Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Secret World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Secret World



    Developer: Funcom
    Platforms: PC, Xbox 360
    Genre: MMORPG
    Release Date: 2011 - 2012
    Official Site: http://www.darkdaysarecoming.com/

    The Secret World

    Το Secret World αναπτύσει η Funcom, δημιουργός του Age of Conan και είναι ένα νέο MMO που διαδραματίζεται στον πραγματικό κόσμο και ταυτόχρονα, συνδιάζει στοιχεία φαντασίας, μαγείας, τεχνολογίας, ενώ παράληλα, ζωντανεύει αστικούς θρύλους, μεταφυσικές δραστηριότητες και θεώριες συνωμοσίας, που στοιχειώνουν την ανθρώπινη περιέργεια!!

    Αρχικά όπως και στο Final Fantasy XIV έτσι και στο Secret World δεν θα υπάρχουν levels ούτε classes,
    επιτρέποντας στους παίκτες απόλυτη ελευθερία για να διαμορφώσουν το χαρακτήρα τους όπως αυτοί επιθυμούν! Επιπλέον οι παίκτες θα μπορούν να διαλέξουν μεταξύ τριών factions, των Illuminati, των Templars και των Dragon, αναλόγως φυσικά με τις προτιμήσεις τους και τον χαρακτήρα τους. Τέλος, όλες οι ενέργειες των παιχτών στο παινχίδι θα συμβάλουν στην κατάταξη τους, στα αντίστοιχα guilds και factions όπου ανήκουν.

    Ορίστε μερικές εικόνες από το παιχνίδι





    Και εδώ τα δύο trailer των Templar και Dragon αντίστοιχα...των Illuminati μας έχει στην αναμονή

    http://www.youtube.com/watch?v=Xtm9C...eature=related

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.



    *BTW, να κάνετε το test στο official website να δείτε και εσείς σε πιο fanction aνήκετε..
    Εγώ είμαι Dragon


    sigpic

  • #2
    Πάρα πολύ ενδιαφέρον.Επιτέλους και ένα πρωτότυπο setting,πήξαμε στα medieval fantasy.

    Έχει όμως ένα βασικό μειονέκτημα.Το ότι είναι mmorg.ΓΙΑΤΙ;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #3
      Πω πω, πολύ ωραίο artwork.
      Βέβαια δε παίζω MMORPG και δε νομίζω ότι το Secret World θα το αλλάξει αυτό.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #4
        Με το που είδα Funcom νόμιζα πως πρόκειται για συνέχεια του Dreamfall και χάρηκα...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #5
          Όλο αυτό το στοιχείο του μυστικισμού με πορώνει αφάνταστα!!!
          sigpic

          Comment


          • #6
            MMO στο 360; Ειναι σιγουρο αυτο; Για το καλο της εταιριας πρεπει να παει καλα γιατι το Conan πηγαινε καλα μονο οσο ηταν τσαμπα και πρεπει να τους στοιχισε αρκετα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              True...και θα είναι κρίμα να καταλήξει όπως το Conan γιατί φαίνεται πολύ προσεγμένο το συγκεκριμένο MMO!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Πολύ σούξου μούξου αυτή η Funcom με την Microsoft μην τολμήσουν και δεν βγάλουν το επόμενο Dreamfall / TLJ sequel multiplatform...

                Επιστρέφοντας στο TSW, παρά το γεγονός πως εγώ δεν είμαι τόσο των MMORPG, για το συγκεκριμένο έχω μια κάποια συμπάθεια, λόγω του Tornquist και του ταλέντο του στα σενάρια αλλά επίσης και αυτό που είχε γράψει στο blog του πως θα μπορεί να παίζεται και από ένα άτομο μόνο του. Έτσι τουλάχιστον λέω να το δοκιμάσω κάποια στιγμή

                That really depends on what you mean by ’single player’. If you’re looking for an entirely offline single-player experience, then no; the game will be online only, and you’ll almost always be around other players. If you’re looking for a way to play by yourself in the online world, then yes; TSW will have plenty of options and plenty of gameplay for players who don’t like to - or have time to - team up, or who want to team up only occasionally and casually. There will be lots of quests and adventures you can go on by yourself, and also alternative gameplay that relies less on a typical team dynamic. It’ll be a solo-friendly game.
                Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                ---------------------
                animEΛ_ΛΑΣ

                Comment

                Working...
                X