Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tatsunoko vs Capcom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    yep exeis dikio!!!nomiza oti htan styl play.com ( p@p@ria free delivery exei kai auto afou vazei oti isotimies 8elei...).Pantws apo mia proxeirh matia pou eri3a sto zavvi exei kales times se polla paixnidia kai sto katw katw 1,15 delivery cost den einai kai tipota an h timh tou paixnidiou einai reasonable.
    Deus Misereatur...
    Gloria filiorum patres i.e.m.e
    Viva los Vatos Locos

    ---------------------
    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

    Comment


    • #32
      Opoios 8elei na kanonisoume maxes gia TvC UAS as postarh edw h kalutera as mou steilei mnm mesw email
      Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

      Comment


      • #33
        Τοσο καιρο ουτε ενας δεν υπηρχε εδω που ειχε ορεξη να ασχοληθει με τον εν λογω τιτλο. Τωρα βλεπω διασπαρτες αναφορες απο εδω και απο εκει, αλλα και παλι φανταζομαι πως λιγοι προτιθενται να το παρουν στα σοβαρα.
        Εγω δεν ασχοληθηκα οταν το πηρα γιατι δε βρηκα κανεναν αλλον ενδιαφερομενο και μαλλον τωρα πια ειναι αργα μιας και υπαρχουν και αρκετες εναλλακτικες στον οριζοντα.

        Αν παλι ειχα το χρονο να καταλαβω το παιχνιδι παιζοντας με καποιον που ξερει αρκετα, τοτε το πραγμα θα αποκτουσε καποιο ενδιαφερον.

        Comment


        • #34
          Άμα θες να κανονίσουμε Meeting να μάθουμε περισσότερα,μέσα είμαι.Κατά τ'άλλα όμως ασχολούμαι στο χαλαρό.Για online δεν μπορώ,δυστυχώς.
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Originally posted by Xeno View Post
            Τοσο καιρο ουτε ενας δεν υπηρχε εδω που ειχε ορεξη να ασχοληθει με τον εν λογω τιτλο. Τωρα βλεπω διασπαρτες αναφορες απο εδω και απο εκει, αλλα και παλι φανταζομαι πως λιγοι προτιθενται να το παρουν στα σοβαρα.
            Εγω δεν ασχοληθηκα οταν το πηρα γιατι δε βρηκα κανεναν αλλον ενδιαφερομενο και μαλλον τωρα πια ειναι αργα μιας και υπαρχουν και αρκετες εναλλακτικες στον οριζοντα.

            Αν παλι ειχα το χρονο να καταλαβω το παιχνιδι παιζοντας με καποιον που ξερει αρκετα, τοτε το πραγμα θα αποκτουσε καποιο ενδιαφερον.
            3erw olous tous mhxanismous tou paixnidiou an kai dn 3ekinhsa na paizw apo to Cross Generation Of Heroes alla to epaiza sobara kai breika autn tn ekdosh opou eida diafora ka8os gia mena to prwto pou epai3a htn to Ultimate All Stars

            Offline mporw na pw pws eimai arketa kalos dioti to epaiza me enan gnwsto mou suxna.
            Alla to problima einai to online tou wii pou einai xalia opote kaneis drop combos kai dn mporeis na a3iopoihseis to baroque h peristasiaka megacrush combos gia na pieseis tn antipalo na kanei mega crush otn to xreiazesai(idiws me xarakthres pou exoun pio poluploka combos)


            Giauto orismenoi chars ginontai godlike blepe tekkaman blade me to cross up pou dn exeis ta apaitoumena ms na antidraseis me xtuphma h swsth amuna stn cross up special move tou,to idio me to pressure tou zero sta blockstrings h opws se kapoia ultras opws tou Alex to hyper bomb pou dn mporeis na tn pieseis me damage combos opws eipa parapanw.
            Tn idia stigmh xarakthres opws Joe The Condor pou exoun mpoliko combo me feather cancel se gun stn aera dn mporei na ektelesth logo lag(einai apo tous main mou kai 3erw tn idiaiterh duskolia na ektelesth online)

            Kapoio diasthma kanonizame agwnes gia xabale sto ninty.gr alla akoma kai ellhnes pou paizame meta3u mas eixe ena ais8hto lag an 8es na to pai3eis opws problepete(blepe cross over counter kai advanced guard) me elaxistous mono eixe mhdamino lag

            An 8es na kanonhsoume kamia maxh gia xabale pes mou
            Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

            Comment


            • #36
              Πες μου γι' αρχη απο που εισαι να δω αν παιζει σεναριο για κανα σκηνικο απο κοντα. Οχι τιποτα αλλο αλλα απο netplay καλως ή κακως δεν εχω την παραμικρη ελπιδα να μαθω το οτιδηποτε.
              Παλι καλα που υπαρχουν ατομα που ψαχτηκαν με αυτο το παιχνιδι παντως γιατι κατι το οτι βγηκε στο Wii, κατι το ο,τι ειχε λογικη κοντα στα MVC, ε δεν ηθελε και πολυ για να μην το παρει κανεις στα σοβαρα (ναι στην Ελλαδα δεν εχω γνωρισει πανω απο 1 ατομο που εκανε σοβαρη αποπειρα να μαθει σε high level το MvC2 ας πουμε).

