Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειδή το γέλιο κάνει καλό...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ramp τι σπουδές κανεις;

    Comment


    • Καλη δουλεια εγινε με το μονταζ και την επιλογη πλανων κτλ, για κατι ερασιτεχνικο σιγουρα κανετε ενα καλο ξεκινημα. Απλα θα θελα να ξερω τι θελετε να πετυχετε μιας και δε θελετε απ οτι φαινεται κατι που απλα θα βγαζει γελιο. Θελω να πω θα εστιασετε στο Tichu ή εχετε κατι αλλο κατα νου;
      Highlight του clip το well done με τη μεταφραση Σ'ΩΡΑΙΟΣ.

      Comment


      • Originally posted by Xeno View Post
        Καλη δουλεια εγινε με το μονταζ και την επιλογη πλανων κτλ, για κατι ερασιτεχνικο σιγουρα κανετε ενα καλο ξεκινημα. Απλα θα θελα να ξερω τι θελετε να πετυχετε μιας και δε θελετε απ οτι φαινεται κατι που απλα θα βγαζει γελιο. Θελω να πω θα εστιασετε στο Tichu ή εχετε κατι αλλο κατα νου;
        Highlight του clip το well done με τη μεταφραση Σ'ΩΡΑΙΟΣ.
        Danke!

        Κοίταξε βασικά για την καύλα μας το κάνουμε...Πραγματικά δεν έχουμε κάποιον στόχο. Απλά θέλουμε να κάνουμε video τα οποία να είναι προσεγμένα και με μία αρκετά καλή δόση χιούμορ.Για αυτό άλλωστε είδες ότι έχουμε δώσει μεγάλη έμφαση στο μοντάζ

        Το δεύτερο μέρος του Tichu Story θα εστιάζει καθαρά στο Tichu και στην "κατάρα" που έχει φέρει στου Έλληνες φοιτητές με ιδιαίτερα σατυρικό και κωμικό χαρακτήρα βέβαια...

        Από κει και έπειτα υπάρχουν αρκετές ιδέες για video αλλά δεν έχουμε καταλήξει κάπου ακόμα. Σίγουρα πάντως θέλουμε να συνεχίσουμε με το videomaking! Απλά φαντάσου ότι αυτό το βίντεο είναι δουλειά 3 ατόμων(και το μοντάζ 2 ατόμων) οπότε μιλάμε για λίγα και δουλεμένα βίντεο

        Τσεκάρετε και το πρώτο videaki από το channel μας. Τότε δεν ήμουν ακόμα στην ομάδα αλλά αξίζει!


        Comment


        • Μου άρεσε και μένα το μονταζ και η επιλογή πλάνων, αλλά με χάλασαν κάτι κουλές λεπτομέρειες. Π.χ. η φουσκωτή φάλαινα, ο τύπος που κανε gagnam και κάτι ατάκες τύπου "ακόμα και η Φάλαινα θα σε νίκαγε στο τάβλι" είναι τελείως Σεφερλής χιούμορ και σε αποσπάνε αντί να σε βυθίσουνε στην ιστορία.
          Επίσης, πείτε με ξενέρωτο αλλά η προφορά μου χαλάει το immersion.


          Κατά τα άλλα, για πρώτη προσπάθεια, πολύ καλό.

          Comment


          • Βασικά αυτά που είπε ο Chris και οι υπόλοιποι για το ταξίδι είναι τα δικά μου σχόλια ακριβώς . Ήθελα να τα πω από κοντά με το φίλο laharl (ο οποίος έκανε πολλή καλή δουλειά, μιλάμε για 0 πείρα πάνω στο αντικείμενο - lol λες κι εμείς έχουμε :xp: ).

            Η προφορά κι εμένα μου είναι κάπως. Όχι ότι είναι χάλια, απλά σε αρκετά σημεία δεν είναι καθαρή και φαίνεται λίγο... επιτηδευμένη.

            Όπως του είπα και κατ ιδίαν, θα είχε ενδιαφέρον να κυκλοφορήσουν δύο εκδόσεις, μία με ελληνική και μία με αγγλική. Θα μοιράζονταν τα likes, αλλά έτσι θα ήξεραν που να κινηθούν στο επόμενο.

