Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart 8 - Τώρα και σε Deluxe έκδοση!! (Switch/Wii U)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jedah View Post
    Αυστηρώς για Online το συγκεκριμένο, βαρετό στο single player.
    Ακριβώς, για αυτό ξαναλέω άιντε σηκωθείτε από τις καρέκλες, τα ντιβάνια σας, τα κρεβάτια σας και ανοίξτε την κονσόλα για να παίξουμε. Μπορεί κανείς αυτό το σκ;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Βαρετο δε θα το λεγα απλα δεν ειχε πολλα να κανεις. Αν δε βγω αυριο βραδακι μεσα για ματσακι.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Αποφάσισα χτες να δοκιμάσω online για πρώτη φορά, μιας και πλέον δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να παίζω με τη γυναίκα VS με τη CPU... Οι ισορροπίες είναι τελείως διαφορετικές, ακόμα και μεταξύ μας. XD

        Παρόλο που το βλέπουμε καθαρά ανταγωνιστικά, είναι λες και υπάρχει μία άτυπη συμφωνία τύπου "μη μου πετάξεις καβούκι, σε χώρισα." Κάθε φορά που ήταν η Ιωάννα μπροστά κι εγώ είχα κόκκινα καβούκια (ή πράσινα - έχω φοβερό στόχο με τα πράσινα, με τρομάζω ώρες ώρες xD ) ένιωθα τύψεις, αλλά πάντα πετούσα... Γενικά όλα πήγαιναν μία χαρά, μέχρι που το competitiveness χτύπησε κόκκινο.

        Hταν 2η, ήμουν 3ος και ο 1ος ήταν σχετικά κοντά μας. Είχα κόκκινο καβούκι και κόρνα και λέω... ρε να το κάνω; Ήξερα ότι θα γινόταν πανικός κι αυτή η γνώση με καθυστέρησε μερικά δευτερόλεπτα, αλλά λέω "δε γίνεται αυτό, ζορίζομαι στο Online, it's my moment to shine." Πετάω κόκκινο και με το που περνάω από δίπλα της ρίχνω και την κόρνα...

        Το τι ακολούθησε δεν περιγράφεται φυσικά. XD

        Πρέπει να κανονίσουμε και κάτι όλοι μαζί από το φόρουμ πάντως.

        2 ερωτήσεις:

        Τα CC πώς καθορίζονται online;
        Υπάρχει τρόπος ο δεύτερος παίχτης να συνδέεται με το δικό του λογαριασμό στην κονσόλα;

        Comment


        • Αν δεν παρω lan adapter παντως δύσκολα να μπω online, η κονσόλα εχει θεμα με το wifi πρεπει να ειναι διπλα στο router στην κυριολεξία για να πιασει 3 μπάρες.. Επισης invites ετσι χυμα δεν μπορεις να στειλεις αν δεις τον αλλο να παιζει απλα ετσι? Ειδα τον crpl το βραδυ αλλα δεν βρηκα καποιο τροπο να στειλω inv.

          Comment


          • μπαινω αρκετα συχνα τελευταια
            κοντευω 2000 rating ενω πειραματιζομαι ταυτοχρονα με διαφορα kart / λαστιχα ( ας ειναι καλα το wiki .... ) οπως και control methods οπου κατεληξα στα seperate joycon χωρις grip, αν και λεω αργοτερα να παρω απο αυτες τις καποτες

            Hori Soft Silicon Nintendo Switch Joy-Con Grip review… https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=CRjCaETJf_Y https://www.youtube.com/watch?v=CRjCaETJf_YThis ...


            αμα μπει 2ος παικτης, συνηθως παιζει με 8bitdo sfc30 χωρις να γκρινιαζει που δεν εχει μοχλο κλπ :p

            errors εχω κι εγω πολλα παρολο που ειμαι με ενα παλιο third party USB LAN adapter ( εποχες wii )

            δοκιμασα να βαλω στο DMZ του router το mac address της συσκευης ( 2 λεπτα υποθεση - ote speed port 2i ) και ετσι πηγα απο NAT type B σε "A" .
            και παλι ομως τα communication error οταν παω να ξεκινησω το matchmaking ειναι αρκετα συχνα .... επισης για καποιον περιεργο λογο μου λεει στο connection test οτι εχω μεγιστη ταχυτητα κατεβασματος γυρω στα 7 mbps ....

