Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H evga γιατι δεν ειναι καλη?? Νομιζω θεωρούνται απο τις καλυτερες υλοποιήσεις σε nvidia.

    Επισης εχουν καλυτερο design και οπως να ναι μετραει και αυτο..

    Comment


    • Διάβασα ότι έχουν θέμα με την ψύξη, δεν κάνει καλή επαφή με το heat sink ή κάτι τέτοιο. Προφανώς και δε θα είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά όλοι οι reviewers λένε ότι οι τρεις που ανέφερα είναι οι καλύτερες (με μία γενικότερη άποψη να θέλει την MSI ελαφρώς πάνω από τον ανταγωνισμό). Τώρα όλα αυτά σχετικά είναι βέβαια, αλλά από όλες τις απόψεις εμένα η MSI μου φάνηκε ανώτερη όλων, συμπεριλαμβανομένης και της αισθητικής .

      crpl δε θα δώσω τόσα λεφτά προφανώς . Δε νομίζω να αλλάξω οθόνη τα επόμενα 2 χρόνια, το πιθανότερο είναι να προχωρήσω σε μία τέτοια αγορά τον τελευταίο χρόνο του διδακτορικού, που θα πρέπει να κάθομαι 8 ώρες την ημέρα μπροστά από έναν υπολογιστή και να γράφω ασταμάτητα .

      Πάντως συμφωνώ κι εγώ με τα second hand parts, αν και το παρόν σύστημα το έχτισα από την αρχή με ολοκαίνουρια εξαρτήματα, πουλώντας ό,τι παλιότερο είχα. Τα μόνα που μένουν είναι 2 5850, που μάλλον θα μου μείνουν στο χέρι .

      ΥΓ: Η EVGA 970 ειναι ασχημη ρε συ .

      Comment


      • Αν σε βαραίνουν βάζω τα έξοδα αποστολής να μου τις στείλεις!
        Καλορίζικη η κάρτα!
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • Originally posted by Evans

          ΥΓ: Η EVGA 970 ειναι ασχημη ρε συ .
          Δεν εχουν το reference cooler και το design της titan οπως η 780 και η 770?? Αυτο ειναι το καλυτερο για εμενα σαν design. Θα επαιρνα evga μονο για αυτο το λογο.

          Comment






          • Τα δύο πρώτα είναι EVGA, η τρίτη είναι η MSI . Νομίζω η 980 βγαίνει με το reference design, χωρίς να παίρνω κι όρκο.

            Comment


            • Originally posted by crpl_shepherd
              επισης συμφερει να κοιτας αγγελιες ανα διαστηματα και να παρακολουθεις της εξελιξεις ετσι ωστε να πουλας το hardware την καταλληλη στιγμη και να παιρνεις καινουργιο με οσο το δυνατον μικροτερη "χασουρα" , πισω στις κονσολιτσες σου τωρα peasant
              Ε από το να γίνει χρηματιστής καλύτερα στις κονσολίτσες.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment




              • Comment


                • Το να πάρεις κάτι, το οποίο θα βλέπεις μόνο όταν το ξεσκονίζεις, με κριτήριο το design με ξεπερνά...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Στα περισσοτερα κουτια βλεπεις μεσα ακριβως στο σημειο της gpu, επισης style>>all.

                    Comment


                    • Έχω βάλει μονωτική ταινία σε όλα τα LED που έχει ο υπολογιστής μου και δε μπορώ να απενεργοποιήσω, ακόμα και σε κάποια εσωτερικά που φαίνονται από τις γρίλιες.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Να πω την αμαρτία μου στεναχωρήθηκα όταν έβαλα την κάρτα στο κουτί, μου άρεσε που την έβλεπα
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Όντως, και το δικό μου κουτί έχει τζάμι (το οποίο γυάλισα btw σήμερα με kleenex XD). ΟΚ δεν είναι το πρώτο κριτήριο, αλλά αν μπορείς να συνδυάσεις Looks με απόδοση...

                          Βασικά δεν το σώζω, fail είναι η όλη φάση και το ξέρω XD .

                          Comment


                          • Πάντως εμένα μου κάνει φοβερή εντύπωση που το έχεις χωρίς ίχνος σκόνης. ακόμα και μηχάνημα που "πετάει" αέρα να έχει πρέπει να είναι αρκετά δύσκολο. Κατά τα άλλα αφού η κάρτα είναι ανάποδα και τζάμι που έχεις δεν θα φαίνεται αλλιώς όντως θα μέτραγε να είναι ωραία

                            Comment


                            • Τώρα που το άνοιξα για να βάλω την κάρτα, του έριξα ένα πολύ γερό ξεσκόνισμα. Συνήθως κάθε ένα εξάμηνο το περνάω ένα χέρι για να το κρατάω σε καλή κατάσταση. Γενικότερα με τον υπολογιστή μου έχω μία ιδιαίτερη σχέση, τον προσέχω σαν τα μάτια μου .

                              Comment


                              • Ορίστε δύο συγκριτικά του Dark Souls με 4K downsampling και native 1080p. Το downsampling προκαλεί μία έντονη θολούρα, οπότε προφανώς θα μείνω στο 1080p. Πρέπει να δω αν το ίδιο ισχύει και με τα υπόλοιπα παιχνίδια. Να σημειωθεί ότι το DS I δεν υποστηρίζεται από το GeForce Experience, οπότε ίσως και για αυτό το αποτέλεσμα να είναι τόσο μέτριο.







                                Κατεβάστε τις φωτογραφίες, γιατί πιάνουν πολύ χώρο.

                                Comment

                                Working...
                                X