Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Greece - Petition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xbox Live Greece - Petition

    Το μεταφερω και εδω και οποιος θελει υπογραφει , προκειται για την υποστηριξη του live στην ελλαδα και αποτελει εναν απο τους πρωτους οργανωμενους δικους μας μοχλους πιεσης..


    http://www.thepetitionsite.com/1/XboxLiveGreece

  • #2
    Θυμάμαι πριν λίγο καιρό είχε γίνει μια παρόμοια προσπάθεια! Είχε ακουστεί μάλιστα οτι τον νοέμβρη 07 (αν θυμάμαι καλά) θα είχαμε επίσημη υποστήριξη του live στην Ελλάδα, όπως και ΔΕΝ έγινε!
    Τέσπα εγώ υπογράφω και προτρέπω όλα τα παρτάλια του φόρουμ (ακόμα και τους παλιοσονάκηδες ) να κάνουν το ίδιο ;)
    Τώρα λέμε!!!
    I attack sharks
    when i smell them bleed
    I dont go swimming
    water just wants to be around me.

    Comment


    • #3
      Yup.We deserve Xbox live,damn it(ακόμη κι αν δεν έχω gold membership ακόμη )
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #4
        Nα δουμε ποσα δυς ψηφων θα πουν πως απαιτουνται για να μας λαβουνε υποψην τους...τελος παντων νομιζω πως οφειλουμε ολοι να υπογραψουμε.
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • #5
          Petition και βλακειες... ναι θα δει η microsoft τις 500-1000 top υπογραφες και θα φερει το live στην Ελλαδα για πιο λογο..? για να τις δωσουμε τα ωραια μας &#036;&#036;&#036; και τιποτα παραπανω, θα μας κανει και χαρη δηλαδη και την παρακαλαμε με το petition..?? απο τη στιγμη που ο ανταγωνισμος με λιγοτερες πωλησεις στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη μας υποστηριζει και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ θα υπογραψω εγω το petition για να δωσω &#036;&#036;&#036; στη microsoft..?? δεν ειμαστε καλα, ειπαμε καλυτερο το LIVE σιγουρα αλλα οχι και τοσο καλυτερο...

          Μολις ειδα οτι δε μπορω να αγορασω ms points απο την καρτα μου, τωρα δεν ξερω για πιο λογο αλλα αν δε βγαλουν αυτες τις βλακειες με τα restrictions etc.. με βλεπω να πηγαινω στο PS3 μια και καλη...


          Μπορει σε καποιους να μην αρεσουν αυτα που λεω αλλα για εμενα ετσι ειναι ομως... ;) ;)

          Comment


          • #6
            Το οτι μπλοκαραν ακομα και τις καρτες μας ειναι για γελια.

            Προσωπικα παιρνω συνδρομες και ποντους απο το eBay κερδιζοντας και αρκετα λεφτα συγκριτικα αλλα και παλι δεν εχουν ολοι την ιδια ορεξη να ψαξουν για κατι αναλογο.

            Comment


            • #7
              Το οτι μπλοκαραν ακομα και τις καρτες μας ειναι για γελια.

              Προσωπικα παιρνω συνδρομες και ποντους απο το eBay κερδιζοντας και αρκετα λεφτα συγκριτικα αλλα και παλι δεν εχουν ολοι την ιδια ορεξη να ψαξουν για κατι αναλογο.
              [/b]
              Αστους αμα αυτοι δε θελουν μια τα &#036;&#036;&#036; μου εγω δε θελω 10...

              Δε θα τους παρακαλαμε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.. ;)

              Ολα αυτα με κανουν να καταλαβαινω ποσο την εχουμε "βαψει" αν μια μερα αποκτησει το μονοπωλιο η microsoft...

              Comment


              • #8
                Καλα τωρα μην ειμαστε και υπερβολικοι...κατ&#39;αρχην εγω πχ εχω ηδη 360 , πως μπορω να τιμωρησω την microsoft ? Οι υπογραφες μαζευονται κυριως απο ατομα-κατοχους της κονσολας (μακαρι να υπογραψουν και λοιποι βεβαια ) και δεν εχουν την μορφη ελεημοσυνης αλλα απαιτησης των δικαιωματων που εχουν και οι υπολοιπες χωρες . Ειναι ενα ειδος μοχλου πιεσης και τιποτα λιγοτερο , απλα τα παιδια αυτο σκεπτηκαν καθως τι αλλο θα μπορουσαν να κανουν ? πορεια ας πουμε ? Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες αλλα στην παρουσα φαση οσοι εχουν κανει καποια επιλογη και δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασουν κατι αλλο ( για ποιο λογο αλλωστε ? για να τιμωρησουν την microsoft επειδη δεν εχει επισημους servers στην ελλαδα ?) δεν το βρισκω παραλλογο να θελουν να αξιοποιησουν το προιον της επιλογης τους στο επακρο...

