Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nier: Automata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Λοιπον τελειωσα το παιχνιδι με platinum μετα απο 73 περιπου ωρες. Να σημειωσω οτι δεν ειναι τοσο μεγαλο απλα επειδη μου αρεσε πολυ και ηθελα να μαζεψω τα παντα απο οτι υλικο ειχε το παιχνιδι πηγα για 100% completion περα απο το platinum.

    Σε οτι αφορα την ιστορια το καλυτερο θεωρω πως ειναι να πω ενα γενικο ''μου αρεσε πολυ''. Το story σαν story δεν ξερω αν θα αρεσει σε ολους ουτε ειναι κατι εξωπραγματικο τυπου Bioshock Infinite. H συνολικη θεματικη ωστοσο και το πλαισιο γυρω απο το story (υπαρξισμος, αν και δεν ξερω αν αυτη ειναι η σωστη αποδοση στα ελληνικα) ειναι καταπληκτικα και επειδη δινονται με τελειως μη συμβατικο τροπο και αποδοση καθιστουν τον τιτλο ''δυσκολο'' στο να τον παρακολουθησει κανεις. Και περα απο το πως ειναι το structure αυτης της αποδοσης, δυσκολη ειναι τοσο η γραφη οσο και το περιεχομενο της τα οποια βασιζονται σε πολυποικιλα references απο αλλα mediums, συνθετων ωστοσο, απο τον Friedrich Nietzsche μεχρι το κομμουνιστικο μανιφεστο των Marx και Engels. Anyway πιστευω οτι ειναι καλυτερο να το παιξει και αλλος κοσμος απο εδω προκειμενου να γινει συζητηση, απλα θελω να επισημανω κυριως την ιδιαιτερη φυση του παιχνιδιου και των πραγματων που ο Yoko Taro θελησε να πει χρησιμοποιωντας το medium και τα οπλα που παρεχει.

    Κατι που ηθελα να πω σε σχεση με το παιχνιδι αυτο καθεαυτο εχει να κανει με μια αναλυση που εβλεπα στο youtube σχετικα με το ποσο σημαντικη ειναι η καμερα σε ενα παιχνιδι και εφερνε παραδειγματα του τυπου ''φαντασου το CS σε third person'' ή το ''starcraft σε first person'' χωρις ωστοσο να αλλαζει ο χειρισμος, οι μηχανισμοι κλπ. Η μαγεια στο Nier (και το ποσο δυσκολο ειναι το ολο εγχειρημα) ειναι οτι η platimum καταφερε να κανει real time εναλλαγες απο third person σε side scrolling και απο side scrolling σε top down και το παιχνιδι να παιζει το ιδιο καλα με την οποια προοπτικη.

    Τελος θα σημειωσω οτι μαλλον θα προτεινα να παιξει κανεις το παιχνιδι στο Hard (εκτος απο την εισαγωγη) παροτι το spike ειναι μεγαλο απο το normal (περα απο την αυξηση της δυσκολιας χανεται και το lock on mechanic). Το παιχνιδι απο ενα σημειο και μετα (ειδικα αν κανεις side υλικο) γινεται πολυ ευκολο και δεν καταλαβαινεις το συστημα μαχης καθολου...

    Εν ταχει

    Θετικα:

    -Καλυτερο soundtrack σε video game ever
    -Story, διαρθρωση, δομη
    -Side quests (βασικο κομματι του ολου οικοδομηματος και το 70% της ολης θεματικης), αξιομνημονευτοι χαρακτηρες
    -Κοσμος
    -Συστημα μαχης (hard), γενικοτερο pacing και flow

    Αρνητικα:

    -O κοσμος ειναι μικρος, στο 1/3 του παιχνιδιου εχετε δει σχεδον τα παντα, υπαρχουν secret areas κλπ αλλα και παλι το παιχνιδι φωναζει για μια με δυο ακομα περιοχες
    -Συστημα μαχης (normal )
    -Τεχνικα προβληματα που ανεφερα στα προηγουμενα posts στο ps4

