Announcement

Collapse
No announcement yet.

Funny - Wierd - Epic moments in gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Funny - Wierd - Epic moments in gaming

    Ολοι μας εχουμε στο μυαλο στιγμες οι οποιες μας εχουν μεινει στην μνημη κατα την gaming μας καριερα. Καιρος να τις μοιραστουμε.

    Στο παρον thread μπορουμε να λεμε και να εξιστορουμε στιγμες οι οποιες μας εκαναν εντυπωση, μας εκαναν να γελασουμε, να εκνευριστουμε ή να εκπλαγουμε κατα την διαρκεια ενος παιχνιδιου. Αυτες μπορει να μην ειναι απαραιτητα in-game (μια απιστευτη ατακα σε multiplayer ας πουμε απο καποιον) αλλα θα πρεπει να σχετιζονται απαραιτητα με το gaming.

    Ξεκιναω με την σημερινη στιγμη η οποια μου εδωσε και την εμπνευση.

    Σφαζω στο Circle Tower του Dragon Age: Origin μερικα abominations και κατι Blood Mages. Μετα απο μια επικη μαχη η οποια με αφηνει μονο με δυο χαρακτηρες ζωντανους (τον δικο μου και τον Alistair), ο Alistair πεταει την ατακα "I think we work well together"....


    Μετα τον θανατο του rage abomination, σκαει συνηθως κατι σαν fire effect στον χωρο. Εγω ειχα μεινει με μισα HP, αλλα ο Alistair μονο με 3.

    Με το που λεει την ατακα
    ΜΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΜ!!!!!!!!
    Παρτον κατω.


    I loled...
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

  • #2
    Έπαιζα Uncharted 2 beta, objective coop με έναν. Σε μία φάση την είδα ήρωας και κάνω ντου, οι εχθροί με ταπώνουν άσχημα και μένω με ελάχιστη ενέργεια. Τραβάβω πίσω για να αναπληρώσω και ο συμπαίχτης κρύβεται πίσω από ένα τοίχος για να ταπεινώσει στρατηγικά τους αντιπάλους. Αποφασίζω να τον βοηθήσω, γραπώνω μία φιάλη οξυγόνου, την πετάω ηρωικά και προς τον αντίπαλο, βγάζω το πιστολάκι, πυροβολάω με αποφασιστικότητα και τελικά ισοπεδώνω το συμπαίχτη μου, πάνω στον οποίο προσγειώθηκε η φιάλη. Το αστείο είναι ότι από εκρήξεις ψοφάς αμέσως. Σε ελάχιστα δευτερόλεπτα μου ήρθε μήνυμα "bravo malaka" .





    ΥΓ: Ο συμπαίχτης ήταν ο Dj .

    Comment


    • #3
      Dyo filarakia epaizan Tekken, otan ksafnika o enas ektelese mia "low" kinish kai nikhse ton antipalo tou.

      Tote o allos paraponethike legontas: "Afou eskypsa!! Eskypsa!!"

      Kai erxetai h apanthsh tou prwtou: " To kserw agori mou oti eskypses... to kserw...
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        Wierd? Really?
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Evans View Post
          Έπαιζα Uncharted 2 beta, objective coop με έναν. Σε μία φάση την είδα ήρωας και κάνω ντου, οι εχθροί με ταπώνουν άσχημα και μένω με ελάχιστη ενέργεια. Τραβάβω πίσω για να αναπληρώσω και ο συμπαίχτης κρύβεται πίσω από ένα τοίχος για να ταπεινώσει στρατηγικά τους αντιπάλους. Αποφασίζω να τον βοηθήσω, γραπώνω μία φιάλη οξυγόνου, την πετάω ηρωικά και προς τον αντίπαλο, βγάζω το πιστολάκι, πυροβολάω με αποφασιστικότητα και τελικά ισοπεδώνω το συμπαίχτη μου, πάνω στον οποίο προσγειώθηκε η φιάλη. Το αστείο είναι ότι από εκρήξεις ψοφάς αμέσως. Σε ελάχιστα δευτερόλεπτα μου ήρθε μήνυμα "bravo malaka" .





          ΥΓ: Ο συμπαίχτης ήταν ο Dj .


          Ρε παπάρες δεν γίνονται αυτά ρεεεεεεεεε...λιώνω λέμε

          Comment


          • #6
            ΝSMB WII...4pl coop Rampidis Ferry Loggo + Me.Έχουμε μείνει οι 3 (εκτος του φερρη) στο παιχνίδι.Είναι το κάστρο που κατεβαίνουν τα τεράστια κβλια από το ταβάνι.Σημείο που ανεβαίνουμε προς τα πάνω.Κάνουμε άλμα εγώ και ο Loggo προς 2 πλατφόρμες που έχει δεξια και αριστερα ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΑ,που όμως λόγω κλασμαχεντίνης γινόμαστε φούσκες,και την ίδια στιγμή σαν σε χορευτικό κατεβαίνει το υπερμεγεθές κβλι πάνω στο κεφάλι του ραμπίδη...

