Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Phantom Duck View Post
    Έφυγε και το 100 floor dungeon στο Steyliff, το ξεκίνησα το πρωί και το τελείωσα σιγά σιγά με την ησυχία μου το μεσημεράκι. Αν δεν το ήξερα όμως και τύχαινε να πρέπει να φύγω κλπ, θα ξενέρωνα Ας είναι καλά το Ribbon, μία φορά το έβγαλα για δοκιμή και τα ailments & debuffs πέφτανε βροχή. Κατά τ' άλλα κομπλέ, κάποιοι εχθροί ήταν ζόρικοι αλλά με το που τους έπαιρνες τον αέρα, πέφτανε εύκολα. Βρήκα και αυτό το αρχειάκι που αναφέρει τι υπάρχει σε κάθε έναν από τους 100 ορόφους και το συμβουλεύτηκα στα τελευταία 2 περίπου camps για το τι να φάω, τι εξοπλισμό βολεύει να έχω στο περίπου κλπ.

    Ωραία φάση. Μένει ακόμα λοιπόν το no items dungeon. Εκεί έχει να δουλέψει regroup φουλ (μα τι abilitαρες έχει αυτός ο Ignis πια!). Λογικά θα πέσει το επόμενο Σ/Κ και μετά ξεκινάει φαρμ για ψάρεμα
    Προφανώς λες το Costlemark Dungeon. Να μας πεις τις εντυπώσεις σου όταν το τελειώσεις.
    sigpic

    Comment


    • Έβαλαν timed quest με το πλέον πιο δυνατό boss του παιχνιδιού. Dread Behemoth στα 140lvl. Πάω να δοκιμάσω την τύχη μου και έρχομαι για εντυπώσεις.

      Comment


      • Το εβαλα σε ps4pro, lite mode φαινεται να κραταει 60fps, απο την αλλη στο "high" προσωπικα δεν βλεπω καμια διαφορα. Δεν εχω ασχοληθει ακομα με αυτα λογο zelda και λοιπων τιτλων αλλα νομιζω το grind για 120 ειναι αρκετο και δεν ξερω και αν χρειαζεται. Λογικα το build που επαιζα με zwill crossblades 100% crits και 150% recovery δουλευει και διαλυει τα παντα ακομα.

        Comment


        • Originally posted by Grimmtak View Post
          Έβαλαν timed quest με το πλέον πιο δυνατό boss του παιχνιδιού. Dread Behemoth στα 140lvl. Πάω να δοκιμάσω την τύχη μου και έρχομαι για εντυπώσεις.
          Τώρα μιλάνε σωστά. Πάω να δοκιμάσω την τύχη μου κι εγώ.
          sigpic

          Comment


          • Εχει να πει κανένας τίποτα για το νέο τέρας; Εγώ βαριέμαι αφάνταστα να βάλω ξανά αυτό το παιχνίδι, ειδικά τώρα που λιώνω με το Zelda. Έβγαλε και ήλιο Αγγλία και πλέον έχουμε 14 βαθμούς και δε με τραβάει να παίζω όσο έχει φως.

            ΙΗΝΕ διάβασα ότι με το unlocked frame rate δε διορθώθηκε το stuttering σε light mode. Care to enlighten us a bit? Σαν εμπειρία overall πώς το συγκρίνεις με το απλό PS4; Επίσης, έχεις HDR TV να μας πεις εντυπώσεις;

            Εγώ έχω βάλει στόχο 65" LG OLED στο black friday 2017, λογικά για entry level μοντέλο γιατί μέχρι κι αυτό θα με πάει πίσω πολλά λεφτά. XD Μέχρι τότε κρατιέμαι για PS4 Pro.