    Θα ξαναγραψω οταν το πιασουν και αλλα ατομα απο εδω μεσα, δεν γραφω πολλα γιατι ειναι τιτλος που θες να γινει συζητηση κατα κυριο λογο και να ανταλλαξεις εμπειριες... Σε οτι αφορα βαθμολογιες κλπ εγω προσωπικα δεν ξερω τι θα του εβαζα, ειναι δυσκολος τιτλος στο να τον κρινεις και θες αρκετο καιρο να τον χωνεψεις (και πιθανον να χρειαζεται να το ξαναδεις). Το σιγουρο ειναι οτι μετα απο καποια χρονια πιστευω θα εχει nomination τυπου game of the generation απο καποιους τουλαχιστον, ενω σαν παιχνιδι θα μεινει στην ιστορια για πολλους λογους.
    Last edited by nooto; 05-08-2017, 09:25 AM.

    Comment


    • #17
      Το πρώτο Nier το έχεις παίξει;
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Οχι δεν εχω παιξει ουτε με το προηγουμενο Nier ουτε τα Drakengard. Ολη αυτη τη περιοδο ωστοσο ασχοληθηκα με καποια lets play και plot analysis του πρωτου παιχνιδιου για να εχω μια εικονα του περι τινος προκειται. Γενικα και το πρωτο παιχνιδι πρεπει να ειναι ιδιαιτερο απ'οτι ειδα απλα το πραγμα παρουσιασε προβληματα στην ολη υλοποιηση (ενω οι ιδεες ειναι παρομοιες απλα οπως ειπα ειναι πολυ δυσκολο να πετυχεις τοσο πολυπλερους μηχανισμους και smoothness στην εναλλαγη των προοπτικων). Εχω βαλει ενα video στο OP και βαζω και εδω ενα με story discussion απο το ιδιο ατομο (προφανως για οσους το τελειωσουν).



        Το προηγουμενο post δεν ξερω πως φαινεται αλλα ξαναλεω οτι ο λογος που δεν εχω γραψει περισσοτερα πραγματα ειναι επειδη πιστευω πως αυτη τη φορα δεν εχει νοημα το να περιγραψω τη συγκεκριμενη εμπειρια, το καλυτερο ειναι να το δει κοσμος χωρις να ειναι υποψιασμενος και στη συνεχεια να γινει συζητηση (και ειμαι σιγουρος οτι θα ακουσω πολλες διαφορετικες αποψεις).

        Comment


        • #19
          Νομίζω μέχρι να φτάσω στο ending Ε έβγαλα ψυχολογικά....

          Comment


          • #20
            Δεν σου αρεσε?

            Comment


            • #21
              Κάθε άλλο, αφού στο τέλος έκατσα να μου κάνει wipe το save και τώρα το παίζω ξανά από την αρχή. Τέτοια παιχνίδια με τόσο βαθύ story πάντα μου άρεσαν και τώρα ψάχνομαι να παίξω και τα υπόλοιπα Nier/Drakengard. Υπήρχαν σκηνές που απλά άφησα το χειριστήριο κάτω και τράβαγα τα μαλλιά μου. Τόσο πολύ με επηρέασε η αντίληψη του Yoko Taro για τον κόσμο. Ακόμα και στα side quests που όταν γινόταν το plot twist, η μουσική κοβόταν απότομα, φαινόταν πόσο καλοφτιαγμένο ήταν το καθένα από αυτά. Το πιο heartbreaking βέβαια ήταν η μετάβαση στο phase C, όπου μετά τα δύο πρώτα endings σου έδινε κάποια ελπίδα.

