Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Και κανά ψιλό πες τους

    Comment


    • Originally posted by straier
      Ο τίτλος του post τι σχέση έχει ακριβώς με το κείμενο;
      Mέρδεψε τον Μεταξά με την 21η Απριλίου... λεπτομέρειες...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Δεν τον μπέρδεψα. Έχει σχέση. Αν διαβάσετε προσεκτικά, αυτοί του ΛΑΟΣ είναι ακροδέξιοι και έχουν σαν μέντορα τους τον Μεταξά. Όλη η Κυβέρνηση είναι η σημερινή Δικτατορία σαν αυτή του Μεταξά.

        Σ' όλες τις σελίδες του enet.gr γι' αυτόν λένε αρκετά.
        sigpic

        Comment


        • Περιέργως (και τυχαίως πιθανότατα) o Tanno δεν έχει και τόσο άδικο. Όλως τυχαίως διάβαζα αυτό σήμερα: http://sfyrodrepano.blogspot.com/2011/11/36.html . Η αναλογία του τώρα με την άνοδο του Μεταξά στέκει.
          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • Originally posted by Tanno View Post
            Δεν τον μπέρδεψα. Έχει σχέση. Αν διαβάσετε προσεκτικά, αυτοί του ΛΑΟΣ είναι ακροδέξιοι και έχουν σαν μέντορα τους τον Μεταξά. Όλη η Κυβέρνηση είναι η σημερινή Δικτατορία σαν αυτή του Μεταξά.

            Σ' όλες τις σελίδες του enet.gr γι' αυτόν λένε αρκετά.

            Άκυρο αλλά ήθελα ενα ποστ του Tanno για να το βαλω.

            Comment


            • ηλικιακά πάντως πιο πιθανό το βλέπω να είναι "εμπνευσμένοι" από την στρατιωτική δικτατορία.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Zombie mentors. Yeah!
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • [YOUTUBEHD]Yxw812tnhUs&feature=related[/YOUTUBEHD]
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Πώς καταστρέφεις ένα κατα τ'άλλα ωραίο βίντεο ενός Βρετανού βουλευτή που προσπαθεί να δώσει το δικό του -διαφορετικό- μήνυμα στο ευρωκοινοβούλιο; Μα φυσικά πετώντας ΠΑΝΩ στα λόγια του κλισέ δραμταική μουσική ώστε να μην ακούγεται, και να γράφεις στο τέλος μια κομπλεξική ελληνοπατριωτικόκαυλη παπαριά.

                    ΗΜΑΡΤΟΝ.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • εντάξει εγώ για αυτά που λέει ο Φάρατζ το δημοσίευσα
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Ναι ρε, απλά έχουμε καταντήσει να βλέπουμε παντού θεωρίες ανθελληνικής συνομωσίας πια.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          Ναι ρε, απλά έχουμε καταντήσει να βλέπουμε παντού θεωρίες ανθελληνικής συνομωσίας πια.
                          Πράγματι, και αν μου επιτρέψεις, όλος αυτός ο βομβαρδισμός μας αποσπά από τα υπαρκτά ανθελληνικά συμβάντα, αν και ελάσσονος σημασίας.

                          Comment


                          • Καλά αν είδανε έστω και μια στιγμή ειρήνης και ευημερίας από την πτώση του τείχους κι έπειτα οι Ευρωπαίοι, και πόσο μάλλον αυτοί που ζούσαν στα "σοσιαλιστικά" καθεστώτα, τότε εγώ είμαι ηλίθιος.
                            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                            Comment


                            • Originally posted by _Lloyd View Post
                              είμαι ηλίθιος.
                              Συ είπας.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Όλες οι χώρες του ανατολικού μπλοκ χρεωκόπησαν και ο κόσμος οδηγήθηκε στην εξαθλίωση, πόλεμοι δεν σταμάτησαν να γίνονται στον κόσμο, στην Ευρώπη ήταν το Κόσοβο, η Αλβανία, πριν λίγα χρόνια είχαν αρχίσει να τα πηγαίνουν καλύτερα και τώρα οι οικονομίες αρχίζουν να φθίνουν πάλι με γοργούς ρυθμούς. Υπάρχει ανάπτυξη από το '89 και έπειτα; Δηλαδή αυξήσεις των μισθών; Ή καλύτερες συνθήκες ζωής;

                                Δεν έχω τέτοια στοιχεία (για κεντρική Ευρώπη δεν γνωρίζω). Αντίθετα ξέρω ότι είχαμε την ανάπτυξη του νεοφιλελευθερισμού που εν ολίγοις σημαίνει ακόμη πιο σκληρή, εξουθενωτική πολιτική για τους εργαζόμενους.


                                Ένας διάλογος, μετά την πτώση του τείχους, έχει ως εξής:

                                -Το ξέρεις ότι όσα μας είπαν για τον κομμουνισμό ήταν ψέμματα, έτσι;
                                -Ναι, μα το χειρότερο είναι ότι όσα μας λέγαν για τον καπιταλισμό είναι αλήθεια.
                                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                                Comment

                                Working...
                                X