            Comment


            • Πήγα χύμα και το πάλεψα στα 99 level, χωρίς να έχω καλά accessories και όπλα, έχοντας φάει lasagna. Το θέμα είναι πως κοπανάει συνέχεια με κινήσεις που βγάζουν 9999 dmg και φαντάζομαι χωρίς lasagna θα μου είχε σπάσει λίγο παραπάνω τα νεύρα με τα blizzaga που κάνει. Με τίποτα που το χτύπαγα δεν έκανα κανονικό dmg, οπότε υποθέτω πως και τα 100% crits είναι καλή επιλογή, αφού το τέρας έχει αρκετή ζωή και θέλει τον χρόνο του. Phoenix και elixirs φεύγαν βροχή για να κρατιέμαι στη μάχη. Συνοπτικά δεν θα το έλεγα καθόλου δύσκολο, απλά θέλει να πας φορτωμένος με items. Φαντάζομαι όποιος πάει καλύτερα εξοπλισμένος από εμένα θα του είναι ακόμα πιο εύκολο. Βέβαια, τα rewards είναι πολύ καλά: 1.000.000gil, 999AP και αρκετά xp που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή. Γνώμη μου είναι να το βάλεις μόνο για αυτά αν σε ενδιαφέρουν, αλλιώς συνέχισε με την παιχνιδάρα και τα λέμε ξανά στο episode Gladio.

              Υ.Γ. Μια στο τόσο πιάνω το παιχνίδι και κάνω άχρηστα πράγματα. Έχω κάνει μόνο ένα secret dungeon και από την άλλη μάζεψα όλα τα ψάρια. Τώρα ασχολούμαι σιγά σιγά με την αρένα για να βγάλω τα 3.600.000 tokens.

              Comment


              • Χαλασε εντελως η παλια οποτε πηρα την KS7000 που εχουν σε προσφορα τωρα για αυτο και η αγορα pro, ενταξει το hdr ειναι ωραιο αλλα οχι τιποτα φοβερο tbh(δεν εχω κανει και calibrate βεβαια) η μεγαλυτερη διαφορα ειναι στα 60fps (προφανως ), η αληθεια ειναι οτι δεν επαιξα πολυ για να εχω γνωμη για το stuttering, θα κανω λιγο free roam θα κανω το quest και θα πω μετα. Παντως σαν εμπειρια το pro σαν μηχανημα ειναι πιο ασχημο απο το απλο ps4 και πιο μεγαλο και βαρυ, στα games παντως καμια σχεση στην 4k, το nioh σε action mode ειναι unplayable σε συγχρονη 4k tv πχ τιγκα στη θολουρα και στα jaggies, στο pro παιζει μια χαρα και δεν εχω και stuttering που ειχα. Επισης τα games φορτωνουν ελαφρως πιο γρηγορα οπως και το UI ειναι γρηγορότερο και πιο responsive, στο απλο μου εκανε κατι κολληματακια.

                Αλλα και εμενα με εχει αποροφησει 100% το zelda οποτε δεν βλεπω να ασχολούμαι πολυ με ps4 συντομα, εχω το horizon sealed πανω απο βδομαδα..

                Νομιζω αν παρεις tv ειναι απαραίτητο το pro δεν θα την παλεψεις με το απλο ps4.

                Comment


                • [MENTION=460]Grimmtak[/MENTION]: ΟΚ sounds a bit boring, οπότε μάλλον δε θα ασχοληθώ . Η αλήθεια είναι ότι δε μου αρέσει ιδιαίτερα ο τρόπος που υποστηρίζουν το παιχνίδι αυτή τη στιγμή, το battle system έχει πολλά προβλήματα και αν δεν τα φτιάξουν δε βρίσκω κανένα απολύτως νόημα στο να μας προσφέρουν τέτοιες προκλήσεις. Φτιάξτε κάμερα, κάνετε λίγο καλύτερο balancing, σουλουπώστε όλα όσα είπαμε μήνες πριν και ναι, να μπω στη διαδικασία... αλλά αυτό που μου περιγράφεις είναι ο τρόπος που έπαιξα μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού, οπότε φαντάζομαι δεν έχω να κερδίσω τίποτε απολύτως.