              Anyway όταν βρω χρόνο θα μιλήσω και για gameplay, αλλά για την ώρα η απορία μου είναι η εξής: πως βγαίνει ο πρόλογος σε Hard και πάνω;

              Comment


              • #22
                Αν και έχω όλους τους τίτλους( Nier, Drakengard Trilogy) κατάφερα να ασχοληθω κυρίως με το πρώτο Drakengard που από ένα σημείο και μετά ήταν- πως να το θέσω κομψά-αφκετά μέτριο μην πω κακό και μονότονο...
                Τώρα ξεκίνησα σήμερα, σε διάλειμμα από το Gravity Rush 2, το Automata και έφαγα τα μούτρα μου στο Hard μέχρι ταπεινωμένος να κατεβάσω τη δυσκολία στο normal... Εν τω μεταξὐ στο σημείο με τα δύο τεράστια saws έχασα και φυσικά πάλι πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή. Το άφησα προς το παρόν γιατί είμαι σχετικά κουρασμένος, αλλά μου άρεσαν αρκετά πράγματα αυτή την πρώτη ώρα.
                Δώστε κανά hint οι έμπειροι γιατί με βλέπω να τρώω πολύ ξύλο μέχρι να καταλάβω τι γίνεται. Επίσης το DLC μπορείς να το παίξεις αφού τελειωσεις το game, ή είναι σαν το Bloodborne που πρέπει να είσαι σε συγκεκριμένο σημείο στο NG+( ακόμη δεν αξιώθηκα να ασχοληθώ με το Old Hunters γι'αυτό το λόγο...)
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Τον προλογο καλο ειναι να τον παιξεις στο normal ακριβως για τον λογο που ειπες, δεν μπορεις να κανεις save. Δεν υπαρχουν trophies για την δυσκολια, το hard και εγω που το προτεινω το προτεινω για να ευχαριστηθει κανεις πιο πολυ το παιχνιδι καθως στην πορεια γινεται αρκετα ευκολο και δεν ευχαριστιεσαι το bs (αν ασχοληθεις με side quests που το προτεινω ωστοσο καθως εκει ειναι ολο το ζουμι). Δεν ειναι οτι δεν βγαινει ο προλογος στο hard, βγαινει, απλα imo δεν εχει νοημα ετσι οπως το εχουν κανει, οποτε η δικη μου προταση ειναι προλογος στο normal και μετα το γυρνας σε hard (ειτε αμεσως ειτε οταν και αν αισθανθεις οτι το παιχνιδι εχει γινει πολυ ευκολο).

                  Αν το ξεκινησεις ευχομαι πραγματικα καλη διασκεδαση, ειναι πολυ σημαντικος τιτλος. Α και πιασε το Old Hunters!!! Ειναι απο τα καλυτερα dlcs ever.-

                  Edit: Το παιχνιδι το πηγα μονορουφι και το επαιξα κοντα στην κυκλοφορια του, δεν ηξερα καν οτι εχει dlc . Ειναι free?

                  Comment


                  • #24
                    Θενξ, κάπως έτσι θα το κάνω( το trophy και να υπήρχε δεν με ενδιαφέρει οπότε οκ ) Για το Old Hunters πρέπει αλλά ειλικρινά πρέπει να ξαναθυμηθώ το game που το έχω αφήσει λίγο πριν τo Blood Starved Beast στο NG+ και μετά θα καταλήξω να αφιερώσω άλλες 100 ώρες χωρίς να το καταλάβω-όπως έκανα και με το Dark Souls... Kάποια στιγμή που θα είμαι πιο χαλαρός θα το δοκιμάσω γιατί θα θέλει και πλήρη αφοσίωση( δύσκολα πλέον με το πως διαμορφώνεται η ζωή μου αλλά οκ )

                    EDIT
                    Οχι εν αντιθέσει με το Gravity 2 που με κακόμαθε με το free DLC, του Νier κοστίζει 12€ νομιζω... :/
                    Last edited by Sinclair; 14-01-2018, 11:21 PM.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #25
                      Sinclair καλωσόρισες στο GOTY 2017. Ίσως το παιχνίδι που αγάπησα περισσότερο από την περασμένη χρονιά και το μόνο που υπολογίζω να μου αρέσει περισσότερο είναι το Persona 5. Καλύτερα να μην το έχεις για τα διαλείμματα του Gravity Rush και να το πας όπως είπε ο Nooto, δηλαδή μονορούφι. Χρωστάω στον εαυτό μου ένα δεύτερο playthrough, γιατί στο τέλος του πρώτου δεν άντεξα και είπα να κάνω κάτι για το καλό της ανθρωπότητας (λογικά όσοι το τελείωσαν καταλαβαίνουν τι λέω). Το μόνο που μπορώ να προτείνω με τη σειρά μου κι εγώ είναι να δώσεις μεγάλη βάση στα side quests και τα μηνύματα που περνάνε και προς θεού μην το αφήσεις μετά το Ending A, αφού τότε ξεκινάει.

