Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω ένα πολύ παράξενο πρόβλημα.
    Πολλές φορές, όταν είναι ανοιχτό το Winamp και παίζει μουσική, το ποντίκι αρχίζει να κολλάει κάθε λίγα δευτερόλεπτα, για λίγα δευτερόλεπτα. Δε κινείται ο κέρσορας και απ'ότι έχω καταλάβει ούτε το κλικ δουλεύει.
    Αυτό πως γίνεται...; Τι μπορεί να συμβαίνει..;

    Comment


    • Η λυση ειναι 3x + 4y = 50. Χρησιμοποιησε QSB & Ιντετζερ

      Ρε, 40 ευρα κανει ενας σουπερ ντουπερ σκληρος. Παε να τον παρεις κι ασε τις τσιγκουνιες.

      Ελαφρώς μεταχειρισμένα προιόντα σε συμφέρουσες τιμές



      Μεταφερεις αρχεια, φορματ, γουιν7.
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Χμμμ...θες να κρατήσεις τα προγράμματα για να βάλεις τα 7 και φοβάσαι μην σβιστούν κτλ...

        Βασικά τα 7 έχουν μια μεγάλη πατέντα....ό,τι μα ό,τι αρχείο έχεις στο pc σου τώρα θα το κρατήσει σε φάκελο που θα ονομάζεται Windows.Old.;) και όλα σου τα προγράμματα που έχεις εκεί μέσα θα λειτουργούν κανονικότατα ;) μόνο τα Games δν μου λειτουργούσαν εμένα...

        Το έβαλα και σε κανα 2 pc ακόμα και τα ίδια...δν χάσαμε απολύτως τπτ από όσα υπήρχαν στον δίσκο ήδη Προφανώς κάναμε κάποια back up, φωτο, βιντεο κτλ αλλά και πάλι δ χάθηκε τπτ
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Καλη φαση,θα με βολευε αυτο μεχρι να αγοραζα εξωτερικο και να εκανα format με τα ολα του αλλα τωρα ειναι αργα..Πηρα την μεγαλη αποφαση το πρωι και αρχισα να τα γραφω ολα σε dvd.Μου πηρε ολη τη μερα για να τελειωσω αλλα τουλαχιστον εχω το κεφαλι μου ησυχο τωρα.

          Comment


          • Xtes variomoun na paixo opote eipa na valo na do kamia tainia.Sindesa loipon ton exoteriko,epelexa tainia,paw na kleiso ta fota,mplekomai sta kalodia peftei o exoterikos kato.Douleuei akoma,ton anagnorizei to pc mou alla otan paw na mpo mesa, mou grafei kati peri sfalmatos klp kai me petaei exo.Apo auto pou mou grafei ipotheto pos kati paixtike me tis thires tou.Tha sas po sigoura otan to xanadokimaso.Auto pou thelo na rotiso ego einai to exis.Iparxei kanenas tropos na soso ta periexomena tou;I ton poulo;

            Sorry gia ta greeklish alla exei kollisei to pc kai variemai na kano restart.
            Carpe diem

            Comment


            • Φίλε Altair , ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ το Καλοκαιρι , μου έπαισε 1ΤΒ σκληρός και από διάφορα φόρα που διάβασα αλλά και πέρνοντας τηλ. στο ΠΛΑΙΣΙΟ (από εκει τον αγόρασα) κατάλαβα ότι δεν υπάρχει τρόπος να σωθούν τα αρχεία μου.Ευτυχώς ήταν μέσα στην εγγύηση οπότε και μου τον αντικατέστησαν άμεσα.
              ΥΓ : Eγώ χρησιμοποιώ imac , και για το leopard λειτουργικό έμαθα ότι δεν γινεται πλεον να παιξει , αν και τον έβαλα και σε Windows XP και μου έκανε τα ίδια.

              Comment


              • Έμαθα πως θα διπλασιαστούν οι ταχύτητες ίντερνετ, γνωρίζετε τίποτα;

                Edit: Το ξέρατε πως μπορείτε να απενεργοποιήσετε το "Today" pop-up που ανοίγει μαζί με το Windows Live Messenger?

                Options -> Sign in, και uncheck την επιλογή.

                Comment


                • Το πρώτο το ξέραμε,για το άλλο σε ευχαριστούμε.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μα και εγώ, δε γνώριζα κάτι, μόλις το έμαθα πόσταρα να μάθω περισσότερες πληροφορίες αλλά τελικά έψαξα και κάτι βρήκα.

                    Οι οχτάρες θα γίνουν εικοσιτεσσάρες, και οι 2mbit θα διπλασιάσουν το upload. Το θέμα είναι, πότε;

                    Comment


                    • Aνάλογα την περιοχή.Νομίζω ήδη έχουν αρχίσει οι διαδικασίες.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Έχουν αρχίσει αρκετό καιρό. Στον Πειραιά εδώ και 5 μέρες έχουμε και εγώ και φίλος μου διπλασιασμένες ταχύτητες (και καλά, στα 12mbps πήγε η δικιά μου. Η δικιά του κλειδώνει στα 18 του κωλόφαρδου).

                        Comment


                        • Ehei anakoinothei kairo kai o ote den ehase eukairia kai to promotarei san diki tou prosfora :S

                          Comment


                          • Έχω μια ερώτηση. Ένας φίλος μου θέλει να βάλει ασύρματο Ίντερνετ και δεν ξέρει τι modem nα διαλέξει. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Τι πρέπει να προσέξει στην επιλογή?
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Να πάρει τα πιο ακριβά ΑΝ βέβαια έχει την οικονομική δυνατότητα, αλλιώς....
                              Τα πιο φτηνά, έχω ακούσει ότι πολύ καλά είναι τα linksys, αλλά εγώ έχω ένα ASUS και είμαι ικανοποιημένος.

                              Comment


                              • Θυμάστε το πρόβλημα που είχα με τα συνεχόμενα disconnects;Τελικά δεν παίζει να έφταιγε μόνο το ότι το ρούτερ ήταν παλιό,αλλά και το ότι το είχα πάνω στο κουτί του υπολογιστή.Θερμαινόταν το ρούτερ,θερμαινόταν το κουτί και γινόταν της κολάσεως.

                                Το καινούριο ρούτερ που πήρα είναι ίδια εταιρεία (ΟΤΕ-Baudtec) αλλά άλλο μοντέλο.Εν τω μεταξύ είναι εντελώς ηλίθιο.Έχει κάτι μικροσκοπικά ποδαράκια για να στηρίζεται και από κάτω είναι ανοχτό ώστε να αερίζεται.Το έβαζα κι εγώ λοιπόν ανάποδα,για να αερίζεται καλύτερα.Τα disconnects όμως επέμεναν.Σε μικρότερο βαθμό βέβαια αλλά και πάλι συνεχίζονταν.Τώρα το έχω ανάποδα πάνω στο γραφείο κι έχει να με πετάξει 10 μέρες (να χτυπήσω ξύλο,το λύσαμε το θέμα).

                                Είπα απλά να το γράψω,μήπως έχει και κάποιος άλλος κάνα παρόμοιο πρόβλημα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X