Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts









  • Comment


    • Oh-my-fuckin-God....

      Comment


      • Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι, τον τελευταίο καιρό δουλεύεται jailbreak για το PS4 με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Το highlight όμως είναι αυτό το νέο:

        Unlocked PS4 consoles can now run copies of ps2 games



        Sony, αν δεν θέλεις να καταργήσεις το PSNow οκ, δεν έχω θέμα. Όμως φτιάξε κάτι αντίστοιχο με το backwards compatibility του ΧΒΟΧ ώστε να παίζουν παλιά παιχνίδια στην νέα κονσόλα, δώσε και την δυνατότητα να τα αγοράζεις ψηφιακά αντί να τα streamάρεις, να βγάλεις κι εσύ φράγκα, να χαρούμε κι εμείς.

        Ίσως να έμεινε για πολύ καιρό στην κορυφή και χρειάζεται να ξαναπάρει την τελευταία θέση για να τα εφαρμόσει

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Originally posted by Phantom Duck View Post
          Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι, τον τελευταίο καιρό δουλεύεται jailbreak για το PS4 με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Το highlight όμως είναι αυτό το νέο:

          Unlocked PS4 consoles can now run copies of ps2 games



          Sony, αν δεν θέλεις να καταργήσεις το PSNow οκ, δεν έχω θέμα. Όμως φτιάξε κάτι αντίστοιχο με το backwards compatibility του ΧΒΟΧ ώστε να παίζουν παλιά παιχνίδια στην νέα κονσόλα, δώσε και την δυνατότητα να τα αγοράζεις ψηφιακά αντί να τα streamάρεις, να βγάλεις κι εσύ φράγκα, να χαρούμε κι εμείς.

          Ίσως να έμεινε για πολύ καιρό στην κορυφή και χρειάζεται να ξαναπάρει την τελευταία θέση για να τα εφαρμόσει
          Γνωρίζεις ότι το jailbreak συνεπάγεται ΚΑΙ πειρατεία στα βιντεοπαιχνίδια, πράγμα που όλοι αποφεύγουμε; Όταν το αντιληφθεί η εταιρεία, θα πέσει ένα firmware που θα το καταργήσει. Το συγκεκριμένο jailbreak με βρίσκει σύμφωνο για το BC. Δεν πρόκειται να σχολιάσω για το homebrew που έχει αυτό το jailbreak.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Naked Snake View Post
            Oh-my-fuckin-God....


            Θα το αγοράσω μονο και μονο για να ανοίξω το κουτι και να χεσω μεσα

            Comment


            • Hori Onyx.Το πρώτο wireless third party controller με το official license της Sony.

              Πως σας φαίνεται?

              Προσωπικά μου αρέσει αρκετά, αν και η τιμή του είναι αρκετά αλμυρή (60 ευρώ) για ένα controller που στην ουσία έρχεται να φέρει απλώς ένα Xbox one feel στους κατόχους του PS4, έχοντας παράλληλα λιγότερες λειτουργίες απο το DS4 (Lightbar,speaker δεν υπάρχουν). Point of perspective? Ίσως.

              Θα περιμένω να το δοκιμάσω πρώτα ή να το εγκρίνει η κοινότητα μιας και δεν είναι ούτε 3 εβδομάδες που κυκλοφορεί στην αγορά και υπάρχουνε απειροελάχιστα reviews.Πάντως η πρώτη μου αίσθηση είναι ότι αν κυκλοφορούσε 15 ευρώ φθηνότερο και αν είναι όντως τόσο compact όσο δείχνει, θα χάλαγε την πιάτσα άσχημα.

              Comment


              • Πολυ εξυπνη κινηση, εγω πχ που δε γουσταρω το dual shock με κατι τετοιο θα ψηνα ενα PS4.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Ο Μάρτιος είναι ο τελευταίος μήνας που θα δοθούν PS3 & PS Vita τίτλοι με το PS Plus. Από τον επόμενο μήνα μόνο PS4. Άρα σιγά σιγά επισημοποιείται το τέλος της προηγούμενης γενιάς. Για το PS3 αναμενόμενο, για το PS Vita κρίμας, είχε άπειρες προοπτικές όμως η ίδια η Sony αποφάσισε να μην το στηρίξει καθόλου. Τέσπα, πάμε γι' άλλα. Το καλό είναι πως αυτόν τον μήνα θα δοθούν Bloodborne, Ratchet & Clank remake, πιο τέλεια δεν πάει. Έχει και διάφορα άλλα, με το Mighty No 9 να ξεχωρίζει .

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Originally posted by Phantom Duck View Post
                    Ο Μάρτιος είναι ο τελευταίος μήνας που θα δοθούν PS3 & PS Vita τίτλοι με το PS Plus. Από τον επόμενο μήνα μόνο PS4.
                    Το Μάρτιο του 2019 είπαν βασικά

                    Comment


                    • Ναι για 2019 ισχυει αυτο.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Σώωωπα ρε, όντως, τώρα το είδα και είναι έτσι, owned . Δεν βλέπουν την ώρα να βάλουν ταφόπλακα στο PS Vita και το ανακοινώνουν έναν χρόνο νωρίτερα, για να γνωρίζει ο κόσμος και να σταματήσει να το αγοράζει από τώρα

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Τι έγινε ρε παιδιά εδώ πέρα; Τι μπόμπα είναι αυτή που έπεσε τις τελευταίες ημέρες;


                          Από το Last Of Us νομίζω είχαμε να δούμε τέτοιο μπαράζ βαθμολογιών. Θα ασχοληθεί κανείς;

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Εγω .

                            Απο την αρχη πηρα πολυ καλα την ολη αλλαγη και χαιρομαι που αποτι φαινεται τους βγηκε.

                            Comment


                            • Παρομοίως. Το game εν τω μεταξυ κυκλοφορεί την ημέρα των γενεθλίων μου και σαν να μην έφτανε αυτό σε ενα μήνα ερχεται ο τζούνιορ.

                              Btw χαιρομαι που γινεται λόγος για πιο ώριμο σενάριο, γιατι ειδικα τα πρώτα 3 games αν και τα καταδιασκεδασα, ήταν τελείως ανισα σεναριακά με εναν κεντρικό ήρωα που δεν μπορούσες να συμπαθήσεις με τπτ( εχουν ειπωθεί τα περί σεναρίου και εδω μεσα)
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Ε, μεγάλωσε φαίνεται και ο Κράτος τόσα χρόνια, και ωρίμασε κι αυτός

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X