            αν τελικα μαζευτουμε θελω να παιχτει και battle mode, πιο πολυ for nostalgia sake :p

            4-Player Balloon Battle on the Big Donut stage. This is our Mario Kart 64 gameplay walkthrough on the Nintendo 64! Subscribe and join the Koopa Troop! - http...


            ΥΓ : στο μαγαζι τωρα που το δοκιμασα το κολπο με το DMZ, για να εχω και εκει NAT type "A" βγαζω στο τεστ, 9.2 down kai 0.8 up που ειναι τα φυσιολογικα ( σπιτι εχω 30αρα VDSL, μαγαζι 24αρα που συχγρονιζει καπου στα 10 ) και μπορεσα να βαλω στο DMZ του router (asus AC52U ) το IP της ταμπλετας αλλα οχι το mac adress
            Last edited by Cpl_Shephard; 29-08-2017, 07:26 PM.

            Comment


            • Εγώ δεν έχω ψαχτεί τόσο όσο εσένα, παίζω κυρίως μηχανάκι προσπαθώντας να έχω καλή ισορροπία ανάμεσα σε ταχύτητα και επιτάχυνση, έχω βγάλει με χρυσό και τρία αστέρια τα 50 και 100 cc και τώρα παλεύω με τα κύπελλα στα 150, έχω πάρει κάμποσα αλλά δυσκολεύομαι, έχει ανέβει αρκετά το επίπεδο δυσκολίας, δεν μπορώ να φανταστώ το τι ξύλο θα πέφτει στα 200.

              Εγώ το έχω πει 100 φορές να κανονίσουμε μουλτι αλλά μόνος μου τα λέω μόνος μου τα ακούω. Τεσπα, όποτε θέλετε εγώ μέσα είμαι.

              Εκπληκτικό παιχνίδι πάντως, ευτυχώς έχω λαό και παίζω και έτσι γουστάρουμε απίστευτα, από τις καλύτερες εμπειρίες για μουλτι που είχα ποτέ.

              Ονλινε δεν έχω παίξει με αγνώστους καθόλου, έχω ακούσει ότι πέφτει το ξύλο της αρκούδας, ίσως το δοκιμάσω κάποια φάση.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Μίλησα χθες με Deus και με έψησε να ξαναπάρω το game όταν πάρω Switch! Μάλλον κατά την ημερομηνία που θα βγει το Mario Odyssey. Τα θετικά του απ'ότι φαίνεται είναι πολλά και διόρθωσε λάθη του παρελθόντος! Ετοιμαστείτε όσοι έχετε το παιχνίδι όταν πάρω την κονσόλα να μπαίνουμε να παίζουμε!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Guys αυτες τις μερες παιζω online με Ferry, Xeno, αν ψηνεται κανεις να το πει μηπως κανονισουμε σε private room μεταξυ μας γιατι με random που παιζουμε παραγινεται χαμος. Συν οτι στα tournament θα χουμε και custom rules αν θελουμε.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ραμπ εγώ μέσα είμαι. Απλά αυτόν τον καιρό θα είμαι αρκετά απασχολημένος λόγω υποχρεώσεων. Πότε κανονίζετε για να παίξετε γενικά; Τι ώρες;


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Βραδυ συνηθως μετα τις 11 ωρα ελλαδος. Τη τελευταια βδομαδα δε παιξαμε αλλα θα σου πω αν γινει παλι.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • FYI

                        Mario Kart 8 DX's DLC will still be playable Online for people who don't buy it or aren't subbed to NSO+EP

                        Αν παιζετε online με αλλους μπορειτε να παιξετε τις νεες πιστες χωρις να εχετε αγορασει το dlc.
                        Do a barrel roll!

                        Comment

                        Working...
                        X