Announcement

Collapse
No announcement yet.

Star Wars The Force Unleashed II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Star Wars The Force Unleashed II

    Ανοίγω θέμα για ένα από τα πιο αναμενόμενα sequels.Το 1 το έχω τερματίσει και με τα 2 φινάλε.Μόνο τα dlc δεν έχω αγγίξει ακόμα.Το 2 πάντως μάλλον θα το πάρω Day One.Ποιοι άλλοι έχετε ασχοληθεί με τον τίτλο;Θα πάρετε το 2;

    Στις 26 Οκτωβρίου κυκλοφορεί Αμερική,εδώ δεν ξέρουμε ακόμα.
    Ορίστε κάποια βίντεο για τον τίτλο.





    Ως τώρα ξέρουμε ότι θα είναι ικανός ο ήρωας να χρησημοποιεί dual lightsabers.Αυτό που δεν ξέρουμε είναι αν θα μπορεί να χρησιμοποιεί ταυτόχρονα και κάποιες force abilities όπως force lightning,force grip κλπ ή θα πρέπει να έχει μόνο ένα Lightsaber κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το dual wield και τη ρίψη χειροβομβίδων στα Halo.
    Για το σενάριο,ξέρουμε ότι ακολουθεί τον καλό τερματισμό του Force Unleashed I.Tα υπόλοιπα στα βίντεο για να μην δώσουμε spoilers.
    Carpe diem

  • #2
    Ω ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΡΩΣΗ.
    Βέβαια δε δείχνουν τπτ ingame, και μακάρι να είναι καλύτερο του πρώτου σε αρκετά "τεχνικά" θέματα
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Korah Matah Korah Rahtahmah
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #4
        To πρώτο Force Unleashed αξίζει τον κόπο να το παίξει κάποιος σε PC? Ξέρω το σενάριο αλλά για το ίδιο το παιχνίδι έχω ακούσει πως είναι μέτριο.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #5
          Και επίσης άκουσα ότι για το PC είναι ακόμα πιο μέτριο. Αν έχεις τη δυνατότητα να το κατεβάσεις, δοκίμασέ το, δε χάνεις τίποτα. Βέβαια εμπειρία σαν του Wii δεν υπάρχει.

          Comment


          • #6
            θελω playable character τον μικρό πράσινο φίλο μου .

            Comment


            • #7
              Στην έκδοση για Wii έχει κάποιες διαφορετικές πίστες.
               
              Επίσης απουσιάζει η μάχη με τον Darth Maul που για μένα ήταν από τις κορυφαίες στιγμές του τίτλου,ειδικά όταν έπαιζε το Duel of the Fates.

              Τίτε παίξτο για την ιστορία και μόνο.Αν το δω αντικειμενικά είναι ένας καλός τίτλος που όμως δεν προσφέρει τίποτα ιδιαίτερο.Όμως το τελειωσα σε κάτι λιγότερο από 3 μέρες λόγω της ιστορίας του.Για ένα playthrough αξίζει για όλους τους φαν των ταινιών.Κατέβασε αν μπορείς το Ultimate Sith Edition που έχει μέσα κάποια dlcs.
              Carpe diem

              Comment


              • #8
                Η έκδοση του wii ήταν απαίσια όσο δεν πάει, για αυτό είναι τόσο μοναδική εμπειρία .

                Comment


                • #9
                  Καλό ήταν το πρώτο.Αν κάνουν τη μάχη λιγότερο ατσούμπαλη (τουλάχιστον για μένα ήταν) θα έχουμε ένα καλό sequel.


                  Να και ένα gameplay videaki

                  Comment


                  • #10
                    Αχά.Άκυρος ο συλλογισμός μου.Μπορεί και χρησιμοποιεί 2 lightsabers & Force ταυτόχρονα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Ελα Altair, ξέρω πως θες να το ακούσεις

                      The peice of music 'dual of the fates' from star wars episode one.


                      btw,evala tags,de me afise na valo to nds tag
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #12
                        I love you man.:friends:

                        :star wars::star wars::star wars::star wars::star wars::star wars::star wars::star wars::star wars::star wars:
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Καλα ποιος εβαλε tags τις λεξεις του τιτλου, κανενα νοημα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Ρε σεις ειναι παράλογο να ζητάω από ένα Star Wars videogame να έχει τον Master Yoda playable χαρακτήρα ?

