Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Fan Boys

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nintendo Fan Boys

    Ok, υπάρχουν πολλά είδη Fan boyz. Πιο ξεχωριστά, με διαφορά, σε αυτή τη γενιά είναι τα hardcore fan boyz της Ninty.

    (Εννοείται υπάρχουν και οι Normal άνθρωποι - Ninty fans, δε μπαίνουν όλοι στο ίδιο σακούλι).

    Tις περισσότερες φορές τα συγκεκριμένα άτομα, εξοργίζονται με τις αναφορές στην αγαπημένη τους εταιρεία και σου λένε να σταματήσεις να ασχολείσαι μαζί της. lol

    Δε δέχονται αρνητικά σχόλια και οι αναφορές σου πρέπει να υπακούουν σε συγκεκριμένους κανόνες savoir vivre

    Εκφράζονται με διάφορους τρόπους. Κατά κύριο λόγο με επιθεση/αγανάκτηση για να σε αποθαρρύνουν.

    Εδώ λοιπόν, αναφέρουμε ιστορίες, ατάκες, κλισέ κ.α απ'τα αγαπημένα μας παιδιά (της εν λόγω εταιρείας).


    Αρχίζω...



    Τόλμησα να πω εντυπώσεις απ'το Trailer του The Last Story κι ολοκλήρωσα την αναφορά μου κάπως έτσι :
    το jRPG News είναι αρκετά επιφυλακτικό με την κυκλοφορία του The Last Story κι εύχεται μέχρι την τελική του έκδοση να έχουν βελτιωθεί όλες ή τουλάχιστον οι περισσότερες αδυναμίες του.
    Τι το ήθελα? LOL

    Πως τόλμησα να είμαι επιφυλακτικός!? Το τι Sakaguchi-α έχω ακούσει. δε λέγεται.

    Πιο πρόσφατο σχόλιο (ξέρω ότι καίγεστε):
     
    Μίζερε και κομπλεξικέ σκατόφιλε, πως την έχεις δει τελευταία; Σταυροφόρος εναντίον της Nintendo?
    Είσαι σοβαρός ρε μεγάλε δηλαδή τώρα? Έχεις ορκιστεί εις το όνομα της Sony όπου τόσο πολύ αγαπάς εσύ και τα τσιράκια σου, προπαγανδιστής κατά της Nintendo?
    Ναι, το καταλάβαμε ότι δεν σας αρέσει η Nintendo. Γιατί ασχολείσαι όμως; Σου είχε σκοτώσει ο Donkey Kong τον γάιδαρο κανενός μπάρμπα σου? Σου είχε κλέψει ο Yoshi το γλειφιτζούρι σου όταν ήσουνα μικρός? Τι πρόβλημα έχεις επιτέλους?
    Σταμάτα να αναφέρεσαι στην Nintendo. Ετσι και αλλιώς κανένας σοβαρός άνθρωπος / φίλος της Nintendo δεν διαβάζει τούτο το blog. Συνέχιζε να γλύφεις την Microsoft και άσε μας εμας τους Nintendo φίλους στην ησυχία μας.

    λολ wtf!? Mε λίγα λόγια είμαι Sony Fan boy της Microsoft, Πολέμιος της Ninty.

    Eάν εκφραζόμουν πραγματικά αρνητικά για την Nintendo, τι θα γινόταν!? Θα με δολοφωνούσαν σα τον Troktiko. λολ

    Προσωπικά διασκεδάζω αρκετά/
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)




  • #2
    Το καλύτερο όλων είναι ότι όλα (ΟΛΑ όμως) τα fanboys ασχολούνται - γνωρίζουν - τη Ν το πολύ 5 χρόνια, μην πω 2-3. Επίσης είναι οι μόνοι gamers που θα παίξουν από το πιο low-life sport game μέχρι το πιο hardcore-underground jrpg επειδή όλα θα βγουν στο σύστημα της N. Gamers χωρίς ταυτότητα, that's for sure. Σκατμαν δημοσίευσε και άλλα, μη μας αφήσεις έτσι.