            Βρεθήκαμε στο πάτωμα...(δε νομίζω να καταλαβαίνετε και πολλά βέβαια από περιγραφή σε κείμενο)
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #7
              Κι εγώ NSMBWii θα πω.

              Παίζουμε τρία άτομα εγώ, ο ξαδερφός μου και η άσχετη ξαδέρφη μου.
              Παίζουμε σε πίστα με κάθετο scrolling. Η κάμερα ανεβαίνει κι έγω πέφτω στο κενό. Προσγειώνομαι όμως σε μία πλατφόρμα η οποία ήδη έχει βγει εκτός οθόνης. Χοροπηδάω σταδιακά σε πλατφόρμες που πλέον δεν φαίνονται σε μία απίστευτη επίδειξη τεχνικής, μνήμης και υπέρτατης κωλοφαρδίας.
              Τελικά καταφέρνω και φτάνω σε μία ασφαλή πλατφόρμα μαζί με τους άλλους και εκεί που ευχαριστώ τον Θεό κατά λάθος η ξαδέρφη μου κάνει ένα ground pound στο κεφάλι μου και με ρίχνει στο κενό.
              Γελάγαμε επί πέντε λεπτά.

              Comment


              • #8
                Σε NSMB Wii έχω το εξής (πρόσφατο) σκηνικό:

                Εγώ, παίχτης, Laharl, συμφοιτητής, λιώνουμε NSMB Wii στο Χορτιάτη (λίγο πιο δίπλα το σκάκι). Ξεκινάει η πίστα, ο καθένας τρέχει για την πάρτι του, κανένας δε νοιάζεται για κανέναν, φτάνουμε σε μία πλατφόρμα, κάτω από την πλατφόρμα νόμισμα και κενό. Πιάνει ο συμφοιτητής τον παίχτη, τον πετάει στο κενό, ο παίχτης ακουμπάει το νόμισμα και εμείς συνεχίζουμε τρέχοντας να τελειώσουμε την πίστα. Ο παίχτης φυσικά έγινε φούσκα.

                Άλλο περιστατικό:

                τελευταία πίστα, ο καθένας κοιτάει πάλι τον εαυτό του, κάποια στιγμή είπαμε να παίξουμε στρατηγικά, πάω εγώ, ο laharl και ο συμφοιτητής να πέσουμε στο κενό, γινόμαστε φούσκα, φωνάζουμε όλοι μαζί στον παίχτη να μη γίνει φούσκα και αυτός τελικά γίνεται φούσκα ενώ δεν κινδύνευε καν να χάσει και μπορούσε να μας σώσει.

                Τρίτο σκηνικό:

                Παίζαμε μία πίστα με χιόνια, οι 3 στους 4 προσπαθούσαν να περάσουνε ένα συγκεκριμένο σημείο, ο 4ος έγινε χιονάνθρωπος, αρχίζει να τσουλάει, ταπειώνει και τους 3 και πέφτει στο κενό.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Evans View Post
                  Σε NSMB Wii έχω το εξής (πρόσφατο) σκηνικό:

                  Εγώ, παίχτης, Laharl, συμφοιτητής, λιώνουμε NSMB Wii στο Χορτιάτη (λίγο πιο δίπλα το σκάκι). Ξεκινάει η πίστα, ο καθένας τρέχει για την πάρτι του, κανένας δε νοιάζεται για κανέναν, φτάνουμε σε μία πλατφόρμα, κάτω από την πλατφόρμα νόμισμα και κενό. Πιάνει ο συμφοιτητής τον παίχτη, τον πετάει στο κενό, ο παίχτης ακουμπάει το νόμισμα και εμείς συνεχίζουμε τρέχοντας να τελειώσουμε την πίστα. Ο παίχτης φυσικά έγινε φούσκα.
                  Καλά τα σκηνικά που αρπάζεις τον άλλον με το ζόρι και τον πετάς ή τον κουβαλάς με το έτσι θέλω δεν υπάρχουν, ειδικά στην αρχή που δεν ξέραμε ότι μπορεί να ξεκαβαλικέψεις αν κουνήσεις το wiimote.
                  Επειδή η ξαδέρφη μου έκανε όλο μαλακίες και μας καθυστερούσε την άρπαζα με το ζόρι και προχωρούσα στην πίστα.
                  Αυτή να με βρίζει και να με χτυπάει στο μπράτσο κι εγώ με τον ξαδερφό μου να έχουμε κλάσει στα γέλια. :xp:

                  Comment


                  • #10
                    Εποχες Counter Strike σε Lan καταστασεις οπου πολλα ατομα στο ιντερνετ καφε παιζαμε ταυτοχρονα.

