Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το πιο δυσκολο παιχνιδι που εχετε παιξει????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το πιο δυσκολο παιχνιδι που εχετε παιξει????

    Επειδη εχωπαιξει πολλα παιχνιδια ειχα πολλα δυσκολα σημεια σε αυτα!!!

    Θα αρχισω εγω!!!!!το δυσκολοτερο παιχνιδι που εχω παιξει ειναι το driver 1!
    Αστειο αλλα η πρωτη πιστα με δυσκολεψε πολυ!!!!!!Αλλα επειτα απο 12 ωρες λιωσιματος το περασα μιλαω για την πιστα στο παρακατω βιντεο

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
    Βάλε και εσύ το γουρουνάκι του Evans στην υπογραφή σου!

  • #2
    LoL Driver 1! Που το θυμήθηκες! Εννοείται η πρώτη πίστα ήταν hardcore. Απαιτούσε βέβαια γνώσεις καλών αγγλικών αλλά και επιδεξιότητα. Όπως και να έχει, το παιχνίδι αυτό είναι μεγάλος δάσκαλος για όλα τα επόμενα που κυκλοφόρησαν σε αυτό το στυλ (συμπεριλαμβανομένου και του GTA)

    Εγώ λέω Hoshigami.

    T-RPG στο ύφος του Final Fantasy Tactics κι αδικαιολόγητα δύσκολο. Διαβάζω τριγύρω reviews κι όλοι το θάβουν γιαυτό το λόγο.

    Ακόμη και η DS έκδοση που κυκλοφόρησε πριν μερικά χρόνια, διατήρησε μεγάλο μέρος απ'τη δυσκολία απόσο θυμάμαι
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #3
      Για μένα εξακολουθεί να είναι το Ghosts And Goblins.
      Δεν παλεύεται λέμε.

      Comment


      • #4
        Pou to thimithikes to driver!

        Sto 2 thymamai teleutaia pista to afisa..... ANTE GEIA mou spase ta neura.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • #5
          Δύσκολα παιχνίδια έχω παίξει πολλά, αυτό που πραγματικά άξιζε να αντέξεις την δυσκολία του είναι το Demon's Souls, παιχνιδάρα! :dwarf:

          Comment


          • #6
            Για να μη γυρίσουμε στη παλαιολιθική εποχή, ότι είπε ο MarVell.
            sigpic

            Comment


            • #7
              ισως πρεπει να λαβουμε υποψην δυσκολα games ανα genre αλλιως ειναι αδικη η συκγριση

              με κρητηριο το skill:

              ninja gaiden black για xbox απλα ηταν....μονο για masters

              δυσκολοτερο fighting game θεωρω το guilty gear

              σε default settings diffιculty για ta δεδομενα των rpgs θα ελεγα καποιο εκ των nocturne,ff1 original version,barogue

              Comment


              • #8
                Είναι ένα παιχνίδι για NES που το λένε "Dragon's Lair".
                Δεν παλεύεται.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Linkmastersword View Post
                  Είναι ένα παιχνίδι για NES που το λένε "Dragon's Lair".
                  Δεν παλεύεται.
                  Αυτό δεν είναι game, είναι bug. Νομίζω πως καλύτερα είναι να μείνουμε στα παιχνίδια που είχαν δυσκολία που ήθελε skill, όχι δυσκολία που προέκυπτε από ηλιθιότητα των δημιουργών...
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #10
                    To Gulty gear to prwto sto Playstation htan ontws POLY dyskolo paixnidi kai den eixe kan epipedo dyskolias.
                    Ta palia castlevanias gia mena htan dyskola, Ninja Gaiden, Wonder Boy, Contra ktl ktl
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Ναι φίλε, contra castlevania ninja gaiden ghosts and goblins k alla.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Enpsty View Post
                        Για μένα εξακολουθεί να είναι το Ghosts And Goblins.
                        Δεν παλεύεται λέμε.
                        Αυτό κυρίως, όλα τα υπόλοιπα ακολουθούν. Επιφυλάσσομαι για τα Ninja Gaiden τα οποία δεν έχω παίξει για να κρίνω.

                        Α, και εννοείται τα Rick Dangerous. Και τα δύο. Μιλάμε για τον ορισμό του trial & error, νευριάζεις και γουστάρεις ταυτόχρονα.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #13
                          Parasite Eve II. Δε ξέρω τι στο διάολο κάνανε με αυτό το παιχνίδι. Πολύ δύσκολο, δε μπορείς να κάνεις level up αρκετά γρήγορα για να προλαβαίνεις το βαθμό δυσκολίας που ανεβαίνει με γελοίους ρυθμούς και μετά, αν καταφέρεις κούτσα κούτσα και φτάσεις στο τέλος, παίρνεις εκεί το πούλο.

                          Προσπαθούσα να νικήσω εκείνο το over-sized infant καμμιά εβδομάδα. Πρέπει να δοκίμασα ίσα με 50+ φορές. Τελικά, μια glorious day, το καταφέρνω. Η υγεία σχεδόν στο μηδέν (και της Aya και η δική μου καθώς έπαιζα για μέρες), έχω ξοδέψει όλα τα ammo ΚΑΙ health packs κτλ. Άδειο το inventory, η Aya και εγώ.

                          Πάω να φύγω να σώσω, "Ι can't leave! I have to go find the damn kid cause she's cute and in trouble!". Πας να τη βρείς και σου πετάγεται σα τέρας και final boss. I'm down with one move........

                          AAAAAAAAAAAAAAAARGH!!!!! Το μισώ αυτό το κωλοπαίχνιδο... Απλά το μισώ!

                          Σίγουρα μπορεί να υπήρχαν κόλπα για να το παίξω καλύτερα το παιχνίδι, οπότε μάλλον δικό μου φταίξιμο ήταν, αλλά δε το έκανε πιο εύκολο αυτό.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Orion View Post
                            Parasite Eve II. Δε ξέρω τι στο διάολο κάνανε με αυτό το παιχνίδι. σώ αυτό το κωλοπαίχνιδο... Απλά το μισώ!
                            Μου θύμισες τώρα το πρώτο Parasite Eve. Μου άρεσε αλλά δεν κατάφερα ποτέ να το τελειώσω μιας και έφτασα μέχρι την τελευταία μάχη αλλά δεν μπόρεσα να την κερδίσω και μετά από πολλές προσπάθειες το παράτησα :wall:

                            'Οπως γράφτηκε πιο πάνω πάντως, άλλο να είναι δύσκολο ένα παιχνίδι επειδή είναι κακο-προγραμματισμένο άλλο επειδή είναι arcade παιχνίδι και θέλει να σου τρώει τα κέρματα και άλλο επειδή θέλει απλά ικανότητα και συγκέντρωση.

                            Edit - μπερδεύτηκα, για το Parasite Eve II λέω και εγώ, όχι για το πρώτο...

                            Comment


                            • #15
                              Άρα δεν είμαι η μόνη. Κάποια παρηγοριά είναι και αυτή. ;)
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X