                  @IHNE: Ναι έτσι το σκέφτομαι, αγοράσω 4K OLED μαζί με PS4 Pro την ίδια μέρα και κανά τρίμηνο μετά αναβάθμιση τον υπολογιστή με 4K-ready hardware (γύρω στο Q2 2018 τώρα, ελπίζω για κονσουμεράδικη 1170 με τις επιδόσεις της 1080ti στις £400 ). Μου αρέσουν αυτά που λες, γενικά ήμουν από τους λίγους που είδαν θετικά την αναβάθμιση σε PS4 Pro, με τις σύγχρονες τηλεοράσεις και το ρυθμό που εξελίσσονται τα πράγματα είναι απαραίτητο το 3-4 years update cycle για όποιον θέλει να ακολουθήσει. Εξάλλου το απλό PS4 μια χαρά στέκεται σε 1080p.

                  Comment


                  • Το τέρας πετάει ice magic κάποιες φορές, αλλά βρήκα κι ένα αδύνατο σημείο που το πέταξα blindstrike με fire magic. Μου έφαγε αρκετά από τα φάρμακα μου για να κρατήσω την παρέα ζωντανή. Και τώρα το παρατήρησα. Δεν κάνουν summons. Φαίνεται μόνο στα χρονικά quests δεν βγαίνουν τα astrals.
                    sigpic

                    Comment




                    • Λοιπον μαζι με το πρωτο DLC που βγαινει αυριο ηρθε και το free update για το chapter XIII. Δεν ξερω αν θα ειναι το μονο αλλα αυτο εδω ειναι λιγο διαφορετικο απο αυτο που εν τελει νομιζα οτι θα δωσουν. Στην πραγματικοτητα δινουν ενα εναλλακτικο route οπου παιζεις το κεφαλαιο με τους Gladius και Ignis. Στο βιντεο φαινονται και καποια cut scenes που εν τελει οντως πρεπει να εξηγουν λιγο καλυτερα το τι εγινε (εμεις τα ειχαμε συζητησει και εδω).

                      Επιπλεον ανοιγουν και καποιες νεες περιοχες στο χαρτη οπου μπορεις με τα chocobo να πας αν και δεν ξερω αν θα υπαρχει επιπλεον υλικο για να τις στηριξει. Περισσοτερα εδω
                      The update that changes Final Fantasy 15's divisive Chapter 13 is live.Update version 1.06 adds Chapter 13, Verse 2. Th…


                      Περα απο ολα αυτα θελω να δουμε τελικα αν θα λενε τιποτα τα DLC οποτε υπομονη μεχρι αυριο που υποθετω θα υπαρχει καποιο feedback απο τον τυπο και παικτες.

                      Comment


                      • Θα το έχω κατεβάσει εγώ αύριο για να το παίξω. Αρκετά πράγματα έχουν ειπωθεί για τους φίλους του, οπότε είναι ευκαιρία να δω τι έχουν να πουν οι δημιουργοί για τον Γκλάντιο αύριο.

                        Ελπίζω να φέρουν και παρελθοντικά πράγματα που να εξηγούν καλύτερα τη σχέση τους με τον Νόκτις. Η ανιμέ σειρά δεν ήταν αρκετή, διότι έχει αρκετά κενά.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ωραίο αυτό με τα Chocobo, ελπίζω να είναι γενική διόρθωση και να μην ξεκλειδώνουν απλά την περιοχή που έδειξαν. Αν και αυτό που θέλω να κάνουν κάποια στιγμή είναι να βγάλουν τους (απαράδεκτους εν έτει 2017) αόρατους τοίχους στο πλάι των δρόμων και να σε αφήνουν να πηδάς πάνω από τις μπάρες του δρόμου με τα Chocobo, ώστε να πηγαίνεις όπου γουστάρεις. Όχι να πρέπει να περπατήσεις όλον τον δρόμο μέχρι να βρεις σκάλες και μετά πάλι πίσω, ώστε να σου πάρει 3-4 λεπτά για να φτάσεις ακριβώς κάτω από το αμάξι που μόλις ξεκίνησες.