    Comment


    • #3
      Αυτό το έγραψε ο Νικολάρας;Χλωμό το κόβω,Αυτός το μόνο Mario που ξέρει είναι το Super Mario Sunshine.Άντε και το Mario Kart Double Dash.Γενικά ότι κυκλοφορούσε στο Gamecube.
      Χμμμ.Μπαίνω σε σκέψεις.

      Σκάτυ φοβερό ποστ.

      edit:Με πρόλαβες Evans.

      Sony fanboy της Microsoft;Xαχαχαχαχαχαχαχα.Καλό.
      Carpe diem

      Comment


      • #4
        Αν και δεν μου αρέσει να γενικεύω, τα fanboys της Nintendo είναι ΜΑΚΡΑΝ χειρότερα οποιασδήποτε άλλης εταιρίας. Πολλές φορές αναρωτιέμαι αν όσα διαβάζω στο internet είναι γραμμένα από ανθρώπινα όντα ή από bots

        Ακολουθεί όχι και τόσο ενδεικτικό απόσπασμα ανακοίνωσης (υπάρχουν δηλαδή και χειρότερα) από γνωστό forum που εξειδικεύεται στον τομέα.

        Tatsunoko VS Capcom: Ultimate All-Stars (ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ Wii)
        Δημιουργός: Eighting
        Εκδότης: Capcom
        Ημερ. Κυκλοφορίας: 29 Ιανουαρίου 2010

        [...]Η επίσημη συνέχεια του Marvel Vs. Capcom 2, μετά από τόσα χρόνια, μπορεί να μην περιέχει τη λέξη “Marvel” στον τίτλο της, αλλά η μαγεία παραμένει ανέπαφη. [...]

        [...]Κάντε μια οποιαδήποτε μίξη όλων αυτών και ριχτείτε στην καταιγιστική μάχη είτε τοπικά είτε Online για να ζήσετε ένα από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) 2D fighting games! Το frame rate είναι ασταμάτητο και τα πολύχρωμα, εκθαμβωτικά 2.5D γραφικά είναι κατά πολύ πιο εντυπωσιακά απ’ότι μπορείτε να φανταστείτε!
        Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις.
        • Στο ότι το Tatsunoko VS Capcom είναι η επίσημη συνέχεια του Marvel VS Capcom 2 ?
        • Στο ότι απλά λείπει η λέξη "Marvel" από τον τίτλο τη στιγμή που μιλάμε για παντελώς διαφορετικό franchise ?
        • Στο ότι έχει την ίδια μαγεία με το MvC 2 ? (Ok, αυτό μπορεί να είναι και υποκειμενικό).
        • Στο ότι είναι το καλύτερο 2D fighting game ?
        • Στο ασταμάτητο frame rate και στα 2.5D εκθαμβωτικά γραφικά που είναι πολύ καλύτερα απ' ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς ?


        Αν το TvC είναι το καλύτερο fighting και η επίσημη συνέχεια του MvC 2, είμαι περίεργος να μάθω τι έχει να υποστηρίξει ο συγγραφέας για το επικείμενο MvC3. Ή ακόμα καλύτερα, τι θα υποστήριζε αν έβγαινε για το Wii.

        Sorry guys αν αυτός που το έχει γράψει είναι κάποιος από εδώ μέσα, όμως δεν μιλάμε για απλό post αλλά για ανακοίνωση σε δημόσια θέα, με σκοπό την ενημέρωση και όχι την παραπληροφόρηση. Ο καθένας κρίνεται για αυτά που γράφει, είτε είναι καλά είτε όχι.

        Πάντως το κόβω, ύστερα από λίγο καιρό, σε κάνα search κανενός fanboy ή σε κάνα nintendικό forum το έχω έτοιμο το θάψιμο. Δεν πειράζει, γι' αυτό εξ' άλλου αγαπάμε τα fanboys, για να μας διασκεδάζουν.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #5
          Aftos den einai o Nikolaras 100%
          O Nikolaras den einai toso ninty fan oso nomizete kai sigoura den milaei etsi.
          2 Atoma kserw apo to forum tou Nikolara pou tha mporousan na to grapsoun afto kai o enas den asxoleitai toso poly (O Geo).
          O allos einai o Cowboy pou einai kai o poio pithanos ypoptos.
          Kapou edw na pw pws o Nikolaras den symerizetai thn apopsh kanenos ek twn 2 kai tous thn leei kiolas opote ksefevgoun.