                    Αγοραζουμε αρχικα εξοπλισμο. Οπως παντα αγορασα και βομβες. Και ξεκιναει το ματς...

                    Στην πρωτη επιθεση, φουριοζος... και...πρωτοπορος... προσπαθω να πεταξω τη βομβα μεσα σε ενα τουνελ οπου βρισκονται αντιπαλοι. Τελικα, η βομβα βρισκει καπου στο εδαφος..επιστρεφει σε μενα και καπουτ...
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #11
                      CSS σε ένα νετ εγώ και η παρέα μου και ήμασταν σε μια πίστα με μια βίλα. Τρομοκράτες εμείς, τους είχαμε πάρει άγρια. Σε κάθε γύρο γινόταν η ίδια φάση - έσπαγα ένα παράθυρο, έμπαινα, συναντούσα το Ριρί, το σκότωνα και προχωρούσα.
                      Στο τελευταίο κιόλας γύρο, πριν σπάσω το παράθυρο φωνάζω "ε τώρα τα ίδια πράγματα, θα μπω μέσα, θα βρω το Ριρί, θα τόνε γ@m|$W.." και έτσι και έγινε.
                      (Γελάμε).

                      Comment


                      • #12
                        Το μόνο που μου έρχεται εμένα τώρα είναι ένα σκηνικό στο Η3 με τον Ρεν αλλά θα τον αφήσω να το διηγηθεί εκείνος μιας και είναι πιο γλαφυρός ο λόγος του κι εγώ δεν θυμάμαι ακριβώς τι παίχτηκε,Ρεν η σκυτάλη σε σένα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Altair View Post
                          Το μόνο που μου έρχεται εμένα τώρα είναι ένα σκηνικό στο Η3 με τον Ρεν αλλά θα τον αφήσω να το διηγηθεί εκείνος μιας και είναι πιο γλαφυρός ο λόγος του κι εγώ δεν θυμάμαι ακριβώς τι παίχτηκε,Ρεν η σκυτάλη σε σένα.
                          Παίζαμε Halo 3 την τρίτη πίστα στο campaign Legendary για όσους έχουν ασχοληθεί πρόκειται για την Tsavo Highway.Σε μια από τις πολλές συγκρούσεις πέσαμε σε ένα σημείο με πολλούς εχθρούς κάποια οχήματα σαν μηχανές με ρόδες και ένα turret να μας χτυπάει από μακριά.Ήμουν μπροστά και καθάριζα κόσμο και ο καημενούλης ο Altair τα έβλεπε όλα νεκρά.Κάποια στιγμή απομακρύνομαι και πάω στην άκρη της πίστας σε ένα γκρεμό.Εκεί εβλεπα τον Altair να τρώει καυτό laser στην μούρη από το turret και κρύφτηκε κάτω από το λοφάκι που βρισκότανε το turret.Σπαμάρω από μακριά μία plasma grenade η οποία κολλάει στο turret.Εκεινή την στιγμή βγαίνει από την κρυψώνα του ο Altair και κοιτάζει σιγά σιγά προς τα πάνω.Ξαφνικά βλέπει όλο χαρά το κατεστραμμένο turret να κατρακυλάει και να πέφτει στην κεφάλα του και να ψοφάει.Δεν ξέρω γιατί αλλά με έπιασε νευρικό γέλιο και το γαμήσαμε τελείως μέχρι το τέλος του Level.
                          Γενικά γκάφες γίνονται συχνά με τα πρόσωπα που παίζω συχνά Halo κυριώς από καταλάθος betrayals.

                          Στο Halo: CE όταν τρώει ξύλο ένας Marine από Elites,Grunts κτλ. πριν πεθάνει ένα " you stole my kill " θα το πει.Δεν υπάρχουν απλά.

                          Comment


                          • #14
                            Σ' έναν φίλο μου παρακολούθησα τον άλλον να προσπαθεί να περάσει την πίστα με την Bayonetta να μένει στον αέρα για 20". Ο άλλος έκανε πάνω από 5 προσπάθειες για να περάσει την πίστα, αλλά έλεγε συνέχεια "Όχι, ρε γαμώτο...!" και τέτοια. Μετά του είπα μία "Δώσε ρε να δοκιμάσω μπας και την περάσω για σένα την πίστα".

                            Την πέρασα με την μία και μετά όλοι κάνανε 2 λεπτά σιγής και δεν είπαν ούτε λέξη(άφωνοι λέμε...).
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Τώρα θυμήθηκα κάτι με το οποίο θα συμφωνήσει ο nooto:

                              Η απελπισία όταν πολεμούσα τον Belias στο FF Tactics :xp: .

                              Comment

                              Working...
                              X