Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ειναι θεμα διασκεδασης αλλα αναξιοτητας. Μη δει ο PCας εναν κονσολα να διασκεδαζει με το παιχνιδι πρεπει να μπει να του πει οτι αυτος ειναι πιο μαγκας
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Και να έπαιζαν PC με 1080ti και Titans να έλεγα ας πάει στο διάολο. Mid-range φτωχό μηχανηματάκια της κακιάς ώρας με 1070 σε 1440p μονιτοράκια έχει και η Μαρίκα της γειτονιάς.

      XD
      Last edited by Evans; 21-06-2017, 10:45 AM.

      Comment


      • Evans μεγάλη τάπα τους έχωσες. Μία τάπα όλο ταπείνωση. Βράνκοβιτς τάπα, όχι αστεία.
        Last edited by Ren_of_Heavens; 21-06-2017, 12:37 PM.

        Comment


        • Μα το εννοώ. Μηχανήματα που φτιάχνονται με 1500-1800 all-inclusive είναι bread and butter για τους περισσότερους που θέλουν να έχουν ένα home desktop + gaming rig. Τώρα τα σοβαρά μηχανήματα κοστίζουν πολλά περισσότερα. Έχω παίξει πχ σε 65άρα OLED με υπολογιστή που είχε κουμπωμένη πάνω του Titan XP υδρόψυχτη κι αυτό ήταν εμπειρία. Μιλάμε βέβαια για setup που άγγιζε τα 5000. Αν θέλεις όμως σοβαρό high end gaming, εκεί πας.

          Comment


          • Το 1500 δλδ ειναι mid range? lol 3 One X παιρνω...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Originally posted by Ramparter View Post
              Το 1500 δλδ ειναι mid range? lol 3 One X παιρνω...
              Ένα για κάθε δωμάτιο.

              Comment


              • Μα ρε συ φανταζεσαι να δινεις 1500€ για pc και να μη σηκωνει ουτε ultra settings σε 4Κ? Δλδ σε ενα χρονο θα το χω μονο για να παιζω Heartstone?
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Lol, τελικά και η Pc Master Race χωρίζεται σε peasants και Άριους...

                  Comment


                  • Μα ok θα φτιάξεις έναν υπολογιστή, αλλά που θα παίζεις; Θέλεις ένα καλό monitor (και για ένα πραγματικά καλό θέλεις 500-800 ευρώ - μπορείς φυσικά να βρεις τριτοτέταρτα με 1440p ανάλυση, αλλά για 4k G-sync θέλεις πολλά), θέλεις καλό πληκτρολόγιο, θέλεις ποντίκι και πάει λέγοντας.

                    Οι περισσότεροι της PCMR είμαι σίγουρος ότι είναι plebs που έχουν αγοράσει το bare minimum για να λένε "Α παίζουμε καλύτερα από κονσόλες." Yeah sure, τη βλέπετε αυτήν την 1080ti και τρελαίνεστε, γατάκια. Περιμένετε 2-3 γενιές μετά για να πάρετε την budget 4k60fps ready κάρτα γιατί τώρα ούτε με το κυάλι δεν τα βλέπετε τα 700€ για κάρτα μόνο.

                    Comment


                    • Originally posted by Evans
                      Μα ok θα φτιάξεις έναν υπολογιστή, αλλά που θα παίζεις; Θέλεις ένα καλό monitor (και για ένα πραγματικά καλό θέλεις 500-800 ευρώ - μπορείς φυσικά να βρεις τριτοτέταρτα με 1440p ανάλυση, αλλά για 4k G-sync θέλεις πολλά), θέλεις καλό πληκτρολόγιο, θέλεις ποντίκι και πάει λέγοντας.
                      Φαντάζομαι κάποιος, από τα άτομα που δίνουν... ιδιαίτερη βάση στις τεχνικές λεπτομέρειες, να ζει την πραγματική εμπειρία του high-end PC gaming σε κάποιον φίλο ή σε μαγαζί, και μετά να γυρνά πίσω στο mid-end soon-to-be ληξιπρόθεσμο μπρίκι του. Μαλακία.