                      Το DLC να σας πω το πήρα στα τυφλά γιατί ήθελα να υποστηρίξω το παιχνίδι (το πήρα δωρεάν μέσα από το site για να το γράψω review(<-----self promotion και με https όπως ζήτησε ο ryu). Δεν νομίζω πως είναι τόσο καλό value for money τα 14 ευρώ που κοστίζει, αφού στην ουσία έχει ένα κοστούμι για κάθε χαρακτήρα, μια αρένα με super boss τους διευθυντές της Square και της Platinum (δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτοί) και ένα ending επιπλέον στα 24 που διαθέτει ο τίτλος. Επομένως, από πρώτο χέρι σας συμβουλεύω να το αποφύγετε.

                      EDIT: τώρα είδα πως έχω γράψει περίπου τα ίδια πιο πάνω ουψ!

                      Comment


                      • #26
                        Έχω παίξει το παιχνίδι, και θα ήταν καλύτερα να του δώσετε μία ευκαιρία πολλοί.

                        Στα του χειρισμού, αυτοί είναι λίγο περίεργοι, και τους συνηθίζεις με τον καιρό. Το μειονέκτημα είναι ότι έχουν περίεργο tutorial, που σημαίνει ότι το κάνουν εν ώρα μάχης σκόπιμα. Μου πήρε λίγος χρόνος να καταλάβω τον χειρισμό, κι έκτοτε το συνήθισα. Είχα παίξει και το demo του και το νίκησα με την μία.

                        Η μουσική επένδυση ήταν ένα έπος, τόσο έπος που έβαλα τέρμα τα ηχεία για να το χαρώ. Η ομιλία ήταν λίγο αστεία, αλλά meh...

                        Δεν ξέρω τι έγινε στο αρχικό NieR, αλλά σκοπεύω να το παίξω κάποια στιγμή στο μέλλον, εκτός αν προβούν σε remaster. Κάτι διάβασα ότι του Automata τα γεγονότα παίρνουν μέριος χρόνια μετά τον αφανισμό της Ανθρωπότητας.

                        Πήρα τα τρόπαια και το έκανα πλάτινα. Για όσους θέλουν, υπάρχουν αυτά τα τρόπαια σαν challenges. Για όσους βαριούνται, να πάνε να πληρώσουν γι' αυτά.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Grimmtak View Post
                          Sinclair καλωσόρισες στο GOTY 2017. Ίσως το παιχνίδι που αγάπησα περισσότερο από την περασμένη χρονιά και το μόνο που υπολογίζω να μου αρέσει περισσότερο είναι το Persona 5. Καλύτερα να μην το έχεις για τα διαλείμματα του Gravity Rush και να το πας όπως είπε ο Nooto, δηλαδή μονορούφι. Χρωστάω στον εαυτό μου ένα δεύτερο playthrough, γιατί στο τέλος του πρώτου δεν άντεξα και είπα να κάνω κάτι για το καλό της ανθρωπότητας (λογικά όσοι το τελείωσαν καταλαβαίνουν τι λέω). Το μόνο που μπορώ να προτείνω με τη σειρά μου κι εγώ είναι να δώσεις μεγάλη βάση στα side quests και τα μηνύματα που περνάνε και προς θεού μην το αφήσεις μετά το Ending A, αφού τότε ξεκινάει.

                          Το DLC να σας πω το πήρα στα τυφλά γιατί ήθελα να υποστηρίξω το παιχνίδι (το πήρα δωρεάν μέσα από το site για να το γράψω review(<-----self promotion και με https όπως ζήτησε ο ryu). Δεν νομίζω πως είναι τόσο καλό value for money τα 14 ευρώ που κοστίζει, αφού στην ουσία έχει ένα κοστούμι για κάθε χαρακτήρα, μια αρένα με super boss τους διευθυντές της Square και της Platinum (δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτοί) και ένα ending επιπλέον στα 24 που διαθέτει ο τίτλος. Επομένως, από πρώτο χέρι σας συμβουλεύω να το αποφύγετε.

