Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  •  
    Ta mathate gia ton Obito re?
    Gia mia gomena ta ekane ola o mounodoulos?

    Tha mas trelanei teleiws o Kishimoto?
    Pountos na ton plakwsw sto ksylo?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • ολα γινανε...
       








      τωρα που εσκασε ο madara ομως...

      Comment


      •  
        Τελικά στα γεγονότα του kyubi ποιος εμπλέκονταν?Ο obito ή ο madara?Με τα rinnengan και τον nagato??Εξήγησαν κάτι?
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Kai oi 2
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Λοιπόν, ξεκίνησα να διαβάζω το Vagabond. Αρκετά καλές πρώτες εντυπώσεις αλλά το ότι είναι μυθιστορηματική περιγραφή, και μάλιστα χαλαρούτσικη, με κάνει να νιώθω πως διαβάζω Στήβεν Πρέσφιλντ ή...Φρανκ Μίλλερ. Ειδικά ο Μιγιαμότο Μουσάσι που στην αρχή απλά σφάζει ό,τι βρει μπροστά του χωρίς προσπάθεια μου χτύπησε άσχημα, αν ήθελα κάτι τέτοιο θα διάβαζα κάτι με δαίμονες και πλοκάμια. Τέλος πάντων, ωραίο σχέδιο, ενδιαφέρουσα πλοκή αν και με πράγματα που δε μου αρέσουν, εγκρίνεται για συνέχεια.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Titus, τα σχέδια του Vagabond είναι τα καλύτερα, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο studio που θα μπορούσε να το φέρει στα anime όπως ακριβώς στο manga.

              Επίσης, μπορώ να μάθω τι σχέση έχει αυτό το post σ' ένα θέμα καθαρά για anime;
              sigpic

              Comment


              • Argotera ginete kathara book of the five rings olo filosofies kai 0 maxes, gia emena ksenera alla gia esena tha goustareis.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • πραγματι τα τελευταια 50-60 chapters και βαλε δεν εχουνε καθολου μαχες αλλα το script ειναι δυνατο


                  btw εκανα ενα catchup στο manga του fairy tail σημερα 30 chapters πολυ fail, εχει κανει κοιλια κριμα

                  Comment


                  • Originally posted by Ground_zero View Post
                    Argotera ginete kathara book of the five rings olo filosofies kai 0 maxes, gia emena ksenera alla gia esena tha goustareis.
                    καθώς έχω διαβάσει το βιβλίο του, αυτό δεν είναι μόνο φιλοσοφίες και 0 μάχες, αλλά και για τις τεχνικές ξιφασκίας του Hyodo Niten Ryu και τον δικό του κόσμο. Απλά ο άνθρωπος αυτός ήταν πολύ μυστήριος. Ο ίδιος έχει κατατροπώσει σχεδόν 65 άτομα και ήταν ο καλύτερος. Η μάχη με τον Ganryu Sasaki Kojiro τον έχει στιγματίσει ως τον θρύλο. Κανείς δεν ήξερε, κι ακόμη δεν ξέρει, γιατί έγινε η διαμάχη τους. Ούτε καν τα γεγονότα που άφησαν κενό στην ζωή του.

                    Στο βιβλίο του δεν συμπεριελήφθη ούτε η σχολή που ίδρυσε ο ίδιος, ούτε καν και ο διάδοχος του που θα τον έχριζε επίσημο μαθητή του, κ.α..

                    Εγώ φυσικά γουστάρω, γιατί τον σέβομαι τον άνθρωπο λόγω της διπλόσπαθης ξιφασκίας του.

                    Για εσάς τους άλλους δεν ξέρω...

                    Εμένα με βοήθησε πάρα πολύ για το άθλημα μου.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ένα καλό σάιτ να δω Dragon Ball Z μέσω streaming σε καλή ποιότητα;Βρήκα ένα αλλά είναι τίγκα στις διαφημίσεις και μου τα'σπασε.
                      Carpe diem

                      Comment




                      • Ποιότητα πιστεύω ανεκτή. Δυστυχώς στα αγγλικά.
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • Βασικά έχω μερικά επεισόδια από Anime HQ,και η ποιότητα είναι γαμάτη,αλλά τα υπόλοιπα είναι όπως στο λινκ που έδωσες,ευχαριστώ btw, και κάπως με χαλάει.Έψαξα να τα βρω εκεί,αλλά μόνο τα Kai έχει πλέον.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • προτεινω ανεπιφυλακτα το hunter x hunter 2011 remake αν δε το κανε ηδη καποιος αλλος.
                            στην αρχη θα το βρουν πολλοι παιδικο αλλα αργοτερα η σπλατερια του δοκιμαζει τα ορια του αντιστοιχου ΕΣΡ της ιαπωνικης τηλερασης.
                            μπολικο αιμα και διαμελισμοι που συνηθως επιτρεπουν μονο σε κυκλοφοριες DVD.
                            επισης το σεναριο και οι μαχες του ειναι επος.

                            παρτε και κομματαρα να πορωθητε.

                            sigpic

                            Comment


                            • Akomh kai to palio Hunter X Hunter aksizei kai to manga akomh perissotero, ksefevgei apo thn norma twn shounen kai gia mena einai to kalytero tou eidous tou.
                              To aima kai h splateria den to kanei oute enhliko oute kalo, h ypothesh einai pou aksizei btw.

                              Distyxws etsi arrwstos pou einai o mangaka vlepoume 1 volume kathe 2 xronia... elpizw na prolavei na to teleiwsei prin pethanei
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • το αιμα και την σπλατερια τα τονιζω για οσους νομιζουν οτι "anime = μικιμαους" που τους αποτρεπει απο το να το παρακολουθησουν (και ειναι παρα πολλοι ).
                                για μενα οσα anime τα εχουν, ανεβαινουν ατην εκτιμηση μου γιατι δεν εχουν φαει λογοκρισια και βλεπουμε στη TV αυτο που ειχε στο μυαλο του εξαρχης ο δημιουργος τους χωρις τα "κοψε-ραψε" (βλεπε one piece, naruto, bleach).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X