Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκλογες 4η Οκτωβριου 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    oτιδηποτε εκτος απο ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ.

    Νταξει εχει καταντησει αστειο. Δε μας κανει το μπλε αρα το πρασινο ειναι ιδανικη λυση. Κι αντιθετα.. Απτην αλλη τι επιλογες εχουμε? Τον Καρατζαφερη? Την Παπαριγα? ...

    Θα ψηφιζα ΚΚΕ εαν δεν ηταν η Παπαριγα, δλδ ελεος ας φυγει πια η συντηριτικη ηλικιωμενη μπας κι ανεβει λιγο το κομμα ή ακομη καλυτερα να ενωθουν τα κομματα της αριστερας. Τα περι διαφορας ιδεολογιας ειναι παπαρια μαντολες. Απλα δε μπορουν να συμφωνησουν σε μια κοινη διοικηση.

    Μαλλον για Τσιπρα με βλεπω επειδη εχει ωραιο τσουλουφι.

    Btw, το Oκτωμβριος το γραφω συχνα πυκνα κι εγω. Ειναι απτα ωραια επικα λαθη.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      Ωραίο το χιλιάρι της ΝΔ.
      Αλλά μόνο 20G η υπόθεση της ζαρντινιέρας;

      Το ΠΑΣΟΚ που αγόραζε και τα expansions έχει παραπάνω gamescore όμως.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #33
        Αν συνεχισουμε τις παρομοιωσεις θα μπορουσαμε να πουμε πως το ΛΑΟΣ φερνει λιγο σε Wii οπου i=ΛΑΟΣ και δευτερο i= ζητητε συνεργατης...

        Φιλε straier διαβασα προσεκτικά το κειμενο σου και κατελειξα στο πως με το να προσπαθεις αυθερετα και ποιητικα να καθορισεις τι ειναι και τι οχι πατριωτισμος προσπαθησες να αποπροσανατολησεις το αντικειμενο της συζήτησης.

        Σαφως καθε ενοια οριζεται διαφορετικα αναλογα με τη χρηση της και καθε λεξη εχει ελαστικα ορια ωστε να χρησημοποιητε μεταφορικα η μη, απο κει και περα στη συγκεκριμενη περιπτωση αναφερθηκα με την ενοια πατριωτικα στα της εξωτερικης πολιτικης της χωρας και οχι στο ποσο πατριωτης ειμαι η δεν ειμαι η στο ποσο πατριωτικη ειναι η εκαστοτε κυβερνηση, αν εστω και μια εξαλου ηταν πατριωτικη δε θα ανεχοταν να αισχροκερδισει εισβαρος των Ελληνων πολιτων οποτε απο κει και περα τελιωνει το θεμα για το ποσο η οχι πατριωτικες ειναι οι εκαστοτε κυβερνησεις.

        Οσον αφορα την ορθογραφια, δε θεωρω πως ενα κειμενο μου σε ενα φορουμ για βιντεοπαιχνιδια καθοριζει και ανακλαει ποιος ειμαι, απλα περναω την ωρα μου και τιποτα περισσοτερο γιοα να κατσω να διωρθωνω λες και παραδίνω εργασια.

        Comment


        • #34
          edit

          Comment


          • #35
            (edit...] δε μπορω να καταλαβω ποιοι και γιατι διαδιδουν κατι τετοιο. Σιγουρα παντως υπαρχει πολλη βρωμια μεσα σ'αυτο το κομμα, αν ημουν στη ΝΔ θα εκανα εγχειριση και θα εβαζα τα ματια στη πλατη μου.

            Τελος παντων εβλεπα λιγο την συνεντευξη του Καραμανλη στη ΔΕΘ. Ειναι τραγικο, ο ανθρωπος μιλαει σαν να ετοιμαζεται τωρα να αναλαβει εξουσια, εχει τον αερα της σιγουρης λυσης για καθε προβλημα λες και τοσο καιρο τον κραταγανε σαν αγρυμι και περιμενει το ΟΚ για να ορμησει πανω στα προβληματα.