            ΕΠΙΣΗΣ...

            Το αγγλικό voice acting έχει γίνει κάτι σαν κακό στερεότυπο κατά τη γνώμη μου. Είναι σα να μπαίνει για να γίνει πιο cool ή επειδή o "bad ass narrator" αποτελεί ένα καθαρά ξενόγλωσσο κατασκεύασμα. Καλά αποτελεί, δεν είναι ότι προήλθε από τον ελληνικό κινηματογράφο, αλλά θα είχε πολύ ενδιαφέρον να γίνει δουλειά πάνω σε έναν αφηγητή προσαρμοσμένο στα ελληνικά - και δη - φοιτητικά πρότυπα.

            Αυτό λοιπόν θα ήταν πειραματισμός, δημιουργικότητα και πρωτοτυπία .

            Comment


            • Πάντως, ήδη σας βρήκα στο fb μέσω άσχετου, ξεκίνησε το viral...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Ston βιτζιλαντη kai sto Indomitable trailer o afhgiths einai ellhnas badass.
                Rikste mia matia sta trailers an thelete.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Εγω παλι γουσταρα με τον Narrator.

                  Evans κανω master στα προηγμενα πληροφοριακα συστηματα στο εκπα. (καποδιστριακο πανεπιστημιο αθηνας).
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Είναι σα να μπαίνει για να γίνει πιο cool ή επειδή o "bad ass narrator" αποτελεί ένα καθαρά ξενόγλωσσο κατασκεύασμα. Καλά αποτελεί, δεν είναι ότι προήλθε από τον ελληνικό κινηματογράφο, αλλά θα είχε πολύ ενδιαφέρον να γίνει δουλειά πάνω σε έναν αφηγητή προσαρμοσμένο στα ελληνικά - και δη - φοιτητικά πρότυπα.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • O Ody μου ζήτησε να του πω την άποψή μου σοβαρά και αυτό έκανα, τα είπαμε και από το τηλέφωνο για το τι μου άρεσε, εδώ παρέθεσε τι πιστεύω ότι μπορούσε να γίνει καλύτερα . Αμάν πια :xp: .

                      Ramp καλή φάση, άντε καλή συνέχεια .

                      Comment


                      • Πολύ καλή δουλειά, μπράβο. Για εμένα μια χαρά ήταν και το narration .

                        Comment


                        • Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά!

                          @Christop στην φάλαινα θα τα χαλάσουμε! Είναι η μασκότ της ομάδος και το υπέρτατο gadget της παραλίας όταν είμασταν 5-10 χρονών που κανείς δεν είχε. Θα παίρνει μέρος αν όχι σε όλα σε πάρα πολλά μας βίντεο... Για το gangam style τα σχόλια είναι μοιρασμένα αν και νομίζω το πιο νεανικό κοινό(μέχρι 22) το γουστάρει άπειρα...Γενικά πάντως δεν γυρνάμε βαριά κουλτούρα για αυτό βλέπεις και αυτές τις ακυρίλες!

                          @Evans Το narration είναι επιτηδευμένο ακριβώς για να βγάζει γέλιο ρε συ...Δίνει και έναν bad-ass τόνο σε μία πραγματικά no budget παραγωγή!Καλά εμείς θα τα πούμε και από κοντά

                          @Somari. Τέτοια λέγε μου!!!

                          Πάντως το βίντεο ξεπέρασε τα 5000 views σε μίαμιση μέρα! Δεν περιμέναμε τόσο μεγάλη αναταπόκριση.

                          Viral Viral Viral


                          Comment


                          • Go for 'em mate .

                            Comment


                            • O Ody μου ζήτησε να του πω την άποψή μου σοβαρά και αυτό έκανα, τα είπαμε και από το τηλέφωνο για το τι μου άρεσε, εδώ παρέθεσε τι πιστεύω ότι μπορούσε να γίνει καλύτερα . Αμάν πια :xp: .
                              Δεν ήθελα να σου την πω (ούτε και στο άλλο με την αστυνομία). Απλά ήθελα να προσθέσω τον Έλληνα badass narrator.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Το ξέρω, μην ανησυχείς ;) .

                                Comment

                                Working...
                                X