Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Epaikse o Eddy Murphy se kalh komwdia meta ta 80s?
    Endiaferon...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Beverly Hills Cop...



      Να θυμηθώ να το δω για νιοστή φορά.

      Comment


      • Μόλις είδα το Immortals σε 3D και χαλάλι τα λεφτά που έδωσα γιατί τα έσπασε ασχημα και το 3d έδινε πολύ στην ταινία . Αν γουστάρετε αυτό το είδος ταινιών να μην την χάσετε ειδικά αν την δείτε με την κατάλληλη καφροπαρέα ;)

        Αν και είναι κάπως αργό στην αρχή και το art direction (αν και μου άρεσε εμένα) κάπως περίεργο και εξωτικό για αρχαία ελλάδα, αποζημιώνει με το ξυλίδη που πέφτει.
        Ειδικά η τελική μάχη ήταν ότι καλύτερο, πρέπει να βγει spinoff θεοί vs τιτάνες .

        Και ναι, ο Henry Cavil θα είναι γαμάτος superman.

        Comment


        • Όχι ρε! Σήμερα βγήκε? Ποοο... Ελπίζω να το δω αύριο.

          Comment


          • το ειδα και εγω απο τα γνωστα λημμερια , οτι καλυτερο για το ειδος since 300

            Comment


            • Vaynard an exei kalh poiothta steile pm
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Μου τρέχουνε τα σάλια με αυτά που λέτε. Πολύ του γούστου μου τέτοιες ταινίες. Ground_Zero τέτοια ταινία δεν την βλέπεις με μέτρια ποιότητα στο PC. Την βλέπεις στο cinema ή σε Home Cinema, και 3D.

                Comment


                • Allo cinema allo 3D.
                  To 3D den to yposthrizw.
                  Alla epishs ok den travaw kollhmata, den exw apolytws kanena provlhma na to dw apo to PC mou an einai watchable.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • τέτοια ταινία δεν την βλέπεις με μέτρια ποιότητα στο PC. Την βλέπεις στο cinema ή σε Home Cinema, και 3D.


                    Τάδε έφη καπιταλισμός.

                    Comment


                    • Κάποιες ταινίες όντως sucks σε 3D, όμως υπάρχουν και πολύ καλές. Απλά σε αυτή την ταινία, το 3D πάει πολύ, είναι σαν να επιβάλλεται. Δεν είναι δράμα, ούτε κωμωδία, είναι ταινία που θέλει να αναδείξει τα εφέ της και μέσο αυτόν να σου περάσει την εικόνα ή και κάποια συναισθήματα που θέλει να λάβεις. Είναι μέρος της ταινίας.

                      Comment


                      • Είδα το Avatar σε dvdrip 700MB σε 17άρα οθόνη και το καταευχαριστήθηκα.Οπότε κλάην και τα 3D και όλα.Αν κάτσει να το δω σινεμά,καλώς,αλλιώς bluray και είμεθα κομπλέ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Άλλο να το ευχαριστήθηκες, άλλο να είναι το ίδιο όμως. Καμια σχέση.

                          Μπορεί κάποιος να το είδε στο PSP του ενώ ήταν μέσα σε λεωφορείο και να το ευχαριστήθηκε, δεν σημαίνει όμως ότι είναι η ίδια εμπειρία με το να το έβλεπε σε 3D στο cinema.

                          Comment


                          • Έχεις δίκιο.Πιο καλά το ευχαριστήθηκα εγώ.Ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι,το έβλεπα με την ησυχία μου χωρίς να χρειάζεται να φοράω ένα επιπλέον ζευγάρι γυαλιά και χωρίς να έχω τον κάθε μαλάκα δίπλα/μπροστά/πίσω να λέει ότι του έρθει.Κι επιπλέον,μου έμειναν και τα χρήματα.
                            Οπότε,άστο,μην ξαναπάς σινεμά.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Egine.

                              Comment


                              • Η ταινία δεν βλέπεται σε κακή και μέτρια ποιότητα στο pc, γιατί από σενάριο και τα συναφή είναι μάπα και τα ατού της, οι σκηνές μάχης με το εκκεντρικό art direction και τα πλάνα κερδίζουν άπειρα από την μεγάλη οθόνη και το 3d.
                                Tολμώ να πω ότι το 3d στο immortals είναι πολύ σημαντικό (και το καλύτερο 3d που έχω δει προσωπικά) και έχει νόημα σε κάθε πλάνο (στην ουσία διαφήμιση του 3D είναι) .

                                Γιατι imo ή την βλέπεις για τα ατού της (3d σκηνές μάχης) ή την βλέπεις απλά για να την δεις. Τώρα αν δεν θέλει κάποιος να πληρώσει, καλύτερα να περιμένει 1-2 μηνες να βγει σε κανα blurayrip ;).


                                και χωρίς να έχω τον κάθε μαλάκα δίπλα/μπροστά/πίσω να λέει ότι του έρθε
                                Έλα ρε, οι ατάκες και τα γέλια από τις διάφορες καφροπαρέες προσθέτουν στην εμπειρία αυτών των ταινιών Η δικιά μου παρέα πάντως διψάει για κατι τέτοια

                                Comment

                                Working...
                                X