Announcement

Collapse
No announcement yet.

(P)2P or not (P)2P ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • (P)2P or not (P)2P ?

    P2P και torrents

    Σε αλλες χωρες πηγαινουν στα δικαστηρια οποιον κατεβαζει, στην Ελλαδα κατεβαζουν ολοι.
    Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος αν ξερει τι ειναι παρανομο σχετικα με αυτην την υπηρεσια και τι νομιμο (αν ειναι κατι νομιμο δηλαδη).
    My blog:Doppel's Den

  • #2
    Τίποτα δεν είναι νόμιμο...
    Nothing's free που λέει και ο Alice Cooper.
    Carpe diem

    Comment


    • #3
      Τίποτα δεν είναι νόμιμο που λέει κι ο altair.
      Nothing's free που λέει κι ο Alice Cooper.

      Αν θες να μάθεις τι είναι νόμιμο και τι όχι, διάβασε το Licence σε κάποιο αυθεντικό CD ή DVD. Γενικά, απαγορεύεται οτιδήποτε περιλαμβάνει άλλο πρόσωπο εκτός από σένα, και ακόμα και εσύ απαγορεύεσαι σε κάποιες περιπτώσεις. Να σε συλλάβεις αμέσως.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #4
        Εαν δεν υπηρχε το downloading και το P2P αυτη την στιγμη κανεις δεν θα ηξερε τους Arctic Monkeys. Και μιλαμε για το πιο hot group της Μ.Βρετανιας αυτη την στιγμη.

        Ειμαι εναντιον σε οποιαδηποτε προσπαθεια χαληναγογησης της μουσικης και του ελευθερου πνευματος. Εαν ειναι καθε φορα που καποιος κατεβαζει ενα κομματι να πηγαινει δικαστηριο, τοτε ολοι μας θα επρεπε να ειμαστε κατοικοι Κορυδαλλου...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #5
          αναρωτιεμαι παντα... παρανομος ειναι αυτος που κατεβαζει το υλικο, η παρανομος ειναι αυτος που το ανεβαζει? ;) οπως και να εχει, εαν καποιος εριχνε στον δρομο 20 ευρω τοτε ολο και καποιος θα εσκυβε να το μαζεψει.

          δεν φταιω εγω εαν το βρηκα και το μαζεψα.

          Comment


          • #6
            Δεν είναι το ίδιο...Στο "κατέβασμα" εσύ ψάχνεις και βρίσκεις, το εικοσάευρο έτυχε το βρήκες, που να βρεις τον ιδιοκτήτη του,θα σε πιάσουν κότσο.Πλάκα πλάκα μια φορά είχα χάσει ένα εικοσάευρο στο Ηράκλειο.Εσύ το βρήκες ρε;

            Επειδή ξέφυγα όμως, κι εγώ κατεβάζω τραγούδια.Άμα μου αρέσουν όμως πάω και αγοράζω κανονικά τα άλμπουμς που τα περιέχουν.
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              Οριστε λοιπον, ολο διαμαρτυρεστε οτι η Ελλαδα ειναι ακριβη κλπ, αλλα στην ουσια δεν αγοραζουμε και τιποτα... Απο το καλοκαιρι που εβαλα Dsl πανε τα λεφτα για τα cd τις ταινιες στο videoclub στα παιχνιδια του DS κλπ αν καποια στιγμη εξεληχθει η τεχνολογια και εκτος απο multimedia κατεβαζουμε και υλη (πχ μπλουζες παντελονια κονσολες κλπ ) ε τοτε θα ειμαστε στη καλυτερη χωρα του κοσμου...

              Comment


              • #8
                point made
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Νομίζω ραδιοφωνικός παραγωγός rock σταθμού ----και πολύ δημοσιογράφος είμαι ---- είχε πει σε τηλέφωνο που τον πήραν για ένα κομμάτι :

                  "Δύσκολα να το βρεις σε δισκάδικο, είναι παμπάλαιο κομμάτι, κατέβασε το Limewire και βρες το"

                  Και ο Πανούτσος που είχε πει : "Όποιον πληρώνει για να κατεβάσει στην Ελλάδα, τον λές μα....κα"

                  Έτσι είναι.


                  Εκτός από έναν δύο τραγουδιστές και διάφορες συλλογές και μεμονωμένα παλιά cd που τα αγοράζω κανονικά δεν αγοράζω τπτ άλλο πλέον. Download FTW!!!!!

                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment

                  Working...
                  X