          O Cowboy apo thn allh einai arrwstos kyriolektika omws, "pinei kafe me thn Epona ta apogevmata" opws exei pei o idios...

          Exw na kanw xiliades posts se afto to topic me to ti ahdies exei ksefournhsei afto to paidi.
          Apo avrio omws, gia thn wra tha ksanavalw to gnwsto video:

          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            Πάντως το κόβω, ύστερα από λίγο καιρό, σε κάνα search κανενός fanboy ή σε κάνα nintendικό forum το έχω έτοιμο το θάψιμο. Δεν πειράζει, γι' αυτό τα αγαπάμε, για να μας διασκεδάζουν.
            Εγώ το κόβω σε 1-2 μέρες το πολύ να γεμίζουμε πάλι με νέα μέλη που να μοιράζονται παρόμοια άβαταρς και να μας κοροϊδεύουν έμμεσα . Το χειρότερο είναι ότι όλα τα άτομα που γνωρίζουμε (και που πέρασαν και από αυτό το φόρουμ) έχουν ηλικίες 20-30+ χρονών. Αν περιορίζονταν το φαινόμενο σε 12χρονα θα ήμουν αρκετά ήσυχος, εδώ όμως μιλάμε για σοβαρές περιπτώσεις .

            Καλά ground όσες φορές και να δω το βίντεο λιώνω . "Τι ban ρε, μία ερώτηση έκανα!"

            Comment


            • #7
              Tι ?? Δλδ μας λες ότι το Tatsunoko δεν είναι το απόλυτο fighting. Kάνει μπαμ ότι ανήκεις στις σκοτεινές δυναμεις των Sony/Microsoft .

              Από εδώ και πέρα, θα δημοσιεύω και ονόματα.
              Το παραπάνω comment το έκανε o Kalas και είχε άλλη ΙP απ'τον Νικολάρα. Σαν site είχε βάλει φυσικα το Nintendo.com

              EDIT : Διάολε! Δεν είναι θέμα Νιντεντο πλέον xD.
              Εννοείται respect στο video του Ground
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #8
                Τον τελευταίο καιρό πηγαίνω σε ένα internet cafe και παίζω Wii. Το τι παιχνιδαρες έχω παίξει δε λέγεται! No more heroes, new super mario bros, mario galaxy, punch-out (my favorite μαζι με το new super) κτλ! Δυστυχώς νιώθω και γω τα γνωστα συμπτώματα, γίνομαι N fanboy!! Λίγο με καθησύχασε ένας φίλος μου λέγοντάς μου ότι N fanboy, δε γίνεσαι, γεννιέσαι, αλλά και πάλι παραμένω σε επιφυλακή. Πρέπει να δω κάποιο γιατρό; Ποια η γνώμη σας;

                Unban σε mesharmstrong τώρα!!!!!


                Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, τον Disciple πάντως, πέρα από κάποιες καφρίλες που έκανε τον θεωρώ αξιότιμο άνθρωπο. Πιστεύω είναι ψιλοάδικο που έφαγε ban (ήμουν και γω υπερ του ban τότε) γιατί και άτομα από δω είχαν trollάρει με τον ίδιο τρόπο με άλλο account στο nintendo.gr και το original account τους έμεινε ανέγγιχτο!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #9
                  O Nicol@r@s ήταν ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου, γιατί τον κάνατε ban? Όχι γιατί γούσταρε nintendo αλλά έκανε respect στο gc όσο κανένας.


                  Ένα κόλλημα με τους μη ninty so much fans είναι ότι αποκαλούν άτομα σαν και εμένα nintendo fanboy γλείφτη κολλημένε κλπ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΝΙΝΤΕΝΤΟ ΕΙΜΑΙ SONY HATER!!!!!!!!!!!!

