiden Bring your daughter to the slaughter (Valto sto 3:15 kai akou to solo):
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      Έλα ρε, καθόλου? Για όνομα του θεού, είναι πολύ ομοια, δεν μοιάζουν απλά, είναι σχεδόν ίδια. Το τραγούδι τις Νατάσσας Θεοδωρίδου το ξέρω από παλιά. Δυστυχώς δεν βρίσκω το theme του DBGT για να κάνω και κανένα video σύγκρισης.

      Comment


      • #4
        Το Astonishia Story πρέπει να το πάρω. Me likes. ^^
        sigpic

        Comment


        • #5
          Όντως αν και τελείως διαφορετικό τέμπο κρατάει αυτούσια τα διαστήματα.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment

          Working...
          X