Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τέλος εποχής - Ώρα για αλλαγή.ΟΤΕ farewell.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Απαντάω χωρίς να είμαι ειδικός και χωρίς να ξέρω τι ακριβώς σου δώσανε αλλά δε νομίζω πως πέφτω έξω. Αν κάποιος πιο γνώστης έχει άλλη άποψη ελεύθερα:
    1) Αυτό που σου δώσανε λογικά δεν είναι μόνο ρούτερ αλλά μοντεμ/ρουτερ οπότε το πιο πιθανό είναι να χρειάζεται να το αλλάξεις (κάθε ISP μπορεί να έχει διαφορετικές ρυθμίσεις ή να χρησιμοποιεί άλλη τεχνολογία οπότε το πιο απλό είναι να αλλάξεις μοντεμ από το να ψάχνεσαι).
    2) Κανένα πρόβλημα. Μπορείς να έχεις και τα δύο ταυτόχρονα.
    3) Δεν ξέρω τι ρυθμίσεις είχες κάνει αλλά στην παρούσα φάση το μόνο που μπορείς ίσως να κάνεις είναι να μπεις στο λογισμικό του ρούτερ και να ρυθμίσεις τίποτα ΝΑΤ, Mac address filtering, WEP/WPA κλπ. Κοινώς πράγματα που δεν έχουν σχέση με τον ISP παρά μόνο την επικοινωνία υπολογιστή με το ρούτερ.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Azrael View Post
      ameriki px exoun 2mbps sta 20 dollars kai sta 8 px einai 50.
      WTF. Εκπλήσσομαι.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • #18
        3) WTF ti les? Na valeis diladi username kai password tis Hol alla na mpaineis sto internet me ton OTE?
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #19
          Πλέον έχω HOL και όλα κομπλέ.Δεν έμεινα χωρίς τηλέφωνο ή ίντερνετ ούτε λεπτό.Η ταχύτητα είναι κομπλέ,όλα καλά.
          Πρέπει τώρα να συνδέσω και το ρούτερ τους και βαριέμαι.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Τι εννοεις πρεπει; Το παλιο φανταζομαι μια χαρα θα λειτουργει.
            Τωρα αν το παλιο ηταν σαπιο και σου δωσαν νεο με 802.11n κτλ τοτε οκ.

            Comment


            • #21
              Altair 1 λεπτό υπόθεση είναι, βάλτο να είσαι ok.

              Comment


              • #22
                Συμφωνώ και με τους δυο τελευταίους αλλά πραγματικά απορώ - αν το μόντεμ που έχεις τώρα δουλεύει κανονικά γιατί να το αλλάξεις? Εγώ έχω ένα USB για το desktop κι ένα ethernet για το laptop που καταλήγουν στο ίδιο μόντεμ, και τις ρυθμίσει τις έχω κάνει μόνο για το πρώτο - στο φορητό δε χρειάστηκε καν.

                Αν έχεις ασύρματο από την άλλη θα σου πρότεινα να βάλεις καλώδιο, η ακτινοβολία είναι ύπουλο πράμα.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #23
                  Βασικά βαριέμαι να κάνω register Κλπ,αλλά θα το κάνω κάποια στιγμή.Ο μόνος λόγος που ψήνομαι να βάλω το άλλο,είναι γιατί έχει 2 θύρες ethernet κι έτσι θα μπορώ να έχω και το Χ360 ταυτόχρονα με τον υπολογιστή στο νετ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    2 ethernet; Δεν εχω δει router με κατω απο 4 θυρες, μα τι γυφτιες κανουν οι εταιρειες.
                    Πώς την παλευες τοσο καιρο με 1 θυρα, με ενα hub θα ειχες ησυχασει.

                    Comment


                    • #25
                      Αν έχεις ασύρματο από την άλλη θα σου πρότεινα να βάλεις καλώδιο, η ακτινοβολία είναι ύπουλο πράμα.
                      Το Wifi είναι από τις πιο ήπιες μορφές ακτινοβολίας, σε σχέση με ότι κυκλοφορεί δίπλα σου...
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Somari View Post
                        Το Wifi είναι από τις πιο ήπιες μορφές ακτινοβολίας, σε σχέση με ότι κυκλοφορεί δίπλα σου...
                        Βασικά παίζει να είναι η πιο ήπια. Ακόμα και τα κινητά και οι φούρνοι μικροκυμάτων πρέπει να είναι lethal συγκριτικά.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • #27
                          Ta kinita einai SIGOURA pio lethal...skepsou to kinito einai ftiagmeno na epikoinonei me mia keraia se apostasi 1km apo ti siskeui, eno to wifi me apostasi 50m... kane tin analogia kai...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #28
                            Καλά δεν είναι απαραίτητο ότι η απόσταση είναι εντελώς ανάλογη της έντασης της ακτινοβολίας. Είχα διαβάσει πως τα ασύρματα τηλέφωνα έχουν πολύ ισχυρή ακτινοβολία, αντίθετα με το wifi. Επίσης ακόμα και τα καλώδια εκπέμπουν ακτινοβολία οπότε ας μην τρελαινόμαστε κιόλας...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #29
                              Πω αν θες να το πάμε έτσι τότε οτιδήποτε δεν έχει θερμοκρασία απόλυτο μηδέν (δηλαδή πρακτικά...τα πάντα) εκπέμπει ακτινοβολία...Αλλά το ποσο βλαβερη ειναι μια ακτινοβολία είναι αποκλειστική συνέπεια της συχνότητας της, και έπειτα της έντασης αυτής της συχνότητας (ανάλογα δηλαδή με το τί συντονίζει βιολογικά - πχ h ραδιοενεργότητα σπάει τους νουκλεικούς δεσμούς etc)
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #30
                                Δε διαφωνώ σε κάτι από αυτά που είπες. Βέβαια αν και προφανώς η συχνότητα και η ένταση είναι οι μόνες σημαντικές παράμετροι (γι'αυτό και το ζεστό φαΐ δεν είναι σοβαρός παράγοντας κινδύνου ) δεν είναι πολύ εύκολο να μετρήσουμε τις βιολογικές συνέπειες (που είναι αυτό που μας ενδιαφέρει).
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X