Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rock Band 1 & 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rock Band 1 & 2

    Έχω μια απορία ρε παιδιά, όποιος ξέρει ας δώσει μια απάντηση.
    Έχω το GH5 και θέλω να πάρω και το RB 1 ή 2.
    Η κιθάρα και ντραμς είναι συμβατά το ξέρω, και θέλω να το αγοράσω επείδη τα DLC είναι πολύ περισσότερα και καλύτερα (απλά βρήκα σε πολύ καλύτερη τιμή το GH5 Super Bundle).
    Αν πάρω το RB 1, το οποίο έχει το ίδιο το Disc κάποια ωραία τραγούδια και το βρίσκω με μόνο 20 Ευρώ καινούργιο, μπορώ να κατεβάσω όλα τα DLC που δίνει για RB 1 & 2 (γιατί δεν διευκρινίζει να είναι backwards compitable, μόνο οτι το RB1 παίζουν όλα για το RB2).
    Σε Gameplay δεν νομίζω να έχουν ουσιώδες διαφορά, γι'αυτό και το RB 2 που το βρίσκω 10 Ευρώ πιο ακριβό και έχει μονάχα 1 ενδιαφέρον τραγούδι για μένα δεν είναι πρώτη επιλογή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  • #2
    Έλα ρε ροκά! Μένεις Αθήνα; Αν ναι αύριο είμαι σπίτι σου και έχουμε φτιάξει μπάντα!
    Γουστάρω πολύ Guitar Hero, άρα και Rock Band !

    Όσο για το DLC ναι, όλα τα καινούργια τραγούδια παίζουν και στο 1!

    IGN: Once RB2 is out, can you still download and play new tracks on RB1?

    Teasdale:
    Absolutely! We've been working hard with Microsoft and Sony to develop a way to share content between games, and we're really happy that we'll be the first game to support fully functional cross-title DLC.

    As far as Harmonix is concerned, there's no difference between "Rock Band 1 DLC" and "Rock Band 2 DLC" – we're just releasing awesome songs every week onto the Rock Band platform, all of which are playable by the Rock Band titles that support DLC.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      thnx a lot!!
      Δυστυχώς, Βόλο είμαι...
      Οπότε και με το RB 1 είμαι καλυμμένος, έτσι; Δεν υστερεί του 2

      Comment


      • #4
        Κοίταξε όσο και να το κάνεις το 2 είναι 2. Δηλαδή στάνταρ θα έχει βελτιώσεις. Πάλι από το ίδιο άρθρο αυτό εξηγούν.



        Οπότε πιστεύω αξίζει να δώσεις 10ε παραπάνω.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment

        Working...
        X