Announcement

Collapse
No announcement yet.

L.A. Noire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • L.A. Noire

    Δεν βρηκα καποιο thread για το L.A. Noire.

    L.A. Noire is an upcoming video game developed by Team Bondi and published by Rockstar Games. Initially announced as only for the PlayStation 3, the game was later reported to also be scheduled for release on the Xbox 360.L.A. Noire is set in "a perfectly re-created Los Angeles" of 1947, with players being given an open-ended challenge to solve a series of murder mysteries.

    As the title suggests, the game draws heavily from both plot and aesthetic elements of film noir - stylistic films from the 1940s and 1950s that shared similar visual styles and themes including crime, sex and moral ambiguity and were often shot in black and white with harsh, low-key lighting. The game uses a distinctive colouring-style in homage to the visual style of film noir. The post-war setting is the backdrop for plot elements that reference the detective films of the '40s, such as corruption and drugs, with a classical jazz soundtrack.

    L.A. Noire is also notable for using Lightsprint's real-time global illumination technology, as well as a newly developed piece of technology called MotionScan, where actors are recorded by 32 surrounding cameras to capture facial expressions from every angle.
    wikipedia


    [GT]707364[/GT]
    [GT]708504[/GT]


    Και ενα φρεσκο trailer.
    http://www.dailymotion.com/video/xgo...-hd_videogames

  • #2
    Το game φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και από οτι διάβασα εμπλέκεται στο development team ο director και writer του The getaway που το γούσταρα πάρα πολύ, διαβάζοντας και κάποια παραπάνω πράγματα σε διάφορα αρθρά θα έχει περισσότερο investigation παρά πιστολίδι(όπως μας έχουν συνηθήσει τα περισσότερα games της rockstar).

    Για να δούμε....

    Comment


    • #3
      Επειδη εχει κατεβει το βιντεο στο youtube τα βαζω και εγω απο dailymotion


      κυκλοφορια 17 Μαίου δινει το leaked trailer



      Hideo βαλε αν θες στο op και τα παρακατω βιντεο για να τα εχουμε μαζεμενα

      Comment


      • #4
        εγινε

        Comment


        • #5
          Από τα αναμενόμενα παιχνίδια της χρονιάς, και με τρομερή δουλειά να έχει πέσει στα facial expressions και voice overs για πραγματική κινηματογραφική διάσταση. Δεν ξέρω πραγματικά τι να περιμένω από αυτό τον τίτλο - ένα GTA Mafia? Ένα sandbox adventure? Με δεδομένο πως τα film noir δεν έχουν να κάνουν τόσο με ληστείες τραπεζών και πιστολίδια, είμαι πολύ περίεργος να δω τους μηχανισμούς του.

          Είναι τοποθετημένο στην κατάλληλη περίοδο για film noir (τόσο που τα έγχρωμα γραφικά του παιχνιδιού βλέπω να με χαλάνε επειδή θα φαντάζομαι το Χάμφρεϊ Μπόγκαρτ ασπρόμαυρο) και το μόνο παρόμοιο παιχνίδι πουέχει υπάρξει είναι το Mafia, οπότε περιμένουμε με αγωνία.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #6
            Αν το παιχνίδι αποβάλει πολλά από τα στοιχεία του GTA και εστιάσει στις ανακρίσεις-παρακολουθήσεις με ενδιαφέρει αρκετά. Πολύ πιστολίδι σε τέτοιο παιχνίδι δεν θα προσέφερε τίποτα.
            Είδα και ένα βιντεάκι που εξηγούσε πώς έγιναν οι εκφράσεις του προσώπου αλλά αν και σε κάποια σημεία είναι εντυπωσιακό σε κάποια άλλα δε μου άρεσε. Το βασικό πρόβλημα που έχω είναι πως όταν οι χαρακτήρες δε μιλάνε η έκφραση του προσώπου είναι πολύ λάθος, καθόλου αληθοφανής. Σα να παγώνει το πρόσωπο.

            Υ.Γ. Ο πρωταγωνιστής παίζει και στο Mad Men.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #7
              Tι το μη αληθοφανές έχουν οι εκφράσεις των προσώπων όταν δε μιλάνε;

              Όπως και να έχει, εξ αρχής δήλωσα ενδιαφέρον και λογικά πάει για day one έτσι όπως το βλέπω. Από τη στιγμή μάλιστα που θα παιχτεί από πολλούς εδώ μέσα άμεσα δε νομίζω να απέχω.

              Comment


              • #8
                παιδια μαζι σας αν ισχυουν ολα αυτα που εχουμε διαβασει γι αυτο το game μιλαμε για groundbreaking πραγματα που θα αρχησουνε κατι καινουργιο στην βιομηχανια, και μαλλον μιλαμε για υποψηφιο goty (αλλα ας μην προτρεχω)

                Comment


                • #9
                  Nαι φαινεται δεν εχει σχεση με τα GTA.Eιναι κατι διαφορετικο.

                  Comment


                  • #10
                    Tι το μη αληθοφανές έχουν οι εκφράσεις των προσώπων όταν δε μιλάνε;
                    Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλά έτσι μου φαίνεται. Όταν ένας άνθρωπος δε μιλάει το πρόσωπο δε μένει εντελώς ακίνητο όπως είναι στο παιχνίδι. Και το προσέχεις και πιο εύκολα επειδή οι υπόλοιπες εκφράσεις είναι πολύ λεπτομερείς. Ίσως να μη μου αρέσουν και οι default εκφράσεις τι να πω...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #11
                      νομιζω πως σου δινουνε αλογο και το κοιτας στα δοντια

                      επισης εχω την εντυπωση οτι το τελικο αποτελεσμα θα ειναι καλυτερο απο τα video που εχουμε δει

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Titus View Post
                        (τόσο που τα έγχρωμα γραφικά του παιχνιδιού βλέπω να με χαλάνε επειδή θα φαντάζομαι το Χάμφρεϊ Μπόγκαρτ ασπρόμαυρο)
                        Ακριβώς η πρώτη μου σκέψη όταν είδα το παιχνίδι.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #13
                          μην απογοητευεστε, ισως να ξεκλειδωνεις επιλογη γραφικων mode ασπρο/μαυρο οταν το τερματισεις
                          στο στυλ του RE5

                          Comment


                          • #14
                            Αν ειναι τοσο investigation driven οσο λενε τοτε ας του συγχωρεσουμε τα εγχρωμα γραφικα .


                            Το νεο trailer απο GT


                            [GT]709675[/GT]

                            Υ.Γ. Hideo ξερεις τι πρεπει να κανεις ;)

                            Comment


                            • #15
                              Ακριβώς η πρώτη μου σκέψη όταν είδα το παιχνίδι.
                              Και μετά μου λέτε πως εγώ κοιτάω το γάιδαρο στα δόντια... Η ασπρομαυρίλα λύνεται μειώνοντας το saturation της οθόνης.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X