Announcement

Collapse
No announcement yet.

Proteinete mou Sony games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proteinete mou Sony games

    2 πράγματα θα ήθελα να μου πείτε σε αυτό το τοπικ

    1)ο ξάδερφος μου 9 χρόνο εδώ και καιρό έχει ένα PS2 και δεν ξέρει καλά παιχνίδια μόνο το GTA και το NEED FOR SPEED έχει και του αρέσουν μπορείτε να μου πείτε διάφορα παιχνίδια που πιστεύεται σε αυτή την ηλικία θα τον αρέσουν? Γιατί θέλει ο θειος μου να του αγοράσει αλλά δεν ξέρουν και η 2. Τα παιχνίδια μπορούν να είναι και από psx one δεν υπάρχει πρόβλημα

    2)θα ήθελα και για εμένα μερικά καλά παιχνίδια μιας και άνοιξα αυτό το τοπικ γιατί το PSX PSP PS2 έχουν πολλά παιχνίδια και αρκετά καλά και μπορεί να μην τα ξέρω και θέλω να παίξω αυτό τον καιρό κανένα καλό
    I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

    SEGA SATURN

  • #2
    1) Racing,sport & platform games.

    2)Από ότι θυμάμαι φίλε rodifire, έχεις και τις 3 κονσόλες,οπότε θα προτείνω μερικά αποκλειστικά.Βέβαια κατηγορίες sports,rpg κτλ. δεν ασχολούμαι

    GT 3,4
    Rachet & Clank 1,2,3
    Jak & Daxter 1,2,3
    Sly Racoon 1,2,3
    Tekken 4,5
    Wipeout
    SOCOM 3
    Ico
    Shadow of The Colossus
    Okami
    Transformers (όχι το movie based game! )
    Burnout Revenge
    God of War 1,2
    Ace Combat Zero, 5
    MGS 2,3
    Onimusha 1,2,3
    Maximo
    Fatal Frame 2
    Silent Hill 3
    Amplitude
    Virtua Fighter 4
    Rez
    Half Life 1 (με co-op!!!)
    Devil May Cry 1,2,3
    Twisted Metal: Black
    NDS themes

    Comment


    • #3
      Ps2

      kingdom hearts 1,2
      Final fantasy 10-12
      Timesplitters 2
      soul calibour 3
      beyond good and evil
      prince of persia 1,2,3
      dragon quest VIII
      rogue galaxy
      moh frontline

      θα σκεπτω και αλλα

      Comment


      • #4
        Πέρα των κλασσικών τίτλων που θα βρείς να αναφέρονται παντού, εμένα προσωπικά με εξέπληξε το Syphon Filter Logan's Shadow για PSP. Είναι ένας εξαιρετικός action τίτλος με όλα τα στοιχεία που περιλαμβάνει το concept του πράκτορα μυστικών υπηρεσιών (εξωτικά όπλα, τοποθεσίες, σενάριο κ.λ.π.) και ένα διασκεδαστικότατο Multiplayer.
        Insert Coin

        Comment


        • #5
          Αν κατάλαβα καλά ο ξαδερφος σου είναι 9 ετών και παίζει GTA; Το Manhunt δεν το έχει πάρει ακόμα; Κοίταξε το λίγο το θέμα :excl:

          Κατα τ' άλλα από παιχνίδια του PS (όχι άλλο PSX - ήμαρτον!!!) έχε υπόψη σου οτι τα περισσότερα έχουν γεράσει πολύ άσχημα και είναι δύσκολο να τα ευχαριστηθείς έχοντας καλομάθει με πιο σύγχρονες κονσόλες. Αυτά που θα σου πρότεινα αν επιμένεις είναι τα:

          FF VIII
          Silent Hill
          Resident Evil 1-3
          Dino Crisis 2
          Wipeout 2097
          Street Fighter EX Plus Alpha
          Tekken 3
          Tomb Raider 2

          Από PS2 (εννοείται θα τα παίξεις upscaled στο PS3):

          Gungrave
          Silent Hill 2-4
          Resident Evil 4
          Onimusha 3
          Transformers (το παλιό της Atari, όχι το καινούριο της ταινίας)
          Guitar Hero
          Outrun 2006 Coast to Coast
          Britney's Dance Beat (αχεμ, δεν θέλω σχόλια! )
          WWE Smackdown: Here Comes the Pain (το καλύτερο παιχνίδι wrestling ακόμα και σήμερα)
          Prince of Persia
          God of War


          Comment


          • #6
            ευχαριστώ για τους τίτλους, μου δώσατε μια πολύ καλή εικόνα για αρχή από τι μπορώ να παίξω σε PS2 PS(αφού λες ότι είναι καλύτερα έτσι να το γράφω No problem) Manhunt δεν το έχει αλλά το GTA το παίζει μέχρι και ο αδερφός μου στο psp ο μικρός που είναι 5 χρόνων (αλλά τον εξηγήσαμε και δείχνει να καταλαβαίνει και δεν κάνει χαζομάρες ούτε με το μηχανική το μικρό που έχει ούτε γενικά)
            για τον ξάδερφο κανά τίτλο έχετε?(καλά το ξέρω ότι είναι δύσκολα να ξέρουμε τι τίτλους θα αρέσει σε τέτοια ηλικία και επίσης είναι και θέμα γούστου)

