Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ψάχνω/ βρίσκω...

    ...διάφορα πράγματα!

    Ένα θέμα στο οποίο θα γράφουμε τι ψάχνουμε και δε μπορούμε να βρούμε. Αυτό μπορεί να βρίσκεται στο Internet, μπορεί και όχι, και μπορεί να είναι οτιδήποτε εκτός από retro και σύγχρονο gaming. Το retro γιατί έχει θέση στο αντίστοιχο τμήμα, όπου θα υπάρχει και απόλυτη ελευθερία, και το σύγχρονο γιατί άλλο η εξυπηρέτηση και άλλο η μαζική πειρατία για το κοινό μας χόμπι. Εκτός των άλλων δε θέλουμε να γίνουμε ένα board με links όπου μπαίνει κόσμος μόνο και μόνο για να κατεβάσει πράγματα και να μη συμμετέχει πουθενά.

    Για αυτό λοιπόν, ο εξής περιορισμός. Απαγορεύεται δια ροπάλου να ποστάρετε σε αυτό (ή οποιοδήποτε άλλο) πλην του retro gaming θέμα links από Rapidshare, Megaupload κλπ. Αν γίνει κάτι τέτοιο, το ποστ θα διαγράφεται απευθείας. Απεναντίας, μπορείτε πολύ άνετα να τα στέλνετε μέσω ΠΜ. Με άλλα λόγια, εδώ κάνετε μια παραγγελία και περιμένετε να δείτε αν μπορεί να σας βοηθήσει κάποιο μέλος. Επίσης λέτε αν έχετε βρει/ανεβάσει κάτι και ότι είναι διαθέσιμο.

    Ας κάνω την αρχή λοιπόν. Ενδεικτικά, έχω διαθέσιμα τα δύο CD των δύο super groups του Seattle, των Temple of the Dog και των Mad Season. Τα μέλη τους ήταν ενεργά στις μεγάλες μπάντες του grunge τη δεκαετία του '90 (Pearl Jam, Soundgarden, Screaming Trees, Alice in Chains) και, κάποιες φορές που βρέθηκαν μαζί, κυκλοφόρησαν αυτούς τους πολύ καλούς και ξεχωριστούς δίσκους. Αν είστε φίλοι του είδους, περάστε. Από μεριάς μου, θέλω να ακούσω το Remedy Lane από Pain of Salvation προτού αποφασίσω να το αγοράσω, οπότε όποιος έχει την καλοσύνη...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    To τραγούδι απ΄την διαφήμηση του Twix (ψάχνω)

    Και ένα τραγούδι που στο ρεφρένμ λέει:
    Now that I'm free,
    You can be leader in my Hitparade,
    Now that I'm free

    και ξεκινάει κάθε πρώτααση με :
    Awayyyyyyyyyyy...

    Comment


    • #3
      Το τραγουδάκι που ζητάς(twix) είναι πολύ ωραίο και λέγεται Happy Together-The Turtles

      The Turtles-Happy Together


      Comment


      • #4
        Eυχαριστώ πολύ!!!

        Comment


        • #5
          Από μεριάς μου, θέλω να ακούσω το Remedy Lane από Pain of Salvation προτού αποφασίσω να το αγοράσω, οπότε όποιος έχει την καλοσύνη...
          [/b]
          Α, ρε Τίτε, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καλό άλμπουμ είναι. Αν είσαι Θεσσαλονίκη, μπορώ να το γράψω και να στο φέρω. Αλλιώς..τι να πω, πάρτο.

          Βασικά, νομίζω ότι στο μετρόπολις το είχα βρει 9ευρώ, πάρτο κι αν δε σαρέσει το ξανα αγοράζω εγώ για να έχω καθαρό το εξώφυλλο χωρίς υπογραφές. ;)
          gently hold our heads,
          gently hold our heads on high

          Comment


          • #6
            Ψαχνω ενα προγραμμα να μετατρεπω μεγαλη ποικιλια αρχειων μουσικης σε mp3 (για να μπορω να τα βαζω στο mp3 player)
            My blog:Doppel's Den

            Comment


            • #7
              Για μετατροπές αρχείων χρησιμοποιώ το:
              ImTOO MPEG Encoder
              pic--->

              25 τύποι αρχείων υποστηρίζονται από αρχεία μουσικής (wma,mp3,ac3,aac,ogg vorbis,mp4a και πολλα άλλα) αλλά και από βίντεο (.vob .avi divx, wmv, κτλ.),για μετατροπή σε mp3 και γενικά από την μια οποιαδήποτε μορφή στις άλλες 24.
              Μπορείς να αλλάξεις και ποιοτικά στοιχεία, απο το sample rate (Khz) ,το bitrate (kbps), τον αριθμό των καναλιών (1 εως 5) και στα βιντεάκια επιπλέον την ανάλυση, το φορμά,την αναλογία, το framerate κτλ.

              http://www.google.gr/search?client=firefox...83%CE%B7+Google
              NDS themes

              Comment


              • #8
                Legacy of Kain fans!!!

                Βρήκα σε ένα site όλα μα όλα τα voice overs (διάλογοι, μονόλογοι, περιγραφές αντικειμένων κλπ) από το πρώτο Blood Omen σε μορφή κειμένου. Κράτησα ένα αντίγραφο. Όσοι δεν έχουν παίξει το παιχνίδι, επιτέλους μπορούν να το διαβάσουν.

                Δε μ'αγαπάτε???
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #9
                  Ψάχνω freeware πρόγραμμα που να δημιουργεί Binary images (.bin) από δισκάκια CD/DVD που έχουν πάνω απο ένα session. Το πρόγραμμα μπορεί να είναι για Windows XP ή Linux. Ακούγεται εύκολο αλλά δεν είναι...
                  Insert Coin

                  Comment


                  • #10
                    Έχω στην κατοχή μου (με την ευγενική χορηγία του Τίτου) την συναυλία των Metallica στο Terra Vibe τον Ιούλιο. Όποιος ενδιαφέρεται για download links μπορεί να μου το ζητήσει με pm και θα του τα στείλω. Ευχαριστώ
                    In the darkest corner of my mind, I see a boy with a crooked smile...

                    Comment


                    • #11
                      Ζητείται το Alcohol 120% στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Και ως γνωστόν το ελληνικό ίντερνετ αρνείται να με βοηθήσει...

                      Θενκ γιου.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #12
                        Μπορείτε να μου στείλετε τραγούδια της Μαντώ και του
                        Βασίλη Παπακωνσταντίνου ;

                        Comment


                        • #13
                          Titus -> χρησιμοποιω την 1.9.6 Build 4719 και ειναι στα Ελληνικα. Λογικα ολες οι εκδοσεις εχουν Ελληνικη γλωσσα. Προβολη -> Γλωσσα -> Ελληνικα

                          Bart Simson -> http://ellinadiko.com/
                          Εχει ολη τη δισκογραφια αυτων και πολλων αλλων Ελληνων καλλιτεχνων. Εγγραψου στο forum
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • #14
                            Ψάχνω το soundtack είτε του Sonic 1 είτε του sonic 2...Έψαξα σε torrent αλλά το μόνο που βρήκα ήταν ένα καινούργιο (με shadow κτλ).Παρακαλώ πολύ όποιος ξέρει κάτι ή έχει κάτι ας βοηθήσει.Ευχαριστώ ;)


                            Comment


                            • #15
                              Ουτε εδω δεν το εχει;

                              Comment

                              Working...
                              X