Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Witcher

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    The Witcher Enhanced Edition - What A Difference A Year Makes
    http://kotaku.com/5040872/the-witcher-enha...ce-a-year-makes


    - They've managed to cut load times down 80% since the day the original game shipped

    - conversations that I've sat through 3-4 times on different playthroughs have an all new life to them, the animations enhancing and in some cases greatly improving the conversation tree.

    - urther enhancements include a new dynamic NPC generation system that randomly generates NPC and monster skin colors and combinations to give the game a bit more variety, ctrl-click auto looting, as well has some changes to the inventory system to make alchemy much less of a pain in the ass.

    The Witcher Enhanced Edition should be in stores next month, coming complete with the game, a making of DVD, an adventure editor with 2 new adventures, the soundtrack, music inspired by The Witcher, a game guide, and a short story from the author Andrzej Sapkowski. As the game is effectively replacing the original titles on the shelf, don't expect to pay collector's edition prices either ? the whole package retails for the same price (or lower) as the original.

    Comment


    • #17
      Μπράβο τους, έτσι πρέπει να γίνονται τα πράγματα. Μακάρι να κυκλοφορούσε και στο Xbox 360. Ίσως αγοραστεί πάντως για μελλοντικό playthrough (ίσως).

      Comment


      • #18
        Εγώ θα το πάρω σίγουρα απλά περιμένω αυτή τη νέα έκδοση ;)
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • #19
          Εγω εχω την αρχικη Limited Edition και περιμενω να βγει το DLC (ολο το νεο περιεχομενο θα ειναι και DLC για τους registered owners) για να το λιωσω...πραγματικα το περιμενω με αγωνια.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #20
            Τα καλά νέα είναι ότι θα κυκλοφορήσει και Witcher 2... Ήδη διέρρευσε video με gameplay υπό κατασκευήν...

            Τα κακά νέα είναι ότι θα αργήσουμε να το παίξουμε !

            Τερματίζοντας το παιχνίδι στην original έκδοση του στο PC(καλά ακούσατε... Εμένα αν και βαρύ το παιχνίδι μπορούσε να προχωρήσει χωρίς lag, επειδή είχα διπυρινό...), μπορώ να πω ότι το παιχνίδι είναι σωστός εθισμός και είναι από τα καλύτερα fantasy RPG και ήθελα κι άλλον Ασπρόλυκο και όταν το άστρο εισάκουσε την ευχή μου, πραγματοποιήθηκε και με το νέο ότι θα βγει The Witcher 2 !

            Γενικά η enchanced έκδοση ήταν όχι μόνο να προσθέσει νέα πράγματα για το παιχνίδι, μα και να διορθώσει και bugs και την βαρύτητα του παιχνιδιου, γιατί κάποιος άσχετος προγραμματιστής το έκανε να τρέχει σε πολύ βαρύ πρόγραμμα...
            sigpic

            Comment


            • #21
              Παρατηρω πιο πανω το ποστ του φιλου Eilio94 και χαμογελω. Που εχει χαθει αυτος? Εχω να του μιλησω απτις εποχες που μπαιναμε #gamepro @MiRC... καλα ηταν/

              Οπως και να εχει, διατυπωνει ομορφα τις σκεψεις του για το παιχνιδι, με το δικο του ξεχωριστο τροπο, συνδιαζοντας χιουμορ και ουσια. Με καλυπτουν οι αναφορες του. Το Wiτcher ειναι σχεδον αψογο. Μαλιστα, το θεωρουσα κορυφαιο RPG απο αυτα που ειχα παιξει για PC μεχρι που εμφανιστηκε το φαινομενο fallout 3...

              Tελειωνοντας, προτεινω στους WFans μην ασχοληθoΥν σε καμια περιπτωση με την ταινια Witcher (Hexer). ΣΚΕΤΗαπογοητευση.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #22
                Και γώ χαμογελώ με τα Posts των Eilio94, GreekSamurai και Ren Of Heavens. Μου φαίνεται πολύ ρομαντικό το πώς αντιμετοπίζουν ένα τέτοιο RPG με τέτοιο βάθος δίνοντας μεγαλύτερη ουσία στο Role Playing (πράγμα απόλυτα λογικό άλλωστε) και λιγότερο στα τεχνολογικά φρού φρού της εποχής μας... Με κάνουν να νιώθω μέρος του παιχνιδιού, ένα παιχνίδι που φαίνεται μαγευτικό, βαθύ και πολύ μπροστά για την εποχή και την develoment team του. Επίσης, μου θυμίζουν πόσο ασυναίσθητος έχω καταντήσει λόγω των καιρών μας και με παροτρύνουν να βάλω λίγο ρομαντισμό στην ζωή μου...

                Thank you guys, είστε απο τους λόγους που μπένω ακόμα (7 χρόνια συμπληρώνω φέτος...) σε Gaming Forums.

                Comment


                • #23
                  Ε καλά τα videogames και τα posts του ren και των λοιπών περίμενες για να βάλεις λίγο ρομαντισμό στη ζωή σου;

                  Comment


                  • #24
                    Και ίδου το αληθές video που διέρρευσε !

                    witcher 2, witcher, cdpr, cd projekt, red, geralt, assasins of kings, gameplay, game
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Evans View Post
                      Ε καλά τα videogames και τα posts του ren και των λοιπών περίμενες για να βάλεις λίγο ρομαντισμό στη ζωή σου;
                      αουτς..
                      βασικα νομιζω του βγηκε αλλιως απο αυτο που ηθελε να πει


                      το 2 φαινεται ΚαΤαΠλΗκΤικΟ αλλα και πολυ απαιτητικο(?)
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Scatman View Post
                        το 2 φαινεται ΚαΤαΠλΗκΤικΟ αλλα και πολυ απαιτητικο(?)
                        Και από όσο φαίνεται η εταιρεία έμαθε το λάθος της και κάνει ότι είναι δυνατόν καλύτερο για το 2...

                        Από την ματιά μου, έχουν αναβαθμιστεί πάρα πολύ από ότι στο προηγούμενο. Έχουν δουλέψει πολύ πάνω στον τεχνικό, αλλά και στον γραφικό τομέα. Για το σενάριο και τα λοίπα δεν μπορώ να πω πολλά, καθώς δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει, αλλά από όσο βλέπω είναι λες και μαίνεται πόλεμος ανθρώπων εναντίον δαιμόνων ή άλλων βαρβάρων...

                        Θα δείξει πως θα πάει η φάση όταν βγει !
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Λογικά πάντως το πρώτο παιχνίδι θα το παίξω το Δεκέμβρη, που θα αγοράσω καινούριο PC. Το 2 φαίνεται τέλειο απλά.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Evans View Post
                            Λογικά πάντως το πρώτο παιχνίδι θα το παίξω το Δεκέμβρη, που θα αγοράσω καινούριο PC. Το 2 φαίνεται τέλειο απλά.
                            Σου συνιστώ να πάρεις την Enchanced έκδοση, γιατί αυτή είναι το fixed version του παιχνιδιού αυτού μετά το τραγικό λάθος του Προγραμματιστή...
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Την έχω ήδη.

                              Comment


                              • #30
                                Αν και εννούσα περισσότερο την "gaming ζωή μου", anyway. Εννούσα τον τρόπου που αντιμετωπίζουν ένα RPG.
                                Το είπα επειδή τα τελευταία 3 χρόνια παίζω μόνο Shooters, ποδοσφαιράκια... και horror shooters!
                                /wants RPG

                                Comment

                                Working...
                                X