                Comment


                • #9
                  Eχεις τα δικια σου φιλε μου και μακαρι να ερθει το λαιβ στην Ελλαδα δε λεω.. εγω παντος ειμουν xboxακιας τερμα και τωρα εχω ξενερωσει τοσο που σκεφτομαι να παιρνω ολα τα multiplatform στο PS3 για να παιζω online και να εχω το 360 μονο για τα exclusives..

                  Aντι να ερθει το λαιβ Ελλαδα εχουν γινει χειροτερα τα πραγματα, δε μπορουμε να ανανεωσουμε με καρτα ουτε να κατεβαζουμε συγκεκριμενα content.. σε λιγο θα μας κανουν και καμια μηνυση...

                  Comment


                  • #10
                    Και δε δουλεύει το voice chat τον τελευταίο μήνα. Μιλούσα συνέχεια με ένα φίλο, το είχαμε κάνει συνήθεια (στις μοναχικές ώρες gaming) και τώρα δεν μπορούμε. Grrrrr .

                    Comment


                    • #11
                      Εγω προσωπικα κανενα προβλημα δεν ειχα με το voice chat,τωρα οσον αφορα την αγορα ποντων ε αν το κλεισανε ειναι μεγαλα ζωα,βλακειες σαν αυτες θα τους κοστισουν και χρημα και αξιοπιστια στα ματια των καταναλωτων με τα αναμενομενα αποτελεσματα.Ελπιζω να μπουν στον κοπο να κανουν κατι ουσιαστικο αμεσα γιατι ως γνωστον δεν εχουμε ολη την ιδια ανοχη στην ηλιθιοτητα. <_<
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • #12
                        Νομιζω οτι υπαρχει η επιλογη αγορας καρτων με ποντους...αυτη δεν εχει προβλημα .. ωστοσο οι υπολοιπες επιλογες μετα το τελευταιο update , ναι εχουν περιοριστει.

                        Comment


                        • #13
                          Εκανε Playstation store η Sony σε κάτι μηνάκια κι αυτοί από εποχές πρώτου Xbox μας έχουν χεσμένους, μας βάζουν να δηλώνουμε San Francisco ταχυδρομικούς κώδικες και τώρα μας λένε ότι ουσιαστικά δεν υπάρχουμε.
                          Bite me+ψόφος.

                          Comment


                          • #14
                            Νομιζω οτι υπαρχει η επιλογη αγορας καρτων με ποντους...αυτη δεν εχει προβλημα .. ωστοσο οι υπολοιπες επιλογες μετα το τελευταιο update , ναι εχουν περιοριστει.
                            [/b]
                            Το 2005 που εβαλα live για πρωτη φορα μπορουσες και να αγορασεις ποντους και να κατεβασεις οτι content θες, ηταν σαν να υποστηριζετε το live στην Ελλαδα με "πλαγιους" τροπους..

                            Το 2008 αντι να ειναι καλυτερα τα πραγματα ουτε ποντους μπορεις να βαλεις αλλα ουτε και να κατεβασεις οτιδηποτε ειναι >18, καθε περσυ και καλυτερα δηλαδη..

                            Comment


                            • #15
                              Petition και βλακειες... ναι θα δει η microsoft τις 500-1000 top υπογραφες και θα φερει το live στην Ελλαδα για πιο λογο..? για να τις δωσουμε τα ωραια μας &#036;&#036;&#036; και τιποτα παραπανω, θα μας κανει και χαρη δηλαδη και την παρακαλαμε με το petition..?? απο τη στιγμη που ο ανταγωνισμος με λιγοτερες πωλησεις στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη μας υποστηριζει και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ θα υπογραψω εγω το petition για να δωσω &#036;&#036;&#036; στη microsoft..?? δεν ειμαστε καλα, ειπαμε καλυτερο το LIVE σιγουρα αλλα οχι και τοσο καλυτερο...

                              Μολις ειδα οτι δε μπορω να αγορασω ms points απο την καρτα μου, τωρα δεν ξερω για πιο λογο αλλα αν δε βγαλουν αυτες τις βλακειες με τα restrictions etc.. με βλεπω να πηγαινω στο PS3 μια και καλη...
                              Μπορει σε καποιους να μην αρεσουν αυτα που λεω αλλα για εμενα ετσι ειναι ομως... ;) ;)
                              [/b]
                              100% μαζι σου αν και υπεγραψα το petition.
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X