Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παντόφλα: Καλοκαίρι Edition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παντόφλα: Καλοκαίρι Edition

    Καλοκαίρι, ζέστες, παραλία, μία παντόφλα είναι απαραίτητος σύντροφος, τόσο για μέσα στο σπίτι, όσο και για έξω. Έχοντας υπόψη το cult status που έχει αποκτήσει η έννοια "Παντόφλα" στην παρέα μας, πήρα την πρωτοβουλία να ανοίξω ένα θέμα σχετικό με την έννοια αυτή, προσαρμοσμένο φυσικά στα δεδομένα της εποχής.

    Παντόφλα: Καλοκαίρι Edition λοιπόν!

    Ο καθένας μας θα παρουσιάσει ένα μόνο ζευγάρι παντόφλες! Η χρήση της παντόφλας (για το σπίτι, για το δρόμο, για παραλία, για οπουδήποτε) δε μας ενδιαφέρει, αρκεί φυσικά να μας πει και ο ίδιος που τη χρησιμοποιεί και να μας δώσει και μία ιστόρια αν δε βαριέται (ή αν έχει).

    Επειδή φυσικά το theme της παντόφλας ξεκίνησε ως συνοδευτικό μίας φωτογραφίας-ποζεριάς, η κάθε φωτογραφία πρέπει να περιέχει ένα παιχνίδι ή κάτι που να σχετίζεται με video games.

    Τέλος, μιλάμε για καλοκαιρινές παντόφλες, το χειμώνα πάμε για νέες εμπειρίες .

    Ξεκινάω με τις δικές μου παντόφλες, τις οποίες χρησιμοποιώ μόνο μέσα στο σπίτι. Τις έχω τουλάχιστον 3 χρόνια, αλλά δε νομίζω να τις αλλάξω μέχρι να περάσουν άλλα 3 ή μέχρι να χαλάσουν. Φέτος είχαν την τιμή να ταξιδέψουν Αράχοβα, Ζάκυνθο, Χαλκιδική και ίσως πάνε και Σαντορίνη!


  • #2
    Edw pou eimai twra me thn kamera tou PC kai xwris paixnidia me epiases me ta vrakia katw me tetoio thema, alla ekana oti mporousa

    Tha paw kai egw me to FF Tactics, alla h dikh mou Version einai diaforetikh (les kai mporousa na kanw alliws, einai to mono game pou kouvalaw panta mazi mou).

    Tis pentofles oute pou thymamai poso kairo tis exw kai mallon tha tis exw poly kairo akomh giati antexoun.
    Tis exw taksidepsei gyrw ston kosmo: Singapourh, Aigypto, Notia Afrikh, Amerikh, Gallia ktl ktl.

    Idou h Photo:




    Sorry again gia thn poiothta kai thn gwnia lhpshs, einai dyskolo na valeis to Laptop swsta gia kati tetoio xwris na vlepeis
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      Καταρχήν τα σέβη μου για το respect thread! :resp:

      Πέραν του SF, mιας και το χω ρίξει στα retro βάζω φωτό Sonic 3 & Knuckles σε emulator + stick. Love it!

      Info Pantoflas:

      Μάρκα: Nike
      Τιμή: Δεν θυμάμαι ακριβώς, τις είχα ακριβοπληρώσει πάντως, γύρω στα 30 ευρώ!
      Δραστηριότητες: Τα πάντα όλα! Μέσα στο σπίτι, στην παραλία, ακόμα και για καφέ.
      Χρόνος κατοχής: Ένας χρόνος.
      Άλλο: Θέλουν καθάρισμα, έχουν πιάσει σκόνη κυρίως από την παραλία.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #4
        its a trap!!!

        o Evans νομίζει ξεχάσαμε ότι είναι ο κάτοχος της απόλυτης παντόφλας. θα την εμφανίσει στο κοινό (αν το έκανες, δε φαίνονται) ?

        Πάντως, κυρ Evans πρέπει να ανησυχείς. Εϊδα στο κινέζικο κάτι μοναδικά κομμάτια. Μόνο στο Σταρ Τρεκ φοράνε τέτοια. Το θέμα είναι ποιός θα τις αγοράσει από εδώ μέσα.

        Οι δικές μου (με αρκετή σκόνη λόγω παραλίας) :




        Ryu, hadouken resize
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #5
          Ryu, respect απλά για το "γαρνίρισμα" γύρω από τις παντούφλες.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            Sorry ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και είπα να παρουσιάσω κάτι μεγάλο . Τη μείωσα λίγο.

            Θέλω να δω μυστική παντόφλα Evans.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Somari View Post
              Ryu, respect απλά για το "γαρνίρισμα" γύρω από τις παντούφλες.
              Έτσι! Τυχαίο το στιγμιότυπο στο Sonic; Δε νομίζω!
              Επίσης stick καλύτερη αγορά για φέτος κτλ . 1000στή φορά που το λέω! :phil:
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #8
                Παιδιά στις παραλίες που πάτε έχει σκόνη; Σε όσες έχω πάει είχε άμμο.
                Φωτογραφία δε βάζω γιατί τα παιχνίδια δεν ακουμπάνε το πάτωμα ούτε οι παντόφλες το γραφείο, κρεβάτι κλπ...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #9
                  LOL straier και γω το σκεφτηκα αυτο, αλλα νταξει μετα επεσε οινόπνευμα στα "ποδαράκια" του laptop και του stick που παταγαν κάτω.

                  Ε μιας και ειναι πολυ μικροι οι κόκκοι άμμου που μένουν στις παντοφλες τoυς υποβαθμίσαμε σε "σκόνη"
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #10
                    Siga re ypoxondrioi pou den patane sto patwma ta paixnidia, ti tha pathoun? Karkino?
                    Eleos...
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Ναι δεν είπα ότι είναι απαραίτητα καλό. Γενικά έχω ένα θέμα με τα μικρόβια, το ίδιο και ο straier απ' ότι καταλαβαίνω. Αμα το αφήσω να με παρασύρει θα καταλήξω να πλένω τα χέρια μου κάθε 5 λεπτά, αλλά το ελέγχω. Υπάρχει και "ασθένεια", μικροβιοφοβία λέγεται αν δεν κάνω λάθος. Ευτυχώς νομίζω δεν είμαι σε τέτοια φάση
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #12
                        Nai alla ean exete tetoies fovies tote den tha eprepe na einai katharo to patwma sas?
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #13
                          Ελα, εξυπνάδες
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Ground_zero View Post
                            Nai alla ean exete tetoies fovies tote den tha eprepe na einai katharo to patwma sas?
                            :resp::resp::resp:
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #15
                              Nai alla ean exete tetoies fovies tote den tha eprepe na einai katharo to patwma sas?
                              Το πάτωμα δεν το σκουπίζω για να είναι σκονισμένο και να μπορώ να έχω σκονισμένες παντόφλες.
                              Siga re ypoxondrioi pou den patane sto patwma ta paixnidia, ti tha pathoun? Karkino?
                              Eleos...
                              Και τα Blu-ray του PS3 αν τα βάλεις στην τουαλέτα δε θα πάθουν τίποτα αλλά δεν είδα και πολλούς να το κάνουν.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X