Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Gamer's Odyssey Podcast: Alpha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Gamer's Odyssey Podcast: Alpha

    Και ναι αγαπητοι συμφορουμητες, το πρωτο podcast του Gamer's Odyssey ειναι γεγονος!!!!!

    Οι παρουσιαστες - συνομιλητες ειναι οι κυριοι Raphael και DjSolid.

    Αυτο το οποιο θα πρεπει να πουμε ειναι το εξης: ειναι η πρωτη μας προσπαθεια, οποτε μην περιμενετε και παλαβα πραγματα. Η αληθεια ειναι οτι βγηκε καλυτερο απο οτι το περιμενα απο ηχητικης πλευρας, που ηταν και ο μεγαλος μου φοβος. Εγινε μεσω skype, και πραγματικα νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να το ακουσετε, απλα και μονο σαν μια πρωτη ιδεα.

    Αφου ξεπερασουμε τα τεχνικα προβληματα και δουμε οτι μπορουμε να εχουμε μια σταθερη ηχητικη βαση, θα οργανωσουμε καλυτερα και την δομη του podcast.

    Τελος παντων! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ! Σημασια εχει οτι ειναι up and running.

    Τα Link για το download ειναι αυτά:

    http://www.megaupload.com/?d=Q4QUDYF4

    http://rapidshare.com/files/36992821...ast_alpha2.mp3


    Το προγραμμα της κουβεντας ειναι το εξης:

    - Εισαγωγη
    - Σοβαροτητα και φορουμ (υπαρχει; )
    - Γυναικες και φορουμ - gaming
    - Original XBOX -> Splinter Cell
    - Εξυπναδα και Gamer's Odyssey (υπαρχει αραγε; )
    - Splinter Cell Conviction Demo: Κριτικη και συγκριση
    - Η χρονια για το XBOX 360 - Αναμενομενα παιχνιδια
    - Musical Intermision
    - HALO franchise

    -----------------------------------------------------------------------------

    Δυστυχως λογω ανυπαρξιας χωρου στον υπολογιστη μου, αναγκαστηκαμε να διακοψουμε αποτομα τελειως το podcast. Ομως αυτο βοηθησε κιολας, γιατι ειναι ακριβως οπως πρεπει σε διαρκεια, περιπου μια ωρα.

    Να επισημανω ξανα πως ειναι η alpha εκδοση, οποτε δειξτε την απαραιτητη κατανοηση!!!!!!

    Τα καλυτερα ερχονται!!!!!!

    -
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

  • #2
    Βγήκε πολύ όμορφο.
    Η φωνή μου ακούγεται κάπως άσχημα, αλλά αυτό θα διορθωθεί οσονούπω.

    Comment


    • #3
      Θα κανεις αλλαγη φυλου;
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        Όχι, θα αγοράσω μικρόφωνο.

        Comment


        • #5
          Εντάξει σαν θεματολογία τα Conviction και Halo με άφησαν αδιάφορο, όμως το στυλ της κουβέντας και η ροή της μου άρεσαν, keep it going we approve!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Πολύ χαίρομαι.
            Επειδή το Skype υποστηρίζει μέχρι και 24 άτομα ταυτόχρονα, ίσως θελήσει κάποιο άτομο να συμμετάσχει στο επόμενο podcast.

            Comment


            • #7
              Originally posted by deus_d0pe View Post
              Εντάξει σαν θεματολογία τα Conviction και Halo με άφησαν αδιάφορο, όμως το στυλ της κουβέντας και η ροή της μου άρεσαν, keep it going we approve!
              Σου υποσχομαι Mass Effect σε επομενο podcast.

              Σαν στησιμο, ποιοτητα, μουσικη και στυλ γενικα πώς σας φανηκε;
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • #8
                Originally posted by Dj Solid View Post
                Σου υποσχομαι Mass Effect σε επομενο podcast.

                Σαν στησιμο, ποιοτητα, μουσικη και στυλ γενικα πώς σας φανηκε;
                Πέρα από κάποιους μικροφωνισμούς, που οκ στο πρόγραμμα είναι όλα στη πρώτη απόπειρα, τα πάντα ακουγόντουσαν πεντακάθαρα. Το στυλ στο ξαναλέω μου άρεσε, είναι σαν να βγαίνουν δυο φίλοι για καφέ και μιλάνε για videogames. Tώρα αν μέσα στα άλλα που μπορεί να φέρει μια κουβέντα, έχεις στο μυαλό σου σε κάθε podcast να γίνεται κουβέντα για κάποια παιχνίδια, για την μουσική υπόκρουση βάζε κάποιο κομμάτι ή κομμάτια απ'το ost του παιχνιδιού.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ακριβώς αυτό μου έλεγε προηγουμένως.