            Το κακο ειναι πως πολυς κοσμος δεν ασχολειται καθολου με πολιτικα ("Ειναι ολοι μαλακες, προτιμω να μην εμπλεκομαι σε αποφασεις που παιρνουν αλλοι για μενα, ειμαι πολυ μαγκας για να αγχωθω για τα δικα μου προβληματα") παρα μονο τη περιοδο των εκλογων λογω υπερβολικης προβολης οποτε ειναι πολυ πιθανο καποιος βλεπωντας μια τετοια συνεντευξη να πιστεψει σ'αυτον τον ανθρωπο.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Ευτυχώς τώρα θα έρθουν οι άλλοι που θα μας λύσουν όλα τα προβλήματα!!!
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • #37
                A εμενα μου αρεσε ο Καραμανλης σημερα ειχε αερα ηγετη και έδειχνε οτι ειναι ετοιμος να μας προσφερει 4 ονειρικα χρονια γεματα σταθερη οικονομια και αναπτυξη.

                Comment


                • #38
                  μιλας σοβαρα ή κανεις πλακιτσα?
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • #39
                    Ειρωνεύεται πιστεύω.

                    Comment


                    • #40
                      Έγιναν edit τα κομμάτια που έκαναν αναφορά σε αρρώστιες προσώπων. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί σαν φήμη γενικώς αλλά ας μην ανοίγουμε συζητήσεις για τέτοια ευαίσθητα θέμα μόνο με υποθέσεις.

                      Comment


                      • #41
                        Ειναι οι πρώτες εκλογές που πραγματικά δε θέλω να ψηφίσω κανένα του.Κανένα τους.Σιχάθηκα.Ίσως ψηφίσω με λογική να δυναμώσω το τρίτο κόμμα,ή να βάλω 5ο κόμμα στη βουλή.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #42
                          Δεν είσαι ο μόνος που είναι σε αυτήν τη θέση αλλά με το να μην ψηφίζουμε δε βοηθάμε την κατάσταση. Ίσα ίσα είναι σα τους λέμε κάντε ό,τι θέλετε.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #43
                            Ξαναλεω ψηφιστε ΚΚΕ, μονο ετσι θα φανε μεγαλη λαχταρα οι μεγαλοι κωλοεπιχειρηματιες και το κεφαλαιο...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44
                              Ευρωεκλογες δεν πηγα απο αντιδραση(οχι δεν πηγα για μπανακι,ημανε Λαρσα αλλα δε ξεφωλιαστηκα)αλλα τωρα ειναι αλλιως,δε θα τους αφησουμε να αποφασισουν για μας.Ισως να μην αλλαξουν πολλα αλλα και ο ωχαδερφισμος θα τα κανει χειροτερα τα πραγματα.Θα ψηφισω καποιο μικρο κομμα για να γινει πεντακομματικη η βουλη και να μην υπαρχει αυτοδυναμια.Τοτε ισως να αλλαξει κατι.


                              Καλως ή κακως οσο outsider και να ειμαι,ολες οι αποφασεις τους με πλητουν αμεσα.Μακαρι καποτε να μη χρειαστει να βασιζομαι σε καποια κυβερνηση και να ζω σε ενα βουνο,αλλα μεχρι τοτε θα το παλεψουμε οπως μπορουμε.


                              Και οχι δεν ειναι ολοι οι βουλευτες μαλακες κτλ,υπαρχουν και σωστοι αλλα οι αποψεις τους πνιγονται μεσα στο μπουγιο.Ουτε προβαλλονται αυτα που λενε ουτε τιποτα.Ελπιζω καποια στιγμη να αλλαξει το πραγμα αν και οταν εμαθα οτι χρωσταμε 800δισ ευρω με ετσουξε.

                              Οπως και να χει την ελπιδα δε πρεπει να την χανει ποτε κανεις εστω και αν ειναι ουτοπικη.Στη τελικη μονο αυτο εχουμε και παλευουμε οπως μπορουμε.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • #45
                                Τρελο το πατσακι που εκανε ο Καρατζα στο κομμα????? Ενσωματωσαμε και οικολογους! ΝΑ η λυση για οποιον ψαχνει ενα πατριωτικο και συγχρωνως ευαισθητοποιημενο κομμα για το περιβαλλον...

                                Τωρα πια ξερεις....
                                Waight for it...
                                Καρατζαφερης!

                                Comment

                                Working...
                                X