Announcement

Collapse
No announcement yet.

Laptop Gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Laptop Gaming

    Έχω laptop και από τότε που το αγόρασα έχω δοκιμάσει μερικά παιχνίδια, όπως το Crysis, το οποιο παρόλο που πίστευα ότι θα το σηκώνει αρκετά καλά, με το ζόρι το αντέχει με μισά τα settings.

    Πρόσφατα αγόρασα το Tomb Raider: Anniversary και περίμενα να το παίξει μια χαρά. Παρολαυτά πάλι δεν το κάνει ούτε στο μέτριο.

    Αυτό είναι http://computershopper.com/laptops/r...-7811fx-laptop .

  • #2
    Τα laptop δε συνεργάζονται καλά με τα games...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Το δικο μου παντως τα παει πολυ καλα αν και δε το χω τεσταρει σε πολυ απαιτητικα games. Ισως αν εκανες ενα format κι εβαζες windows 7...
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        Η νόσος των laptops. Κάρτα γραφικών
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #5
          Τα πάσης φύσεως φορητά είναι υπολογιστές όπως όλοι οι άλλοι. Ο Σκάτμαν θέτει σωστά το θέμα - πρωτίστως κάρτα γραφικών και δευτερευόντως επεξεργαστής.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #6
            Η κράτα σου, όπως σου είπα, είναι παλιά. Λογικά θέλει αλλαγή.

            Εγώ έχω στο laptop μου προχωρημένη κάρτα και μου παίζει μια χαρά το King Kong.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Αν είναι έτσι να αγοράσω πύργο να τελειώνουμε. Συστήνεται κάτι?

              Αν διέθετα κάπου στα 800 Ευρώ, και ήθελα ένα πύργο (μονο) που να παίζει τα παιχνίδια και να ανταποκρίνεται καλά σε video/image/sound editing, τι θα προτείνατε?


              Ίσος να πάρω από εδώ:

              Φτιάξτε το desktop σας ακριβώς όπως εσείς θέλετε!

              Comment


              • #8
                Αν αγόρασες laptop για να παίζεις παιχνίδια, τότε ΙΜΟ τραγικό λάθος.

                Φυσικά και χρειάζεσαι desktop για Gaming.

                Καλές επιδόσεις έχουν κάποια laptops των 2.000-3.000. Αλλά για να επενδύσεις σε αυτά πρέπει είσαι είτε χαζός είτε ματσό.

                Με 800 χτίζεις ένα πολύ καλό σύστημα. Υπάρχουν αρκετά άτομα που μπορούν να σου προτείνουν αξιόλογες λύσεις.


                ΥΣ - Τι να λέω κι εγώ ο άμοιρος που χρησιμοποιώ laptop με 128MB κάρτα γραφικών? Ακόμη και στο FM 2010 ζορίζεται xD
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • #9
                  Mia xara einai h karta grafikwn tou, to oti einai laptop ftaiei.
                  Desktop ypologisths me thn idia karta paizei aneta kai to FFXIV.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #10
                    Ειστε για τον μπετσο και ο επεξεργαστης και η καρτα το 2007 αμα εβαζες τα αντιστοιχα κομματια σε desktop θα εισουνα ΑΡΧΟΝΤΑΣ, νταξει θα ηθελες ενα κλοκαρισμα στον επεξεργαστη αν εισουνα framerate whore και επαιζες cs source πχ ( λογω της τοτε ελλειψης multicore rendering στο συγκεκριμενο παιχνιδι ) αλλα το τσιπακι γραφικων του λαπτοπ σου θεωρητικα ειναι ισαξιο με μια 8800gt, οπως ειπα και στο chatbox σιγουρεψου οτι εχεις βαλει τους τελευταιους οδηγους απο nvidia.com ( παιζουν σοβαρο ρολο ), επισης αμα σε καιει πραγματικα το crysis στειλε ενα pm και θα σε βοηθησω οσο μπορω να εχεις ΚΑΙ καλο framerate ΚΑΙ σοβαρα γραφικα ταυτοχρονα.

                    Για το αν ειναι μαχιμο το λαπτοπ σου ή οχι θα σου προτεινα μετα την εγκατασταση των forceware να δοκιμασεις διαφορα "τεστ" που διανεμονται ελευθερα, οπως το resident evil IV benchmark κ το street fighter IV benchark που κανονικα πρεπει να τα σκιζει το μηχανημα σου, τρεξε και ενα 3dmark2006 ( futuremark.com ) να συγκρινουμε το σκορ σου με αυτο που ειχα βγαλει εγω οταν ειχα E6600 κλοκαρισμενο και 8800gt το 2007. (12 χιλιαρικα με τον fail τον athlon, 16k-17k οταν πηγα σε intel )

                    Comment


                    • #11
                      Έκανα install το Vantage και μου έβγαλε σαν αποτέλεσμα σχεδόν 4000 PC Marks:

                      Comment


                      • #12
                        Θέλω να δοκιμάσω το πρόγραμμα για σύγκριση. Ας μου δώσει κάποιος ένα link για να το κατεβάσω για να δω αποτελέσματα.

                        edit: Το βρήκα... http://service.futuremark.com/resultComparison.action

                        Κάποιος ας πει την γνώμη του. Ο PC μου είναι το μισό του πραγματικού. Τι μπουρδέλο είναι αυτό... ~_~
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Μια χαρά είναι το Laptop σου για gaming, πάνω κάτω τα ίδια specs με το Desktop μου έχεις (Ε6600 και 8000gt εγώ).

                          To Crysis με τι ρυθμίσεις το παίζεις "σταθερά"; Και εγώ σε 1024χ768 ανάλυση με σχεδόν όλα στο High δεν το παίζω με σταθερά frames, άρα κάπου εκεί πρέπει να κινείται και το δικό σου PC.

                          Για καλύτερες επιδόσεις κάνε αυτό που είπε ο Ραμπίδης. Βάλε πάνω Windows 7 Professional 64Bit που γενικά εμφανίζουν καλύτερες επιδόσεις σε τέτοια Games (απο τα Vista σε όλα καλύτερα είναι).

                          Comment


                          • #14
                            Το PC μου μπορεί και σηκώνει τα υψηλότερα γραφικά, εκτός από κάποια παιχνίδια που είναι βαριά(Doom 3D, The Witcher - the original ones - κ.α.).
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Τα μοναδικά game για PC είναι τα MMORPG..!
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X