              Comment


              • #37
                Originally posted by Xeno View Post
                Πες μου γι' αρχη απο που εισαι να δω αν παιζει σεναριο για κανα σκηνικο απο κοντα. Οχι τιποτα αλλο αλλα απο netplay καλως ή κακως δεν εχω την παραμικρη ελπιδα να μαθω το οτιδηποτε.
                Παλι καλα που υπαρχουν ατομα που ψαχτηκαν με αυτο το παιχνιδι παντως γιατι κατι το οτι βγηκε στο Wii, κατι το ο,τι ειχε λογικη κοντα στα MVC, ε δεν ηθελε και πολυ για να μην το παρει κανεις στα σοβαρα (ναι στην Ελλαδα δεν εχω γνωρισει πανω απο 1 ατομο που εκανε σοβαρη αποπειρα να μαθει σε high level το MvC2 ας πουμε).
                Απο πατρα παιζω και οπως φαινετε εσυ εισαι αθηνα οποτε μονο απο online θα ητν ευφυκτο

                Αν θες να μαθεις τους μηχανισμους του παιχνιδιου δες αυτο http://www.ninty.gr/showthread.php?3...tsunoko+capcom

                (Πρωτου αλλαξουν site φαινοταν πολυ καλυτερα εικονες και ολο το tutorial)
                [Δν αναφαιρω οικουμενικες ορολογιες οπως overhead π.χ]

                Δν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να μαθεις τους μηχανισμους του TvC,ασε που αν ριξεις μια ματια στο tutorial θα εχεις πιασει το νοημα και για το MvC3 που θα λητουργει πανωμιοτυπα με μερικες διαφοροποιησης για το Baroque-X Factor,Mega Crush οτν παει ο αντιπαλος για Cross Over Air Raid(προσ8εσαν προυποθεση για το MvC3)
                Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                Comment


                • #38
                  Thanks για τις πληροφοριες και οντως ωραια τα εχεις γραψει. Τα ειχα διαβασει αυτα και παλιοτερα και θεωρητικα ξερω τι παιζει με ολα αυτα, αλλα οταν μια ζωη επαιζα SF και παρεμφερη παιχνιδια τοτε ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι με ξενιζει τοσο πολυ το gameplay παιχνιδιων οπως MVC/TVC κτλ.
                  Το movement, o τροπος που κανεις press τον αντιπαλο, η χρηση assists κτλ και η λογικη αυτου του combo system (πχ starter/launcher/aerial rave/super finisher κτλ) .... ολα αυτα ειναι πραγματα που με ξενιζουν ιδιαιτερα γιατι ποτε δεν εκατσα να μπω στη νοοτροπια αυτων των τιτλων μιας και στην Αθηνα ποτε δεν υπηρχε λαος που πηρε τετοια παιχνιδια στα σοβαρα.

                  Anyway τι να λεμε, καποια στιγμη ισως κατσει να παιξουμε, αλλα κακα τα ψεματα τελευταια γινεται πανικος με τα παιχνιδια του ειδους και καπου εχει χαθει η μπαλα. Το μονο σιγουρο ειναι πως δεν υπαρχει η ανεση να παιζουμε πολλα παιχνιδια στα σοβαρα (εγω εστω ουτε 1-2 fighting games δε μπορω να παιξω οσο θα ηθελα). Τι να κανουμε, εγω αφηνω το multitasking στον Wong Και τον Marn εν τελει .

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Xeno View Post
                    Thanks για τις πληροφοριες και οντως ωραια τα εχεις γραψει. Τα ειχα διαβασει αυτα και παλιοτερα και θεωρητικα ξερω τι παιζει με ολα αυτα, αλλα οταν μια ζωη επαιζα SF και παρεμφερη παιχνιδια τοτε ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι με ξενιζει τοσο πολυ το gameplay παιχνιδιων οπως MVC/TVC κτλ.
                    Το movement, o τροπος που κανεις press τον αντιπαλο, η χρηση assists κτλ και η λογικη αυτου του combo system (πχ starter/launcher/aerial rave/super finisher κτλ) .... ολα αυτα ειναι πραγματα που με ξενιζουν ιδιαιτερα γιατι ποτε δεν εκατσα να μπω στη νοοτροπια αυτων των τιτλων μιας και στην Αθηνα ποτε δεν υπηρχε λαος που πηρε τετοια παιχνιδια στα σοβαρα.