                          EDIT: τώρα είδα πως έχω γράψει περίπου τα ίδια πιο πάνω ουψ!

                          Έτσι όπως το έγραψα λογικό να φανεί πως το έχω για τα διαλείμματα του GR 2( απίστευτο πόσα παιχνίδια καλά παιχνίδια χάρισε το 2017) αλλά το δεύτερο μπήκα προς το παρόν στον πάγο γιατί κατάφερα να συλλέξω τα 6000 tokens και να ξεκλειδώσω τα online related items, ενώ τελείωσα και το βασικό story( main missions) Πλέον ίσα ίσα που χρόνου και υποχρεώσεων επιτρεπόντων θα δώσω βάρος στο Νier( το GR 2 ευτυχώς προσφέρεται για 30λεπτα sessions πιο άνετα λόγω δομής και ούτως ή άλλως για το 100% θα πάρει αρκετό χρόνο)

                          Τώρα στα του Nier... Στο normal έφτασα στο σημείο που τελείωνε και το demo( στο Hard δεν νομίζω πως ενδείκνυται εν τέλει για first timers λόγω της ιδιοτροπίας με το save system) Πολύ breaking the 4th wall( που λένε και στο χωριό μου) το σημείο που ο 9S σου εξηγεί τα settings του τίτλου( το self destruct το έβαλα στο off και στη συνέχεια το ενεργοποίησα όταν είδα πως χρησιμοποιείται και κλασικά το έκανα οπότε... καταλαβαίνετε μην το χαλάσω )

                          Στην παρούσα φάση δεν έχω να πω πολλά, γιατί δεν καταλαβαίνω και πολλά. Gameplay wise είναι ίσως- ειδικά σε σχέση με το πρώτο Drakengard- αιώνες μπροστά σαν battle system και σαν σύλληψη... Τα υπόλοιπα εν καιρώ.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #28
                            Βρίσκομαι μετά το πρώτο κανονικό boss. Το game γενικά με έχει μπερδέψει.
                            Στα θετικά τα πολύ όμορφα μοντέλα και η αισθητική του τίτλου, όπως και το OST που πραγματικά είναι πολύ όμορφο και αξιομνημόνευτο. Επίσης το voice acting μέχρι στιγμής τόσο στην ιαπωνική του εκδοχή, όσο και στην αγγλική, με έχουν αφήσει ικανοποιημένο.
                            Το battle system, είναι μια πολύ πιο rpg/βασική εκδοχή των αντίστοιχων όλων των υπόλοιπων τίτλων της Platinum( κοινώς καλείσαι να κάνεις evade την κατάλληλη στιγμή για να ενεργοποιήσεις ένα καλό counter attack όσον αφορά το dmg) Τα όπλα και οι επιθέσεις είναι light, heavy και ranged ( αυτό τον ρόλο τον παίζει το pod που σε συνοδεύει παντού και είναι άξιο αναφοράς και σχετικά εμπνευσμένη προσθήκη)
                            Τώρα στα αρνητικά. Το βασικό αρνητικό του τίτλου είναι κατά την ταπεινή μου άποψη πρώτον το πόσο άσχημα ισορροπημένα είναι τα επίπεδα δυσκολίας... Το normal είναι πανεύκολο ενώ το hard υπερβολικά δύσκολο( ένα λάθος και έχεις πεθάνει) Το πρόβλημα ωστόσο δεν είναι τόσο οι εχθροί στο hard( που ναι έχουν αρκετά περίεργα hitboxes, ενώ όταν σε περικυκλώνουν όποιος είναι εκτός οπτικού πεδίου μπορεί να σου επιτεθεί χωρίς να τον δεις)αλλά τα απλά ζώα που πρέπει να σκοτώσεις αν θές να κάνεις upgrade κάποια οπλα... Δεν νοείται οι robot enemies να βγαίνουν με δύο τρια χτυπήματα και οι τάρανδοι και αγριόχοιροι να θέλουν ένα σωρό, ενώ από την άλλη πλευρά σε βγάζουν εκτός με ένα( ξανά με περίεργα hitboxes- οι attacks σου προκαλούν dmg ενώ δεν έχουν ολοκληρώσει το animation)
                            Μην τα πολυλογώ πέθανα πολύ περισσότερες φορές κυνηγώντας ζώα για υλικά παρά από εχθρούς... Αποτέλεσμα γύρισα στο normal και όταν βαριέμαι το υπερβολικό button mashing το ανεβάζω στο hard.
                            Επίσης ο κόσμος είναι πολύ άδειος... υπερβολικά άδειος... Επίσης ο τίτλο έχει backtracking... πολύ backtracking... Έχω πάει και έρθει μεταξύ resistance camp, desert, city ruins, abandoned factory τρεις φορές και βαρέθηκα τη ζωή μου. Ευελπιστώ οσονούπω να ξεκλειδώνει fast travel.
                            Επίσης αυτές τις πρώτες 10 ώρες( ναι όταν παίζω ένα game που με αφήνει να πάω παντού, πειραματίζομαι και ψάχνω κάθε γωνιά σχεδόν)μου φαίνεται πως το fishing μπορεί εύκολα να σπάσει το οικονομικό σύστημα του τίτλου... Βγάζεις με λίγη υπομονή πάρα πολλά χρήματα... Δεν μπορούσαν να το κάνουν και αυτοί λίγο πιο ενδιαφερόν gameplay wise?( δεν είπα να είναι σαν το bass fishing της SEGΑ α λλά ακόμη και στο FF15 ήταν πιο ενδιαφέρον)
                            Ανἀμικτες εντυπώσεις μέχρι στιγμής αν και η περιοχή που μπήκα τώρα( πυροτεχνήματα κτλ) μου αρέσει αισθητικά και πιστεύω πως τα καλύτερα έπονται, καθώς εμπιστέυομαι το γούστο των nooto, Grimmtak.