                  Oποιον sony hater δείτε τον αποκαλείτε Nintendo κολλημένο.

                  Απλώς μισώ τη sony και δεν μου πολυαρέσει η MS επειδή πάει κόντρα τα Windows στα Linux και στα Mac.

                  Τι συμαίνει αυτό;;;
                  Δηλαδή δεν μου αρέσει η Sega, η Atari, και....οποιαδήποτε άλλη;;;

                  Καλά και η Sega την έκανε την ηλίθια αναμέτρηση της με την Nintendo που την έφερε σε χειρότερη κατάσταση.

                  Απλώς η Νιντέντο μου φαίνεται να έχει την καλύτερη πολιτική από όλες τις άλλες εταιρίες, αφού άντεξε τα πάντα και is still here.

                  Comment


                  • #10
                    Έχεις καμιά κονσόλα που να μην είναι της Νintendo;

                    edit:ground το βίντεο μου κολλάει στο 0:43.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Δηλαδή εσύ θεωρείς σοβαρό τον εαυτό σου όταν αυτοαποκαλείσαι sony hater ; Τι πάει να πει fanboy/ hater, videogames βγάζουν όλες οι εταιρείες, τα λεφτά μας θέλουν και όχι τα συναισθήματά μας, ξεκολλάτε επιτέλους από αυτήν την ηλίθια λογική. Δε συμπαθείς τη MS επειδή υποστηρίζει ένα κλειστό λογισμικό (guess what, το ΔΙΚΟ ΤΗΣ λογισμικό), δε γουστάρεις τη Sony χωρίς να έχεις κανέναν απολύτως λόγο (έχεις, τάπωσε την Nintendo εν έτει 1997 αλλά δεν το αποδέχεσαι) και μένεις να υποστηρίζεις τις "αδικημένες" εταιρείες της βιομηχανίες (τώρα το αν είναι αδικημένη η Ν είναι ένα άλλο θέμα).

                      Τώρα αν η συμπάθειά σου σε μία εταιρεία επηρεάζεται ή καθορίζεται από την οικονομική της πολιτική, κακό του κεφαλιού σου. Τα είχε πει ο Scatman ρεεεεε.

                      Δεν μπορώ πάντως να πάρω κανέναν στα σοβαρά, όταν αυτοαποκαλείται fanboy/ hater και μιλάει για εταιρείες λες και είναι γκόμενες.

                      ΥΓ: Αν θες να ξέρεις και τα Linux κόντρα στα Windows πάνε, το ίδιο και τα Mac. Μην μπερδεύεις την κόντρα που υπάρχει μεταξύ opensource και μη λογισμικό με την άγνοιά σου.

                      Comment


                      • #12
                        Μην απαντάς σοβαρά ρε συ Evans,δε θα γελάσουμε άλλο γιατί η κουβέντα θα πάει σε αναλύσεις επί αναλύσεων.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          My bad, απλώς φορτώνω όταν βλέπω τις λέξεις hater/ fanboy .

                          Comment


                          • #14
                            Linkmastersword όταν μιλάς για θέματα που δεν γνωρίζεις καλό είναι να μην εκφράζεις την άποψή απόλυτα γιατί εκτίθεσαι.Φωνάζει από χιλιόμετρα μακριά ότι δεν έχεις ιδέα για το τι συνέβη με την "κόντρα"νιντεντο-σεγκα.

                            Επίσης,το να είσαι hater είναι το ίδιο ακριβώς με το να είσαι fanboy.Τα συστήματα της σονυ μας έχουν δώσει πολλά καταπληκτικά παιχνίδια όπως επίσης και της νιντεντο.Οι κόντρες είναι για τις εταιρείες και τα οικονομικά επιτελεία τους και όχι για εμάς,εμείς απλώς διασκεδάζουμε παίζοντας και τίποτα άλλο.

                            Όσον αφορά την νιντεντο,συμφωνώ ότι φέρθηκε έξυπνα και ότι κέρδισε πολλά,αλλά σε ρωτάω:Τι έγινε;Εσύ,ως linkmastersword,τι έχεις να κερδίσεις από αυτήν την ιστορία;Στην τσέπη τους θα πάνε τα λεφτά και όχι στην δική σου!!!