                    Anyway τι να λεμε, καποια στιγμη ισως κατσει να παιξουμε, αλλα κακα τα ψεματα τελευταια γινεται πανικος με τα παιχνιδια του ειδους και καπου εχει χαθει η μπαλα. Το μονο σιγουρο ειναι πως δεν υπαρχει η ανεση να παιζουμε πολλα παιχνιδια στα σοβαρα (εγω εστω ουτε 1-2 fighting games δε μπορω να παιξω οσο θα ηθελα). Τι να κανουμε, εγω αφηνω το multitasking στον Wong Και τον Marn εν τελει .

                    Σε καταλαβαινω απολυτα.Και εγω αλλου ειδους fighting ξεκινησα να παιζω αλλα με τραβηξε που εχει combo και κακο.
                    Η αληθεια ειναι πως ειναι ευκολο να κανεις combo σε τετοιους ειδους παιχνιδια γτ λειτουργουν με τν λογικη chain.Προσφατα επαιξα SSF4 σε εναν φιλο και με δελεασε πολυ το ποσο δυσκολο ειναι να κανεις combo.
                    Υποθετω πως θα ασχολεισαι με τν εν λογω τιτλο.

                    Τα fighting games θελουν να αφιερωσεις ωρες στο training οπως σωστα εθεσες και ειναι ενα θεμα αν διατιθεσαι να το κανεις ιδιως αν δν εχεις καποιον να παιξεις μαζι,ασε που στν ελλαδα δν ειναι εχουμε κοινοτητα που να ασχολειτε ιδιαιτερως με τα fighting

                    P.S Εχεις PS3?
                    Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                    Comment


                    • #40
                      mvc3 παντως θα παιξει πολυς κοσμος εδω ελλαδα παιδια, xeno κατεβαινεις καθολου academy για κανα ssf4? σε εχω πετυχει 2-3 φορες σε tours που γινοτανε ψιλοχαμος αλλα δεν εχουμε καταφερει να αλλαξουμε ουτε μια κουβεντα, καλα να ανταλαξουμε καμια φαπα ουτε λογως

                      igognito m8 τι αλλα fightings παιζεις? continuum shift? ssf4? σε τι μηχανημα? online μπαινεις καθολου?

                      σε βλεπω ποσταρεις και στο dojo, παρακολουθεις και εσυ την competitive ιαπωνικη σκηνη, ωραιος καλη φαση,

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Vaynard View Post
                        mvc3 παντως θα παιξει πολυς κοσμος εδω ελλαδα παιδια, xeno κατεβαινεις καθολου academy για κανα ssf4? σε εχω πετυχει 2-3 φορες σε tours που γινοτανε ψιλοχαμος αλλα δεν εχουμε καταφερει να αλλαξουμε ουτε μια κουβεντα, καλα να ανταλαξουμε καμια φαπα ουτε λογως

                        Μονο και μονο το ονομα που κουβαλαει ο τιτλος το κανει αυτοματα πιο οικιο στο κοινο και ειναι πιο δημοφιλεις στν δυση.
                        Αυτοι οι τιτλοι βασιζονται σε μεγαλο βαθμο για τν επιτυχια τους στο roster οποτε αναμενομενο ειναι.
                        Παντως απο τα οσα ειδα στα gameplay trailer οι μηχανισμοι της Capcom στο TvC δενουν και το κανουν να ειναιι πιο ενδιαφερον και πιο απροβλεπτο στν εξιλιξη της μαχης κυριως με το barogue που μπορεις να το χρησιμοποιησεις πιο πολλες φορες για mix up.
                        Στο MvC 3 οπως φαινετε θα πηγαινει σε καθαρα μαντεψια οτν ειναι να αλλαξης char στν αερα για να συνεχισεις combo η να αντιδραση ο αντιπαλος
                        Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                        Comment


                        • #42
                          Igognito PS3 δεν εχω δυστυχως.
                          Marvel ισως παιξουν τωρα γιατι εχει γινει πιο "in" το αθλημα απο παλια.
                          Στην εποχη ομως που οι επιλογες μας ηταν CVS2, SF3, MVC2 το τελευταιο ηταν πραγματικα ανυπαρκτο, κανεις μα κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι του σοβαρα.
                          Ακομα και τωρα μου φαινεται too much να παιζει καποιος SSF4, MVC3, BlazBlue και τιποτα αλλο ταυτοχρονα αλλα αν μερικοι τα καταφερουν τοτε τι να πω, δε μου πεφτει λογος σιγουρα.