                      Comment


                      • Εγω 750ti εχω και dual core σαπακι, αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Ενταξει κοροιδευετε και νομιζετε μερικοι τους εαυτους σας υπερανω που δεν σας νοιαζει, αλλα οταν αγαπας ενα "χομπι" ασχολεισαι και λιγο παραπανω με αυτο, κοιτας και πιο βαθια απο το να ανοιξεις το παιχνιδι και να παιξεις.
                        Αυτες τις κουβεντες δεν τις κανουμε γιατι θελουμε να ψοφησει η κατσικα του γειτονα η να νιωσουμε καλυτερα με την παρτη μας. Καποιοι βλεπουμε αυτους που ελεγχουν το χομπι να εκμεταλευονται τους gamers και βλεπουμε τα mainstream media να χτενιζουν τα μουσια των platfrom holders και των publishers που πετανε copy-paste παιχνιδια στην μαζα και δεν εξελίσσεται. Τυγχανει καποιοι απο εμας να προτιμούμε PC για διαφορους λογους και το δηλωνουμε, ειναι πολυ απλο. Ειμαστε enthusiast gamers και το βλεπουμε λιγο πιο "δικο μας" το ολο θεμα. Και για τρολλινγκ καμια φορα

                        Τωρα γιατι τετοιες κουβεντες παιρνουν λιγο παραπανω "φωτια" απο οτι κουβεντες σε αλλα χομπι δεν ξερω. Υπαρχει αυτη η διαφορα φιλοσοφιας αναμεσα σε PC και κονσολες, φταιει και το οτι μας εχουν χωρισει σε κομματια. Δεν υπαρχει καπου αλλου αυτο, δεν το βλεπεις σε cinema, λογοτεχνια, ψαρεμα κτλ. Το βλεπεις σε μουσικη και ποδοσφαιρο αλλα πιστευω δεν φτανουμε σε τετοιο επιπεδο, ισως σε επιπεδο metal vs all. Δεν ειμαι σιγουρος γιατι φτανει σε οπαδικα επιπεδα, ισως ειναι ετσι η ψυχοσυνθεση του ανθρωπου που θελει να ταχθει με το μερος καποιου.

                        Οχι somari δεν πλακωνόμαστε και ας φαίνεται ετσι, κανουμε κουβεντα, οσους ενδιαφερει τουλαχιστον. Δεν εισαι πιο εξυπνος και πιο ωριμος επειδη δεν σε ενδιαφέρει κατι. Μπορεις να συμμετέχεις μαζι μας η οχι αν δεν εχεις κατι να συνεισφέρεις. Και εσυ Ren_of_heavens δεν εισαι καλυτερος αν απλα μπηκες εδω μεσα απλα και μονο για να μας την πεις. Μας ενδιαφερουν και εμας τα παιχνιδια, και εμεις παιζουμε. Ουτε εμενα με νοιαζουν πολυ τα γραφικα.
                        Tbh εσεις που μπαινετε για να μας την πειτε δεν ειστε καθολου καλυτεροι, εχετε παρει και εσεις την δικια σας θεση και συμμετεχετε στην κουβεντα.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans View Post
                          Μα ok θα φτιάξεις έναν υπολογιστή, αλλά που θα παίζεις; Θέλεις ένα καλό monitor (και για ένα πραγματικά καλό θέλεις 500-800 ευρώ - μπορείς φυσικά να βρεις τριτοτέταρτα με 1440p ανάλυση, αλλά για 4k G-sync θέλεις πολλά), θέλεις καλό πληκτρολόγιο, θέλεις ποντίκι και πάει λέγοντας.