                            Comment


                            • #15
                              Εντάξει, τι να λέμε τώρα. Το παιχνίδι το λάτρεψα, και μόνο ο ήχος του lightsaber με πόρωνε απίστευτα. Και επειδή βαριέμαι για περαιτέρω, όπως είχα πει και παλιότερα:

                              Το Σάββατο τελείωσα το Star Wars: The Force Unleashed στο PSP. Ένα παιχνίδι που ήθελα να το αγοράσω από τότε που έμαθα ότι επρόκειτο να κυκλοφορήσει. Αρχικά να πω ότι ήταν μια πολύ καλοδουλεμένη παραγωγή.Τα άψογα voice - overs και η ύπαρξη ενδιαφέροντων modes (εκτός του story) δείχνουν ότι σίγουρα υπήρξε μια αξιόλογη προσπάθεια και δεν επρόκειτο για μία αρπαχτή που βασιζόταν αποκλειστικά και μόνο στο όνομα Star Wars. Από κει και πέρα, μου άρεσε ιδιαίτερα ο σχεδιασμός του μοντέλου του πρωταγωνιστή και αρκετά οι πίστες του. Γενικότερα, καλά γραφικά για μένα. Οι κινήσεις που είχε ενδιαφέρουσες, αν και ίσως όχι αρκετές σε αριθμό και σίγουρα διόλου πιστές στο κλίμα των Jedi και της The Force γενικότερα (μιλάω για κινήσεις όπως ground slam, saber whirlwind lightning από μέρους των Jedi και άλλα τέτοια). Ένα ακόμη πλην του είναι η διάρκεια - πρέπει να μου πήρε γύρω στις 12 - 14 ώρες.
                              Overall λοιπόν, το πιθανότερο είναι να θεωρηθεί από τους περισσότερους ένα μέτριο προς καλό, ίσως λίγο επαναλαμβανόμενο παιχνίδι. Προσωπικά το καταευχαριστήθηκα και με πόρωσε πίστευτα. Μάλλον μια καλή πρόταση για όλους τους star war fans.

                              Υ.Γ: Και για να μην ξεχάσω: highlights οι μάχες με άλλους jedi (oh fucki' yeah!) και το σενάριο με αποκορύφωμα το ending.
                              Στ'αλήθεια απορώ τί μέρος του λόγου θα είναι το sequel. Είναι ο ίδιος χαρακτήρας, διαφορετικός, αποκαλύπτεται επιτέλους αν ο Darth Vader φοράει τα ίδια ρούχα κάθε μέρα ή απλώς έχει πολλές ίδιες στολές; Δεν έχω διαβάσει τίποτε, έχω δει 1 - 2 το πολύ screenshots αλλά, heck, 2 lightsabers = double the action, triple the excitement.

                              Τώρα ρίχνω ένα αργό και χαλαρό replay στο πρώτο που παίζει να μην τελειώσει ποτέ, και σίγουρα το sequel είναι ίσως ο μόνος τίτλος που περιμένω. Στον κόσμο ολάκερο.

                              Υ.Γ: Για όσους το έχουν τελειώσει:
                               
                              Btw, εγώ το τελείωσα με το bad (and realistic) ending και κέρδισα την αδιαμφισβήτητα cool φορεσιά Sith Stalker. Αλήθεια, τί πρέπει να συμβεί για να έχεις good ending? Πάντα την είχα αυτή την απορία.


                              Edit:
                              Omg, είδα το πρώτο video. HYPED.

                              Edit #2: WARNING: SPOILER
                               
                              Άλλη μια απορία: Στο good ending απ'όσο ξέρω, ο Starkiller πεθαίνει, αλλά το καλό νικάει, ο θάνατός του βοηθάει τη rebellion και μάλιστα το πασίγνωστο σήμα των rebels (αυτός ο κόκκινος φαλός ντε) είναι το οικόσημο or something της οικογένειάς του. Στο bad ending δε, απ'ότι κατάλαβα γίνεσαι Vader no. 2 στην υπηρεσία του Emperor, αφού πριν έχεις νικήσει τον Darth Vader, ο οποίος φαίνεται (χωρίς να αναφέρει τίποτα το παιχνίδι να έχει πεθάνει). Οπότε, πώς στα διάλα ο Vader ζει και ξανακερδίζει την εύνοια του Emperor; Και αν όντως πεθαίνεις στο good ending, γίνεσαι resurrected; Altair απάντα .
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment

                              Working...
                              X