                          Vanyard πραγματικα δεν παιζει να χω παει καν σε 2-3 tours πραγματικα. Ζητημα να χω παει μια φορα εκει τριγυρω (academy) και ολα αυτα για να πω ενα γεια ξερω γω σε καποια ατομα.
                          Ειχα διαφορα τρεχαματα βεβαια τα τελευταια 1-2 χρονια και δεν ηθελα αλλα και δεν μπορουσα να καω με ολα αυτα.
                          Αν μια στο τοσο γινει τιποτα προτιμω παραδοσιακα σκηνικα σε σπιτια κτλ.
                          SF4 παιζω χαλαρα αν κατσει η ευκαιρια, οπως και 2 και 3 κτλ κτλ.

                          Αυτα για την ωρα απο μενα, θα λειψω καμια εβδομαδα τωρα, oποτε συνεχιζουμε σε λιγες μερες ειτε με theory fighting, ειτε με actual fighting .

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Vaynard View Post

                            igognito m8 τι αλλα fightings παιζεις? continuum shift? ssf4? σε τι μηχανημα? online μπαινεις καθολου?

                            σε βλεπω ποσταρεις και στο dojo, παρακολουθεις και εσυ την competitive ιαπωνικη σκηνη, ωραιος καλη φαση,
                            Δυστυχως ακομα δν εχω παρει ps3 η xbox360 αλλα θα παρω ps3 που εχει και free online ακριβως για τα παιχνιδια που αναφερεις
                            Θελω να ασχοληθω σοβαρα με το SSF4 καθως μου φαινετε challenege και εχει βαθος.
                            Επισης και το Blazblue που ειδα tutorial εχει μηχανισμους που το κανουν να ειναι ενδιαφερον,ειδιως το guard crush και θα ηθελα να ασχοληθω και με αυτον τν τιτλο
                            Οτν παρω ps3 ευελπτιστω πως θα εχει μακραν καλυτερο online απο το wii στα fighting ωστε να το καψω
                            Συγκεκριμενα παρακολουθω cammy players οπου αυτο σημαινει σιγουρα sako(noko) και ορισμενους αλλους απο ασια-αμερικη
                            Εσυ τι fighting παιζεις?σε ποια κοσνολα?μπαινεις καθολου online?παρακολουθεις και εσυ vids απο τους παιχτες godsgarden και ευρυτερα?[/QUOTE]

                            Originally posted by Xeno View Post
                            Igognito PS3 δεν εχω δυστυχως.
                            Ακομα και τωρα μου φαινεται too much να παιζει καποιος SSF4, MVC3, BlazBlue και τιποτα αλλο ταυτοχρονα αλλα αν μερικοι τα καταφερουν τοτε τι να πω, δε μου πεφτει λογος σιγουρα.
                            Κριμα γτ θα ηθελα να σε κανω add να κανονιζαμε για κανενα ξυλικι οτν το παρω
                            Tα τελευταια χρονια μονο fighting παιζω και ενας απο τους λογους ειναι πως οπως και τα MMORPG και τα ShootemUp εχουν διαρκεια oτν εχουν online η οτν γινονται tours,διοτι σε αντιθεση με τα action η τα adventure πρεπει να καθησεις να ασχοληθεις ενδελεχως για να πεις πως ξερεις να παιξεις το game οπως προβλεπετε,ποσο μαλλον να γινεις καλως.Βεβαια εξαρταται και απο τν ποιοτητα σε βαθος που εχει ο τιτλος για να το προυποθετη αυτο.[/QUOTE]
                            Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                            Comment


                            • #44
                              πολυ off topic βγηκαμε αλλα τεσπα

                              Εσυ τι fighting παιζεις?σε ποια κοσνολα?μπαινεις καθολου online?παρακολουθεις και εσυ vids απο τους παιχτες godsgarden και ευρυτερα?
                              ssf4 και continuum shift atm, παιζουμε με τα παιδια στο dojo αρκετα χρονια fighting games, αλλα γνωριζω καλα και sciv,tekken 6 λογικα σε αυτα μιας και εχω καιρο να παιξω θα εχω σκουριασει λιγο

                              online μπαινω περιστασιακα αλλα παιζω μονο με ελληνες και 5 μπαρες που δεν εχει και τοσο lag αλλα και παλι οnline δεν παιζεις σοβαρα στην καλυτερη να εχει delay γυρω στα 85ms που σημαινει 5frames τουλαχιστον, το 99% παιζω offline

                              στο ssf4 υπαρχουνε τουλαχιστον 30 ατομα στην αθηνα που μπορεις να παιξεις offline
                              και στο continuum ειμαστε ενα πυρηνας 7-8 ατομων

                              ναι φυσικα παρακολουθω αρκετα χρονια το τι συμβαινει στο community και ειδικα της ιαπωνιας, ο sako στο vanilla επεζε κυριως chunli (την δικια μου main)

                              οποτε θες κανονιζουμε για κανα ssf4, η cs online (τα εχω σε ps3) μιας και μενεις εκτος αθηνων

                              Comment

                              Working...
                              X