Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LOL

    Το καράβι των Playmobil! Το είχαμε πάρει κάποια Χριστούγεννα μετά απο συνεννόηση με τα αδέρφια μου. Θυμάμαι ότι ήταν ακριβό και επειδή το θέλαμε πολύ, συμφωνήσαμε αντί να πάρουμε από ένα δώρο ο καθένας (aka 3), να πάρουμε ένα για όλους ώστε να αγοράσουμε το καράβι!

    Θυμάμαι πάντως ότι το μεγάλο μου απωθημένο ήταν το νησί, το κοίταγα άπειρες ώρες στο διαφημιστικό φυλλάδιο των Playmobil, ποτέ δε το πήραμε όμως.

    Pwned
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment




    • Το είδα και το κατέβασα επί τόπου. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, τον Cobra που έχει στο εξώφυλλο τον είχα, και νομίζω πως το buggy που δείχνει στο πίσω μέρος ήταν το δικό μου.

      Εσείς ποιά παιχνίδια είχατε από τον κατάλογο?
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Den eixa paixnidia Gi-Joe proswpika giati den transformarontan.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Χαχα ναι. Είχα και γω με τον αδερφό μου Τζι Αη Τζόδες αν και δε ξέρω/θυμάμαι ποιους. Δε με ενθουσίαζαν σαν παιχνίδια ιδιαίτερα. Το μόνο που θυμάμαι είναι πως είχαν κάτι πόδια και χέρια με λαστιχάκια και τα γυρίζαμε γύρω γύρω και μετά ήταν σαν ελικοπτεράκι. Πολύ ανθεκτικά λαστιχάκια.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Από Gi Joe είχα κάμποσα.Μια Mobile Base,το Hammerhead Tank και κάτι άλλα οχηματάκια.Μόλις κατέβει το αρχείο του Τίτους θα γράψω κι άλλα.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Ryu_gr View Post
              Ελά, πείτε τώρα ποιοί είχαν το καράβι των Playmobil;



              Όποιος το έχει ακόμα να βγάλει φωτογραφία!!!

              Τη φωτό την πήρα από αυτό το αφιέρωμα:

              http://blogs.contra.gr/blogs/PaparazziBlog/182406?cp=1
              poooo ti m thimises... nai egw to eixa pantos xD...eixa ri3ei "kapsimo"

              Comment


              • To prwto kseskartarisma sthn apothikh evgale kati epitrapezia, thn kouta mou me ta comics kai kapoia apo ta palia mou amaksakia kai aeroplanakia, den einai polla kai den einai se kalh katastash alla ta evgala mia photo:



                H limouzina kai h prasinh Formula 1 einai oi markes (Majorette) kai htan apo afta pou allazan xrwma otan ta voutouses sto zesto nero.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Πωπω ωραίος Ground.Kάποια από αυτά τα είχα κιεγώ.Κάτι μου λέει ότι δεν την γλιτώνω.Σύντομα θα δω κι εγώ τι έχω στο αρχείο μου.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Την πάνω σειρά την είχα όλη!!!

                    Να προσθέσω σε αυτό τις μεγάλες συσκευασίες με 10 - 15 αυτοκινητάκια που παίρναμε από τα πανηγύρια του χωριού, και η ποιότητά τους ήταν από άθλια μέχρι απρόσμενα καλή.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment




                    • "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Θυμάμαι πως όταν ήμουν παιδί ήμουν και μέλος του fan-club του He-man και κάθε λίγους μήνες μας έστελναν κάτι σχετικό. Ο τίγρης ήταν ο κορυφαίος όλων. Τη She-ra δεν τη θυμάμαι τόσο, την έβλεπα σε ένα κανάλι που είχε όλο παιδικά.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Sta 6:12, o mhxanismos pisw apo thn metamorfwsh tou He-Man




                          Kala exw skatoporwthei:

                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Kai etsi gia to gamwto oriste kai to Origin tou He-Man:



                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Μόλις μπήκα στο topic και σιγουρεύτηκα περί τίνος πρόκειται, το πρώτο πράγμα που μου ήρθε να βάλω ήταν για τον He-Man, και τον βρήκα μπροστά μου, heh.

                              Όπως και να έχει:


                              Τον Skeletor πρέπει να τον είχα αγοράσει 4-5 φορες σε 2-3 διαφορετικές εκδόσεις του. Μου άρεσε πολύ.


                              Με αυτόν έπαιζα αρκετά.


                              Αυτός ήταν από τους πιο αγαπημένος μου, τον έλεγα ουρακοτάγκο (για προφανείς λόγους), και όταν μια μέρα είχαμε την φαεινή ιδέα πως αν τον ξυρίσουμε θα είναι ομορφότερος (και θα φανεί το γραμμωμένο του σώμα, του έπεσε το κεφάλι.


                              Αυτόν τον ξέχασα εντελώς, και τον θυμήθηκα τώρα που έψαχνα στο google... Να χαρώ η να κλάψω...


                              Αυτός είναι ένας από τους τρεις επιζώντες που έχω μέχρι και σήμερα.


                              Αυτός είναι ο δεύτερος, και ίσος ο πιο αγαπημένος μου από όλους. Είχε σπάσει και τον ξαναβρήκα αρκετά χρονια μετά τυχαία κάπου σε ένα γνωστό και μου τον έδωσε, έτσι τον έχω μέχρι και σήμερα.


                              ...και ο τρίτος.. ο οποιος κοιτάξτε σε ποιον μοιάζει:


                              Comment


                              • H poio apistefth mousikh gia to poio apistefto cartoon:



                                Are poso mprosta htan oi Galloi se kati tetoia (kai oi Iapwnes) den tha ksanavgoun tetoia cartoon pote!
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X