Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shadowverse CCG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shadowverse CCG



    Four million battles every day. One Shadowverse. Japan's #1 strategic card game. Made by card gamers for card gamers. 


    ‎"One of my favorite games this year" - IGN Shadowverse is a AAA multiplayer turn-based card game with a fun–loving community of over 1 million daily players! - BATTLE real–time opponents from around the world, or enjoy the fully voiced story mode - STRATEGIZE with innovative mechanics that gu…


    Decklists:



    Παιζει κανενας σας? Imo ειναι απο τα καλυτερα CCG αυτην την στιγμη. Το gameplay ειναι σε στυλ hearthstone με waifus θα ελεγε κανεις, αλλα γενικα εχει διαφορες οπως το evolve system και το take 2 draft.

    Πολλα δωρεαν packs σε νεους παικτες, φτιαχνεις σχετικα ευκολα καλα decks σαν f2p player. Γρηγορο gameplay, τοπ για το ειδος production values και χωρις το τρελο rng του hearthstone.

    Θα ελεγα πως ειναι και αρκετα balanced αλλα μετα το τελευταιο expansion ειναι 3-4 decks μονο που ειναι tier 1, οχι πως δεν υπαρχουν αλλα decks αλλα αυτα ειναι μαλλον λιγο OP με 6-7% περισσοτερο winrate. Θα παιξουν nerfs συντομα ομως οποτε θα αλλαξει ολο το meta.

  • #2
    Originally posted by Roronoa View Post
    Παιζει κανενας σας? Imo ειναι TO ΚΑΛΥΤΕΡΟ CCG αυτην την στιγμη.
    fixed

    Anyway, παίζω περιστασιακά. Το προτιμώ χίλιες φορές από την πασιέντζα το Heartstone, αφού εδώ τα rates στα packs είναι ανθρώπινα. Δεν έχω τελειώσει να φανταστείς ούτε τα story και απλά κάνω το punching bag της γυναίκας που κάθε μέρα αλλάζει τα decks .

    Comment


    • #3
      Εγω ειμαι πολυ ατυχος στα packs σε αυτο το expansion. Δεν εχω ανοιξει πολλα αλλα τωρα ειμαι (παλι) σε ενα σερι 25+ χωρις legendary και με ελαχιστες gold. Αλλα ενταξει ευτηχως ειχα αρκετα vials για καρτες, περιμενω να δω τι nerfs θα πεσουν πριν κανω νεα crafts.
      To story ουτε εγω το εχω τελειωσει, απλα εχω ξεκλειδωσει τις καρτες. Βεβαια εχω κανει τα elite και elite2 AI match για τα $$$.

      Comment


      • #4
        Όπα όπα τόσο χάλια;;;; Στα 10 packs που έδωσαν μου έτυχε Sybil of the Waterwyrm και Maelstorm Serpent.

        Θέλω γνώμη ή μάλλον καντήλι για τον κύριο μέσα στο spoiler

         


        Comment


        • #5
          Ειναι δραματικη η κατασταση για εμενα και με εχει ξενερωσει απιστευτα. Μεσα απο 50-60 packs (νομιζω) εχω βρει μονο 4 legendary και αντε μονο ενα aegis αξιζει για meta deck. Α και περιπου 12-13 gold, μονο. Θελω να κλαψω σε μια γωνια. Βλεπω στο reddit καποιους να ανοιγουν λεει 10 packs και να βρισκουν 4 legendary και βριζω την καταδικη μου.

          Γνωμη δεν εχω ιδιαιτερα τελευταια, εχω παιξει πολυ λιγο ranked μετα το expansion, ουτε dailies δεν κανω και φταιει και αυτο στο οτι εχω λιγες legendary. Γενικα μου αρεσει πολυ το haven και ψηνω να φτιαξω ενα haven meta. Η aegis ειναι καλη φαση αλλα ισως ειναι λιγο αργη. Περισσοτερο βλεπω streams Παρα παιζω μου φαινεται. Τσιμπαω τα daily rewards ευλαβικα και κανω κανα draft γιατι εχω 15 tickets

          Ο πραγματικος εμετος ειναι ολο το dragon, ειδικα τα wallet dragon decks.

          Πηγα και περασα A0 χτες, βασικα με shadowcraft παιζω και οχι full meta σε legendaries (περιμένω nerfs οπως ειπα, δεν θελω να φαω και αλλη ξενερα). Εφαγα 3 ηττες σερι, καλο καλωσόρισμα XD
          Last edited by Roronoa; 19-05-2017, 05:57 PM.

          Comment


          • #6
            Καλά εγώ είμαι ανωμαλάρα και παίζω bloodcraft, χωρίς να βλέπω καθόλου Meta και έχοντας μόνο δύο legenderies (bloody mairy - maelstorm serpent). Γενικά για εμένα είναι πολύ casual η φάση ακόμα.

            Comment


            • #7
              Αν εισαι Low ranks ειναι ωραια γιατι παιζεις εναντια σε αλλα μισοτελειωμενα decks και δεν συναντας συχνα meta decks. Μετα δυσκολευει γιατι ολοι προσπαθουν να ανεβουν. Και μετα φτανεις master και συναντας meme decks κτλ γιατι αν πας master δεν γινεται reset οπως στο hearthstone οποτε ειναι πιο χαλαρα

              Comment

              Working...
              X