            πιστεύεις είναι καλύτερα να τα βάλω τα παιχνίδια στο PS3 του PS2? τι το καλύτερο έχουν δεν πρόσεξα διάφορα και ρωτάω εφόσον θα ξέρετε παραπάνω να μάθω και εγώ
            I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

            SEGA SATURN

            Comment


            • #7
              πιστεύεις είναι καλύτερα να τα βάλω τα παιχνίδια στο PS3 του PS2? τι το καλύτερο έχουν δεν πρόσεξα διάφορα και ρωτάω εφόσον θα ξέρετε παραπάνω να μάθω και εγώ
              [/b]
              Απ' την στιγμή που έχεις HDTV δεν τίθεται θέμα, τα παιχνίδια του PS2 δείχνουν πολύ καλύτερα στο PS3. Πήγαινε στο μενού Settings -> Game Settings -> PS2 Smoothing και διάλεξε "On". Αν το παιχνίδι υποστηρίζει widescreen βάλε την επιλογή PS2 Upscaler στο "Full Screen". Εγώ σε παιχνίδια σαν το FFXII είχα δει τεράστια διαφορά τρέχοντας τα upscaled στα 1080p μέσω HDMI.

              Κρατάω βέβαια μια μικρή επιφύλαξη καθώς το δικό μου PS3 είναι αμερικάνικο πρώτης γενιάς και τα παιχνίδια του PS2 τρέχουν με hardware, όχι με software emulation όπως στα Ευρωπαϊκά PS3.

              Comment


              • #8
                Δώσε του πιτσιρικά να παίξει Tombi να μεγαλώσει όπως πρέπει
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Τα καλά games για PlayStation 2 είναι πάρα πολλά, οποιοδήποτε και να πάρεις από όσα πρότειναν τα παιδιά θα είσαι κομπλέ.

                  Για τον αδερφό σου (αλλά και για σένα) θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το Klonoa 2, ένα Jack & Daxter (1>2>3) και το Rayman 2. Το Klonoa και το Rayman είναι κομματάκι δύσκολα να τα βρεις (αν ψωνίζεις μέσω net είσαι ok) αλλά αξίζουν.

                  Από PS1 αν βρεις games δοκίμασε οποιοδήποτε Crash Bandicoot, φυσικά Klonoa 1, Croc, Pandemonium 1, Ape Ascape, άντε και Tomba αν και ποτέ δε τα χώνεψα.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #10
                    βασικα αφου παιζουν GTA και τους αρεσει τοσο, παρτε οποιοδηποτε Tony Hawk να εχετε το κεφαλι σας ησυχο (σε θεματα βιας κλπ) και να κανουν και τα παιδια τη βολτα τους μεσα στη πολη, αφου αποσο καταλαβενω αυτο γουσταρουν

                    το Proving Ground οπως και το Underground 2 ειναι τα καταληλα πιστευω, το δευτερο βεβαια εχει περισσοτερη ποικιλια στα οχηματα αφου δεν εισαι συνεχως πανω σε ενα πατινι.

                    αν οχι, προτιμησε καποιο απ'οσα σου προτειναν τα παιδια.

                    Comment


                    • #11
                      Για psp

                      final fantasy tactics
                      metal ger solid po
                      silent hill origins
                      daxter
                      locoroco
                      wipe out 1,2
                      syphon fylter 1,2
                      jean d?rc
                      valkyrie profile

                      Comment


                      • #12
                        Aφου ειναι μικρος ας δει αυτα.

                        Jak and daxter(ps2) ή daxter(psp)
                        locoroco(psp)
                        rachet and clank(psp ή Ps2)



                        Comment


                        • #13
                          Κρατάω βέβαια μια μικρή επιφύλαξη καθώς το δικό μου PS3 είναι αμερικάνικο πρώτης γενιάς και τα παιχνίδια του PS2 τρέχουν με hardware, όχι με software emulation όπως στα Ευρωπαϊκά PS3.
                          [/b]
                          Αυτό γίνεται και στο 40αρι ps3;


                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #14
                            Ta 40αρια δεν εχουν ουτε καν το software emulation που ειχαν τα 60αρια pal ps3.

                            Comment


                            • #15
                              το Obscure II τι λέτε είναι καλό παιχνίδι?
                              για να το αρχίσω θα πρέπει να πάρω πρώτα το 1 γιατί είναι η συνεχεία στο 2 η δεν θα έχω πρόβλημα
                              I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

                              SEGA SATURN

                              Comment

                              Working...
                              X