Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers Odyssey προτείνει...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Gamers Odyssey προτείνει...

    Double Dragon. Έχει βγει για iOS και Android. Έχει Auto (πιο κατάλληλο για mobile) και normal mode με περισσότερα εικονικά κουμπιά και κινήσεις. Μου άρεσε γενικά, πωρούκλικο main theme, ποιοτικό ξυλίκι και cult ατάκες!. Θα μπορούσε να έχει καλύτερη απόκριση, αν πατάς γρήγορα τα μπουνίδια δεν τα παίρνει. Έβαλα και gifάκι επειδή γούσταρα.

    Επίαης Pac-Man + Tournaments για android! Το κλασσικό PAC με extra mazes (στο tournament mode) και leaderboards. Έπος! Το forum εδώ γουστάρει το championship edition αλλά ρίχτε και μια ματία σε αυτό αν έχετε τη δυνατότητα!
    The illusion of free will is an illusion.

  • #2
    Ryu, είχαμε πει στο θέμα με τις προτάσεις για τη βελτίωση του φόρουμ ότι καλό είναι να γίνεται μία παρουσίαση ενός παιχνιδιού ανά θέμα, ώστε να υπάρχει ενημέρωση, καταγραφή εντυπώσεων και περαιτέρω συζήτηση.

    Τώρα δεν ξέρω αν σας αρέσει σαν ιδέα, απλά νεα χύμα topic για προτάσεις δε θα βοηθούσε, δεδομένου ότι δε διαφέρει σχεδόν σε τίποτα από τις χαοτικές λίστες στα mobile stores.

    Θα ανοίξω σήμερα ένα θέμα μπας, άμα σας αρέσει το layout και η λογική, ακολουθήστε το .

    Comment


    • #3
      Ο Ryu εκανε ποστ στο guidelines - νομισε οτι ηταν θεμα για να ποσταρουμε εκει games - κι εγω το μετακινησα και δημιουργησα το τοπικ. Δεν ηξερα τι αλλο να το κανω.

      Κανε με το καλο μερικα topics οταν μπορεις να μπει και ο Ryu στο νοημα
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        Χαχαχαχα, οκ καλά . Καλά κι εγώ ιδέες ρίχνω, δεν ξέρω τι θα αρέσει στους υπολοιπους και τι όχι ;) .

        εδιτ: οκ έκανα ένα topic, πείτε καμιά άποψη, σχολιάστε άμα θέλετε και ακολουθήστε το παράδειγμα άμα σας άρεσε .

        Comment


        • #5
          Ωραία το φτιάξατε το mobile section, goob job! :-)
          Βάλτε και το windows phone αν μπορείτε κάπως να φαίνεται στους τίτλους. (Edit: Ωπ το έχετε ήδη βάλει δεν το είχα προσέξει)

          On topic πλέον προτείνω και το metal slug για android/iOS.
          Έχω το 1, είναι arcade perfect η έκδοση με δυνατότητα επιλογής πίστας.
          Φυσικά τέτοια old school games δεν μπορούν να παιχτούν άνετα με το εικονικό pad, αλλά με λίγη σύνηθεια κάτι γίνεται, εννοείται όμως δεν έχει την ίδια αίσθηση με το pad.
          Προτείνεται πολύ εύκολα αν θέλετε να έχετε το αγαπημένο σας metal slug on the go και δεν πρόκειται να σπαστείτε επειδή δεν έχετε pad!. Κάθε metal slug κοστίζει 2 ευρώ.

          Επίσης θα ήθελα κάποιος αν έχει δοκιμάσει να μου πει γνώμη για το επικό Worms Armageddon! Είναι και αυτό τσιμπημένο, 4 ευρώ, δεν πιστεύω ότι είναι 100% ίδιο με την έκδοση του PC που φυσάει αλλά ελπίζω ότι είναι αρκετά καλό.

          Τέλος έχει προσφορά 1 ευρώ το Super Monkey Ball 2: Sakura Edition. Θα το κατεβάσω γιατί παίζει να έχει γέλιο εφόσον βασίζεται σε γυροσκόπιο και accelerometer.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #6


            Ρέει το παιχνίδι, πολύ καλή δουλειά. Άντε και με το καλό τα Μάριο
            Ξέρω ότι παίζουν και emulators αλλά το official έχει άλλη αίσθηση!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #7
              Πηρα iphone 5 και δεν παιζει jailbreak οποτε ριχτε καμια προταση για free games/apps που μπορει να μην ξερω ηδη.. Tower defense μου αρεσουν και δεν θελω 3d και μεγαλα σε μεγεθος games..

              Comment


              • #8
                Temple Run και κλώνος του το subway surfers
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #9
                  Κατεβασα Temple run 2, πολυ καλο εχει πλακα.. Κανενα free tower defense ψαχνω τωρα, κατεβασα tiny heroes αλλα δεν το εχω δει ακομα..

                  Comment


                  • #10
                    Castle Tower Defense δοκιμασε.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      Fruit Ninja, Angry Birds (έχει και πολλά sequel όπως Angry Birds Star Wars) Jetpack Boy, 100 Doors, Tilt 3d Labyrinth, και μετά υπάρχουν και επιλογές κλασσικών παιχνιδιών, όπως Dominoes, Reversi, Chess...
                      A! Yπάρχουν και πολλά φουσκοπαίχνιδα, αλλά είναι όλα κλώνοι του Bubble Shot, το οποίο δεν είναι προσεγμένο και σπάει νεύρα, γιατί στο puzzle mode του που υποτίθεται πρέπει να καθαρίσεις την πίστα με όσο λιγότερες κινήσεις οι φούσκες έρχονται τυχαία, λολ, και παίζει μόνο ο παράγοντας κωλοφαρδία...
                      Α τώρα είδα ότι λες Iphone... Αυτά που πρότεινα είναι σε Android, ελπίζω να υπάρχουν και σε iphone (και να ναι δωρεάν)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #12
                        Castle tower defense δεν βρισκω μονο Castle fantasy defense αν ειναι το ιδιο.. Fruit ninja το εχω λιωσει εννοειται.. Τα υπολοιπα θα τα τσεκαρω τωρα, και κανενα trivia γνωσεων ψαχνω επισης..

                        Comment


                        • #13
                          4 pics 1 word... Όχι trivial γνώσεων, αλλά παραπλήσιο μυαλοστυφτικό
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #14
                            Κατεβασα ενα παρομοιο με ταινιες, λεγεται what's the movie πολυ καλο επισης.. Κατεβαζω και τα υπολοιπα να δω..

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by i Have no Equal View Post
                              Castle tower defense δεν βρισκω μονο Castle fantasy defense αν ειναι το ιδιο.. Fruit ninja το εχω λιωσει εννοειται.. Τα υπολοιπα θα τα τσεκαρω τωρα, και κανενα trivia γνωσεων ψαχνω επισης..
                              Marketing fail, το ονομα ειναι Castle Defense, το logo ειναι Castle TD...


                              Παντως και το Fantasy Defense ειναι καλο οπως και το Grave Defense.

                              Οπα κι εγω για android μιλαω.

                              Στο iOS ξερω οτι αξιζει το Field Runners αλλα δεν ειναι free. Γενικα free σε iOS δε βρισκεις ευκολα.
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X