Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metro 2033

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Metro 2033

    Βασιζεται στο ομωνυμο ρωσικο βιβλιο επιστημονικης φαντασιας κι εχει Post Apocalyptic ατμοσφαιρα/theme!!!

    Mπορειτε να διαβασετε ενα Preview απτο Gamespot εδω :
    GameSpot is the world's largest source for PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, Wii U, PS Vita, Wii PC, 3DS, PSP, DS, video game news, reviews, previews, trailers, walkthroughs, and more.


    Προσωπικα, μου τραβηξε το ενδιαφερον λογω της ομοιοτητας του με το Fallout 3.

    Οριστε κι ενα Trailer :



    Η περιγραφη του Πλαισιου :

    Tο Metro 2033 αποτελεί μεταφορά της νουβέλας "Metro 2033" του Ρώσου συγγραφέα Dimitri Clukhovsky, η οποία κυκλοφόρησε το 2005 και πούλησε 400.000 αντίτυπα!
    H ιστορία εξελίσσεται σε ένα φανταστικό μέλλον, οπού οι μοναδικοί άνθρωποι που έχουν επιζήσει από την καταστροφή του πλανήτη ζουν στους υπονόμους του μετρό στη Μόσχα. Πάρε το ρόλο του νεαρού Artyom και μαζί με τους συντρόφους σου προστάτεψε τις αποικίες από την απειλή των μεταλλαγμένων τεράτων (Dark ones)! Θα καταφέρεις να σώσεις το ανθρώπινο είδος;
    • Συνδυάζει 4 στοιχεία: Horror, Survival, RPG & Shooting!
    • Περιλαμβάνει ποικιλία όπλων, αυτόματα, πυροβόλα, δηλητηριώδη αέρια, μάσκες οξυγόνου, κ.α
    • Κάθε υπόγειος σταθμός αποτελεί και μία αποικία. Κάθε αποικία έχει το δικό της κοινωνικό σύστημα. (Station States)
    • Περιλαμβάνει λεπτομερή χάρτη των υπονόμων
    • Κινηματογραφικά γραφικά
    • Εκπληκτικά περιβάλλοντα
    Μπορειτε να το προ-παραγγειλετε απο εδω :
    Βρές στο Plaisio.gr τη μεγαλύτερη επιλογή σε παιχνίδια PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Nintendo 3DS και πολλά άλλα.


    Αναμενεται στις 16 Μαρτιου
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)




  • #2
    Πολυ μοδα εγινε το post apocalyptic τελευταια. Οχι πως ειναι κακο αυτο, το παιχνιδι φαινεται οντως ενδιαφερον, το ειχα δει αλλα δε του χα δωσει σημασια, το trailer αυτο με κερδισε. Action-RPG με ατμοσφαιρα, τρομο και σκηνικα Fallout; Που υπογραφω;

    Αν ειναι καλο παει για αγορα, θα τσεκαρω κανενα preview να δω τι λενε.

    EDIT
    FPS ειναι κατα βαση ε; Πηγε το μυαλο μου σε Fallout 3 αλλα μαλλον ειναι πιο κοντα στο Stalker. Anyway παραμενει στα υποψιν.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Ναι κι εγώ ξενέρωσα όταν είδα ότι πρόκειται για FPS. Στη wiki πάντως γράφει αυτό:
      Metro 2033 is an upcoming action-oriented video game with a combination of horror, survival, RPG, and first-person shooter elements
      Οπότε ίσως και να ναι κάτι λίγο πιο κοντά σε Bioshock; Για να δούμε.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #4
        Να σημειωσω εδω πως μεσα στην ομαδα αναπτυξης υπαρχουν 2 ατομα κλειδια που εργαστηκαν στο shadow of chernobyl της GSC ( ισως το καλυτερο singe player fps για εμενα μετα το no one lives forever και το half-life 1 )

        Επισης ο τιτλος συμφωνα με τους ιδιους τους δημιουργους φτιαχτηκε πρωτα για pc και μετα για 360, οπως το risen πχ, πολυ καλα νεα για τους συναδελφους μου τους πισαδες που τρωνε console ports στην μουρη απτο 2006 κακα νεα για το φορουμ

        πιστευω αυτη η συνεντευξη θα λυσει πολλες αποριες http://worthplaying.com/article/2010...erviews/71469/

        Comment


        • #5
          Πληροφορίες σχετικά με το game από το τεύχος ram δεκεμβρίου που έπεσε στα χέρια μου.