                            Ryu δεν ξέρω τι σόι άνθρωπος είναι,για να το λες κάτι θα ξέρεις,όμως όμως αν έχει προσωπικές διαφορές με κάποιους ας πιάσει αυτούς και να τις λύσουν,το να κάνεις διπλά/τριπλά accounts για να πάρεις εκδίκηση για κάτι που συνέβη πόσα χρόνια πριν είναι ότι πιο ανώριμο έχω δει σε φορουμ,πόσο μάλλον όταν επιτίθεται σε άλλα μέλη με τα οποία δεν είχε καμία διαφορά στο παρελθόν επειδή του θίξανε την πολυαγαπημένη του εταιρεία...Λες και δεν γουστάρουμε νιντεντο εδώ μέσα,όλοι σχεδόν έχουμε όλες τις κονσόλες της νιντυ και ένα κάρο παιχνίδια για την καθεμία.

                            Όσον αφορά τα fanboyz γενικά,τι να πω...Η ανωριμότητα σε όλο της το μεγαλείο,ανεξαρτήτα από το ποια εταιρεία υποστηρίζουν.Της νιντυ είναι όντως τα χειρότερα πάντως...

                            Ryugr,κανένας δεν αμφισβήτησε ποτέ ότι το wii δεν έχει καλά παιχνίδια.ΈΧΕΙ,όλα όσα έβγαλε η νιντεντο,ορισμένα εκ των οποίων είναι από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων ετών.Αυτό που λέμε είναι ότι δεν υπάρχει σοβαρή παρουσία από την μεριά των 3d party developers.Αν και αυτό πάει να αλλάξει τώρα με την κυκλοφορία πολλών αξιόλογων τίτλων από 3d party.

                            Πάντως,το νο μορε χιρουζ δεν μου άρεσε καθόλου.Έχει γέλιο το στιλ του και έχει εντυπωσιακά σεboss fights αλλά δεν με κράτησε,βαρέθηκα πολύ γρήγορα.

                            Α που είσαι,ΠΡΕΠΕΙ να παίξεις μαριο γκαλαξυ.Και τα 2.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Altair
                              Έχεις καμιά κονσόλα που να μην είναι της Νintendo;(
                              Αυτο δεν έχει να κάνει Altair.

                              Προτιμώ την Νιντέντο και αγοράζω τις κονσόλες της, αλλά δεν έχω τόσα χρήματα για να έχω και άλλες κονσόλες(μιλάμε για next-gen. Όπως ξέρεις είμαι μικρός και δεν έχω προλάβει παλαιότερες, αλλά σκέφτομαι να αγοράσω genesis.)

                              Αυτό ότι νοιάζονται μόνο για να πάρουν λεφτά είναι λάθος(IMO) Υπάρχουν πιο εύκολοι τρόποι για λεφτά, είναι έργο ζωής για αυτούς που διευθύνουν την εταιρία.


                              Αυτό με την MS suckare δεν ήταν για να το πάρετε στα σοβαρα.


                              EDIT:Δεν είχες κάνει ακόμα ποστ deus, και απαντώ.
                              Λέω ότι ήταν αποτυχία της Sega να τα βάλει με την Nιντέντο, κάτι τέτοιο που λες είναι αδύνατον Deus, όλοι ξέρουν τι συνέβει.


                              Και δεν είμαι Sony Hater, ήθελα να παρουσιάσω το πώς απαντάει ο κόσμος στα n fanboys.

                              Και αυτό που κερδίζω είναι επίσης τα καλά παιχνίδια, με καλό χειρισμό.

                              Χάνω λεφτά που τα ξανακερδίζω σε παιχνίδια.


                              Φυσικά και πιστεύω ότι όποιος ασχολήτε ΤΟΣΟ πολύ για τις εταιρίες είναι κολλημένος.

                              Εγώ απλώς προτιμώ τη Νιντεντο.

                              Comment

                              Working...
                              X