                  Comment


                  • #10
                    Ναι, μελεταω μια φορμουλα οπου αναλογα με το θεμα καθε φορα θα παιζει και η αναλογη μουσικη. Εαν οχι, τοτε θα παιζει στανταρ καποια μουσικη απο videogame απο πισω, γιατι ενα πραγμα που δεν μου αρεσει στα "μεγαλα" podcasts ειναι αυτη η "ξηρασια" στον ηχητικο τομεα. Ασε που σε κανα καλο σημειο θα τους κοβω ολους και θα βαζω τερμα την μουσικη χαχαχαχαχαχα!!!!!
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • #11
                      Kai emena mou arse poly, o Raphael den akougetai poly kala, alla h fwnh tou Solid einai poly katharh kai poly kalhs poiothtas.

                      H mouasikh entaksei ta espase.
                      H thematologia gia arxh htan kalh, alla oxi tou dikou mou repertoriou.

                      Kalh douleia kai perimenoume perissotera.

                      Alhtheia etsi apo megaupload tha ta katevazoume kai tha ta akoume?
                      Den yparxei etsi kati kalytero, opws px to youtube alla gia hxhtikes ekpompes?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #12
                        Αυτο το οποιο θα γινει ειναι για αρχη megaupload, κι αυτο γιατι ειναι δωρεαν για μενα που κανω την ηχογραφηση και επισης ειναι ενα μεγαλο και αξιοπιστο site για τετοιου ειδους αρχεια.

                        Επισης ποιος ο λογος να το σηκωσουμε στο youtube, ειδικα απο την στιγμη που μιλαμε για διαρκεια μιας ωρας εκπομπη. Προσωπικα δεν ξερω να σηκωνω στο youtube ηχο και εικονα, οποτε δεν με απασχολησε, ασε που θεωρω οτι ειναι καλο για βιντεο και τραγουδια, οχι ομως για σπασμενα σε συνεχειες ηχητικα μερη.

                        Τελος ειναι καλυτερο να κατεβαζει ο καθενας οποτε και οπως θελει το αρχειο και να το ακουει οποτε θελει, παρα να ειναι κολλημενος σε μια σελιδα και απο λαθος ας πουμε να χασει την ροη.

                        Εαν παλι καποιος μπορει να το σηκωσει ετσι οπως ειναι στο καναλι μας στο youtube με σχετικα βιντεακια ή χωρις, κανενα προβλημα απο μενα. Αλλα υπαρχει οριο χρονου για καθε βιντεο, ετσι δεν ειναι;
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #13
                          Σε ό,τι αφορά το link, έβαλα ένα δικό μου mirror από Rapidshare, περισσότερο για το φόβο των Ιουδαίων. Περισσότερα όταν ακούσω το podcast.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #14
                            Πω πω γκρίνια στο podcast.Ώρες ώρες αναρωτιέμαι γιατί παίζετε παιχνίδια,αφού συνέχεια παραπονιέστε.Οκ ακούγομαι υπερβολικός,αλλά κάτι σχόλια για Halo2+3 πραγματικά μου φάνηκε ότι γκρινιάζατε απλά για να γκρινιάξετε.Για το Conviction το ίδιο.Οκ σας ξενίζει γιατί είναι αρκετά διαφορετικό,αλλά καιρός ήταν να δούμε κάτι άλλο και όχι μία από τα ίδια.
                            Κατά τ'άλλα ο Ραφ ακουγόταν σαν νταλικέρης και ο Κώστας σαν φλώρος.
                            Μπράβο σας πάντως γιατί για πρώτη προσπάθει ήταν αρκετά καλό,ειδικά εκεί που αναλύατε άλλα θέματα πχ γυναίκες και φόρουμ.

                            Κώστα πρέπει να θεωρείς μεγάλη σου τιμή ότι το άκουσα,μαις και δεν έχω ξανακούσει ποτέ podcast.:xp:
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #15
                              Κοιτα, μην μπερδευεις την γκρινια με την κριτικη. Ενω για το Conviction μιλαει ο Rafa επειδη οντως το επαιξε κι εγω οχι, για το HALO λεμε πραγματα τα οποια ειχουν ειπωθει χιλιαδες φορες. Επισης οπως καταλαβες, τα θεματα ηταν οπως μας ερχονταν, οποτε και η κουβεντα πηγε φυσικα. Τιποτε μα τιποτε δεν ηταν απο πριν σχεδιασμενο, ειπαμε να κανουμε το πειραμα για να δουμε πως θα βγει. Κοινως δεν υπηρχε γκρινια για την γκρινια, υπηρξε κουβεντα και εντυπωσεις.

                              Το πιο σημαντικο για μενα ειναι η ηχητικη πλευρα και το πώς θα μπορεσω να την βελτιωσω, οπως επισης και το πώς θα μπορει καποιος ανετα και ευκολα να κατεβασει αμεσως και να ακουσει το podcast.

                              Γενικα χαιρομαι πολυ που παιρνω θετικο feedback, το ειχα παρα πολυ καιρο στο μυαλο μου αυτο το ρημαδι το podcast και χαιρομαι πολυ που υπαρχει η σχετικη ανταποκριση. Και φυσικα οποιαδηποτε κριτικη ειναι καλοδεχουμενη.

                              Τιτε σε ευχαριστω και για το rapid.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment

                              Working...
                              X