                            ΕDIT:
                            Προσυπογράφω τα όσα ειπώθηκαν για τα τεχνικά προβλήματα του τίτλου... frame drops στα πιο ακυρα σημεία και σταθερά 60 όταν γίνεται χαμός...

                            EDIT 2:
                            Μόλις έγραφα το παραπάνω έβαλα το game και βρέθηκα να έχω νικήσει μετά από λίγη ώρα ένα mini boss και ένα κανονικό boss, σε μια αρκετά όμορη περιοχή, η οποία ήταν αρκετά γραμμική εν αντιθέσει με την μέχρι τώρα λογική του τίτλου. Οι δύο μάχες ήταν και πάλι αρκετά άσχημα balanced μεταξύ hard και normal, οπότε απλώς επέλεξα το normal( button mashing με ολίγη από στρατηγική wins grinding για περισσότερο health και chips που αυξάνουν το melee defence)μέχρι το παιχνίδι να γίνει τελείως περίπατος, ούτως η άλλως τα bosses είναι απο ότι καταλάβα σχεδόν πάντα oveleveled. Επίσης το πρωτο χαριτωμένο twist του σεναρίου, νομίζω το έχουμε ξαναδεί αλλά εδώ ρε γμτ δίνεται στην επόμενη περιοχή( village) τόσο όμορφα που δεν μπορείς να μην έχεις ένα χαζό χαμόγελο.
                            Ωστόσο ακομη δεν έχω δει το κάτι παραπάνω gameplay wise, ελπίζω να αλλάξει αυτό...
                            Last edited by Sinclair; 18-01-2018, 10:19 PM.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #29
                              http://www.dsogaming.com/articles/ni...e-pc-controls/
                              Last edited by Soldier76; 22-01-2018, 12:23 PM.

                              Comment


                              • #30
                                Αυτό είναι ξεκάθαρη επίθεση σε όλους τους δημιουργούς για την άγνοια τους για το PC gaming. Καιρός ήταν κάποιος να τους τα χώσει, και ειδικότερα στην Square Enix.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X