                          Οι περισσότεροι της PCMR είμαι σίγουρος ότι είναι plebs που έχουν αγοράσει το bare minimum για να λένε "Α παίζουμε καλύτερα από κονσόλες." Yeah sure, τη βλέπετε αυτήν την 1080ti και τρελαίνεστε, γατάκια. Περιμένετε 2-3 γενιές μετά για να πάρετε την budget 4k60fps ready κάρτα γιατί τώρα ούτε με το κυάλι δεν τα βλέπετε τα 700€ για κάρτα μόνο.
                          Οσοι λενε πως ειναι PC master race γιατι παιζουν σε 1080ti δεν ξερουν τι τους γινεται. Το ιδιο και εσυ που λες πως θες 1500€ για να παιξεις σε PC. Οριστε κατι τετοια λετε και μας τρελαίνετε, παλιο σαταναδες

                          Comment


                          • Εγω 750ti εχω και dual core σαπακι
                            Really τώρα; XD

                            Εσύ είσαι πιο low-end κι από OG PS4. Τουλάχιστον παίζεις καλύτερα από ότι οι Xbox One S owners.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Really τώρα; XD

                              Εσύ είσαι πιο low-end κι από OG PS4. Τουλάχιστον παίζεις καλύτερα από ότι οι Xbox One S owners.
                              Still better than consoles. Ναι ειμαι λιγο πιο κατω απο ps4 σε επεξεργαστη αλλα δεν με εμποδιζει να παιξω τα (περισσοτερα) παιχνιδια που θελω, για αυτο αλλωστε δεν εκανα αναβαθμιση ακομα.

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Μα ok θα φτιάξεις έναν υπολογιστή, αλλά που θα παίζεις; Θέλεις ένα καλό monitor (και για ένα πραγματικά καλό θέλεις 500-800 ευρώ - μπορείς φυσικά να βρεις τριτοτέταρτα με 1440p ανάλυση, αλλά για 4k G-sync θέλεις πολλά), θέλεις καλό πληκτρολόγιο, θέλεις ποντίκι και πάει λέγοντας.

                                Οι περισσότεροι της PCMR είμαι σίγουρος ότι είναι plebs που έχουν αγοράσει το bare minimum για να λένε "Α παίζουμε καλύτερα από κονσόλες." Yeah sure, τη βλέπετε αυτήν την 1080ti και τρελαίνεστε, γατάκια. Περιμένετε 2-3 γενιές μετά για να πάρετε την budget 4k60fps ready κάρτα γιατί τώρα ούτε με το κυάλι δεν τα βλέπετε τα 700€ για κάρτα μόνο.
                                Δεν ισχυουν αυτα καθολου, πχ θελω να παρω monitor 700e και ειναι 1080p/TN αλλα 240hz, :p θα μπορουσα στα ιδια λεφτα να παρω 1440p/gsysc η και καλο 4k ακομα αλλα δεν με καλύπτει για αυτο που κανω. Η 1070 τρεχει εκει οτι competitive game παιζω >300fps που ειναι και το νόημα οταν θελεις τετοιο monitor. Δεν ειναι ολοι οι pc gamers eye-candy whores, μερικοι θελουν απλα ενα optimized setup για να παιζουν αυτα τα 2-3 το πολυ main games τους και δεν νοιάζονται τοσο για τα single player ports των 15 ωρων. Εγω ξερω οτι παιζω csgo με ~400fps, ow με 240fps και quake champions θα δειξει απο σημερα/αυριο που θα το κατεβασω, ενω οι plebs struggle στα 60fps και γελαει ο κοσμος στο ow πχ..

                                Απο κει και περα αν τρεχει το καθε port σε 4k στην tv μου απλα δεν με νοιαζει, στην τελικη το παιζω και στην κονσολα σε 30fps /care.

                                Στο pc εχεις την επιλογη αν εχεις τα λεφτα να κανεις quad sli titan xp με διπλες CPU 36 cores και να παιζεις 4κ ξερω γω οσα fps βγαζει αυτο το συστημα, η κονσολα ειναι αυτο που σου δινουν παρτο και αν σου αρεσει. Για εμενα το μεγαλυτερο προνόμιο του pc gaming περα απο τα φτηνοτερα games/input options ειναι αυτο, φτιαχνω το setup μου αναλογα με τις αναγκες μου και το ποσα θελω να δωσω δεν ειμαι limited σε οτι αποφασισει sony/ms/nintendo να κυκλοφορησουν.

                                Comment

                                Working...
                                X