          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #6
            thanks big boss
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #7
              Νέο video
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #8
                ωραιο βιντεο αλλα δεν θυμιζει σε τπτ τα σταλκερ, σαν cod μεσα στις κατακομβες το κανανε, γραμμικο και ρηχο με πολυ ομορφα γραφικα ομως ρε γμτ, απ'την αλλη εξωτερικους χωρους δεν παιζει να εχει, η μιση μαγεια στο SoC/clear sky ειναι η εξερευνηση στα 30 τετραγωνικα χιλιομετρα του chernobyl μαζι με τα στοιχεια rpg.

                Η εκδοση για το PC προβλεπω να βγει και αυτη με ενα σωρο προβληματα στο hardware physics acceleration οπως το batman ( ή το flop το cryostasis ) που για να το χαρω "the way it's meant to be played" στην bravia συμφωνα με την ιδια nvidia χρειαζομαι 2η καρτα (8800 και πανω) να εκτελει χρεη PPU ( physics proscessing unit )

                Επισης παλι συμφωνα με την nvidia, εαν η πρωτευουσα καρτα γραφικων στο συστημα ειναι ΑΤΙ αυτοματα αχρηστευεται η 2η (ΕΚΤΟΣ αμα παιχτει καποια μοντα απο πλευρας του χρηστη)

                Imo θα ητανε καλυτερα για ολους αμα κυκλοφορουσε το παιχνιδι για 360 - ps3 και μονο

                Comment


                • #9
                  Πάρτο τότε για X360 και μη προβληματίζεσαι για το τίποτα.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #10
                    Μα ποιος ειπε οτι θα το επαιρνα ετσι κι αλλιως ? τα "on-rails" shooter εχουν παψει να μου κανουν κλικ εδω και πολυ καιρο, ειδικα αυτο το preview προσωπικα δεν μου ανοιγει καθολου την ορεξη http://www.byteme.gr/gaming-articles...o_2033/?page=1 τωρα οποιος θελει ας το παρει, τι και αν παρει καλες κριτικες απτον τυπο τι οχι carebear

                    Comment


                    • #11
                      Τώρα μάλιστα. Φέρνει το Style Bioshock και Half Life 2 με τέτοια γραφικά και gameplay.

                      καλά θα κάνω να το αγοράσω πάση θυσία !
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Thanks για το παιχνίδι Scatman, είμαι λάτρης των παιχνιδιών με cyberpunk και post-apocalyptic θεματολογία οπότε θα το κοιτάξω σίγουρα. Shadowrun, Phantom Dust, Fallout σειρά, Half-Life σειρα κτλπ...Είναι αρκετά, θα ανοίξω ένα thread να τα μαζέψουμε όσα ξέρουμε.



                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by bullethell View Post
                          Thanks για το παιχνίδι Scatman, είμαι λάτρης των παιχνιδιών με cyberpunk και post-apocalyptic θεματολογία οπότε θα το κοιτάξω σίγουρα. Shadowrun, Phantom Dust, Fallout σειρά, Half-Life σειρα κτλπ...Είναι αρκετά, θα ανοίξω ένα thread να τα μαζέψουμε όσα ξέρουμε.
                          Καλά θα κάνεις ! Έτσι να ξέρω κι εγώ τι άλλο λείπει από κείνα τα διαμάντια που τόσο τα army-lovin' games(Modern Warface 2, Medal of Honor etc) βιάζουν.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Να και το πρωτο review http://www.computerandvideogames.com...VG-General-RSS

                            Comment


                            • #15
                              Review απο το Authority:
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment

                              Working...
                              X