                          Τις αλλαγές στο κεφάλαιο 13 θα ήθελα να τις δω, αλλά δεν έχω κρατήσει παλιότερο save, NG+ δεν παίζει να ξεκινήσω, άρα θα το αφήσω για το μακρύ μέλλον που θα διορθωθούν κι άλλα πράγματα Επίσης σχετικά με το τελευταίο σκηνικό του trailer
                           
                          Τι είναι αυτό το spell που πετάει στον Adamantoise;

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Originally posted by nooto View Post


                            Λοιπον μαζι με το πρωτο DLC που βγαινει αυριο ηρθε και το free update για το chapter XIII. Δεν ξερω αν θα ειναι το μονο αλλα αυτο εδω ειναι λιγο διαφορετικο απο αυτο που εν τελει νομιζα οτι θα δωσουν. Στην πραγματικοτητα δινουν ενα εναλλακτικο route οπου παιζεις το κεφαλαιο με τους Gladius και Ignis. Στο βιντεο φαινονται και καποια cut scenes που εν τελει οντως πρεπει να εξηγουν λιγο καλυτερα το τι εγινε (εμεις τα ειχαμε συζητησει και εδω).

                            Επιπλεον ανοιγουν και καποιες νεες περιοχες στο χαρτη οπου μπορεις με τα chocobo να πας αν και δεν ξερω αν θα υπαρχει επιπλεον υλικο για να τις στηριξει. Περισσοτερα εδω
                            The update that changes Final Fantasy 15's divisive Chapter 13 is live.Update version 1.06 adds Chapter 13, Verse 2. Th…


                            Περα απο ολα αυτα θελω να δουμε τελικα αν θα λενε τιποτα τα DLC οποτε υπομονη μεχρι αυριο που υποθετω θα υπαρχει καποιο feedback απο τον τυπο και παικτες.
                             

                            Οι εντυπώσεις παιχτών στο gaf δεν είναι ιδιαίτερα θετικές. Ουσιαστικά σε ρωτάει το παιχνίδι με ποιον θέλεις να παίξεις κι αναλόγως της επιλογής σου, δε βλέπεις τι συμβαίνει στο άλλο γκρουπ. Παίζοντας με τον Gladio, πχ, θα βρεθείς μετά απευθείας στο σημείο που ενώνονται με τον Noct, οπότε δε θα έχεις δει όλο το κομμάτι της ιστορίας του τελευταίου (πώς πήρε το δαχτυλίδι, το σπαθί, και φυσικά δε θα διαβάσεις όλα τα notes για τα magitek).

                            Τραγική υλοποίηση if you ask me.




                            Θα το παίξω αυτές τις μέρες, αν και πραγματικά δεν μπορώ να διανοηθώ να αφιερώσω έστω κι ένα λεπτό σε άλλο παιχνίδι πέραν του Ζελδα.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                               

                              Οι εντυπώσεις παιχτών στο gaf δεν είναι ιδιαίτερα θετικές. Ουσιαστικά σε ρωτάει το παιχνίδι με ποιον θέλεις να παίξεις κι αναλόγως της επιλογής σου, δε βλέπεις τι συμβαίνει στο άλλο γκρουπ. Παίζοντας με τον Gladio, πχ, θα βρεθείς μετά απευθείας στο σημείο που ενώνονται με τον Noct, οπότε δε θα έχεις δει όλο το κομμάτι της ιστορίας του τελευταίου (πώς πήρε το δαχτυλίδι, το σπαθί, και φυσικά δε θα διαβάσεις όλα τα notes για τα magitek).

                              Τραγική υλοποίηση if you ask me.
                              Νοοοοοοο!

                              Αν ισχύει αυτό, τότε τζάμπα έκαναν το update. Άντε τώρα να περιμένουμε να κάνουν update στο update

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Ισχύει. XD

                                Comment

                                Working...
                                X