Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mario + Rabbids: Kingdom Battle

    Για πρωτη φορα στα χρονικα του forum εχουμε topic χωρις επισημη ανακοινωση, ομως το παιχνιδι ειναι γεγονος!

    Η Νintendo θελοντας να εκμεταλλευτει την αναγνωρισημοτητα των Rabbids για να αναδειξει τις ασημες μασκοτ της προχωραει σε αυτό το πρωτοτυπο crossover.

    Αν ισχυουν οι εικόνες θα το δουμε στην Ε3 για τα καλά και θα το έχουμε στα χερια μας μεχρι τον Σεπτεμβρη!

    The game is presented as an RPG that mixes exploration and turn-based combat. The exploration is estimated at 35% of the game with combat making up 65%. Each of the four worlds are "twisted" Mario worlds filled with references.

    The combat is weapon-based as Mario and company can use guns for the first time (we can assume Yoshi's Safari doesn't count). Eight different characters can be used: Mario, Luigi, Peach, Yoshi, and Rabbids dressed up as each of them. Combat is described as more tactical, and we've heard that it's more akin to a strategy RPG than what you might expect from a Mario RPG. On top of all that, the game can be played in co-op for two players as well.

    Interestingly, Ubisoft appears to be publishing this game. It is estimated to be about 20 hours long and runs on Ubisoft's Snowdrop engine. The developers are Ubisoft Paris and Milan, who have experience with the Rabbids series, most recently with Rabbids Land on Wii U.












    Source: http://www.nintendoworldreport.com/n...med-for-switch
    Do a barrel roll!

  • #2
    Η γυναίκα δε με αφήνει να αγοράσω τηλεόραση γιατί λέει μετακομίζουμε. Η ίδια δικαιολογία δεν μπορεί να ισχύσει για το Switch.

    Τέλος, όταν κατέβω Ελλάδα το αγοράζω.

    Δεν μπορώ άλλο να είμαι τόσο πίσω στις εξελίξεις. Όλα τα cool παιδιά το έχουν κι εγώ παίζω ακόμα σε PS4.

    Comment


    • #3
      Κι εγώ έλεγα να περιμένω μήπως βγει Ελλάδα το splatoon bundle με ροζ και πράσινο joycon, αλλά όσο βλέπω πράγματα γίνεται ακόμα πιο δύσκολο και το Zelda περιμένει. Το συγκεκριμένο παιχνίδι δε μου κίνησε το ενδιαφέρον απλά, αλλά όταν είδα το local co-op πέταξα μερικά 20άρικα στην οθόνη...

      Comment


      • #4
        Οσοι δε καιγεστε καντε υπομονη να στρωσουν λιγο το hardware issues. Παντως φαινεται πολυ καλα μελετημενος ο πρωτος χρονος.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Τι σόι συμβουλή είναι αυτή;

          Πέρνα έξω.

          Comment


          • #6
            Θελω να σας δω να παιρνετε Switch το χειμωνα και να μη ξερετε απο που να αρχισετε
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Η συμβουλή σου με στοιχειώνει αρκετό καιρό είναι η αλήθεια...

              Comment


              • #8
                Εντάξει τώρα είμαστε off topic, αλλά σιγά το θέμα εδώ που τα λέμε... XD

                Είναι το ιδανικό party hardware if you ask me, αν κάποιος έχει παρέα να παίζει local co-op είναι δεδομένο ότι θα περάσει φίνα. Εγώ πχ έχω κλείσει 80 ώρες με γυναίκα και αδελφό γυναίκας (μονότερμα με πήρε το σόι τους, αλλά τους νικάω συνήθως XD ) και το γέλιο που ρίχνουμε κάθε φορά δεν περιγράφεται.

                Με το Switch νομίζω θα περνάμε ακόμα καλύτερα για ευνόητους λόγους (τα είπε όλα η Ν στο release trailer).

                Comment


                • #9
                  Κι εγω θελω να μετακομισω σε σπιτι με ταρατσα για να κανω Switch Roof Parties
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #10
                    Το λες σε άνθρωπο που θα πάρει την κονσόλα με 1-2 switch Η φάση με τα joycons είναι το όνειρο για κάθε Party game και το συγκεκριμένο δεν θα αποτελέσει εξαίρεση. Εδώ bomberman παίζαμε στο launch event και είχαμε λιώσει.

                    Comment

                    Working...
                    X