Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy VI |OT| 0MG n3w gr@phics, 15€ 0nly!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Final Fantasy VI |OT| 0MG n3w gr@phics, 15€ 0nly!!

    Οσοι εχετε android συσκευη κυκλοφόρησε το "remake" ας το πουμε του ff vi χτες, ακουω μονο αρνητικα πραγματα για το art του αλλα εμενα προσωπικα μου φαινεται μια χαρα. Σιγουρα θα το τιμησω οταν βγει στο ios (περιεργο που βγηκε πρωτα στο android)

    Μερικα screenshots:

     

     

     

  • #2
    Εδω και λιγες μερες εχω Nexus 10 (second hand απο τον αδερφο μου) και περιμενω να μου ρθει και το Moto G απο amazon.de.

    Επιτελους θα παιξω Kingdom Rush (η mobile εκδοση εχει πολλα εξτρα σε σχεση με την αρχικη browser) και Frontiers!!

    Καλα το FFV 15€;;; loooooooooooooool
    Δεν υπαρχουν ρε, ξερουν καλα την αγορα οι ανθρωποι...
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Originally posted by i Have no Equal View Post
      Οσοι εχετε android συσκευη κυκλοφόρησε το "remake" ας το πουμε του ff vi χτες, ακουω μονο αρνητικα πραγματα για το art του αλλα εμενα προσωπικα μου φαινεται μια χαρα. Σιγουρα θα το τιμησω οταν βγει στο ios (περιεργο που βγηκε πρωτα στο android)

      Μερικα screenshots:

       

       

       
      Απαράδεκτο είναι, τόσο χάλια artwork σε FF δεν είδαμε ποτέ, ούτε καν στο spin-off του spin-off. Αν μάλιστα αναλογιστεί κανείς ότι πρόκειται για ένα από τα 3 καλύτερα FF ever, η αποτυχία του port γίνεται ακόμα μεγαλύτερη.

      Comment


      • #4
        Δεν εχω καταλαβει γιατι ειναι απαραδεκτο, μου φαινεται ακριβως οπως θα ηταν στο snes αν ειχε δυνατότερο hardware τοτε..

        Comment


        • #5
          Δεν έχω πρόβλημα με το art αλλά...Έχω frame drops σε διαλόγους και μάχες (+βάλε και στο world map, πέφτουν μερικές φορές τα fps). Το μόνο παιχνίδι στο οποίο έχω frame drops και έχω αρκετά παιχνίδια κατεβασμένα. 'da hell, εδώ στο psp emulator για android δεν έχω τέτοια frame drops lol.

          Comment


          • #6
            Amano art και μία "βρωμιά" στα γραφικά που αντικατοπτρίζει και την κατάσταση του κόσμου έναντι random fail artist με καθαρά γραφικά που ταιριάζουν σε RPG maker... είναι ξεκάθαρο κατά τη γνώμη μου .

            Comment


            • #7
              Originally posted by Napster View Post
              Δεν έχω πρόβλημα με το art αλλά...Έχω frame drops σε διαλόγους και μάχες (+βάλε και στο world map, πέφτουν μερικές φορές τα fps). Το μόνο παιχνίδι στο οποίο έχω frame drops και έχω αρκετά παιχνίδια κατεβασμένα. 'da hell, εδώ στο psp emulator για android δεν έχω τέτοια frame drops lol.
              Σε τι συσκευή το παίζεις??

              Σχετικα με το art παντως εμενα τα backgrounds μπορω να πω οτι μου αρεσουν αρκετα, αυτα τα "καθαρα" γραφικα οντως χτυπανε λιγο ασχημα αλλα δεν ειναι deal breaker για εμενα.

              Comment


              • #8
                Samsung S3 Mini. Το δοκίμασα και στο S3 το κανονικό μόλις τώρα σε έναν φίλο μου και έχει και εκείνος frame drops lolz.

                Comment


                • #9
                  Τα background δε φαίνονται τραγικά οι χαρακτήρες είναι άθλιοι.
                  Θεωρητικά η διαφορά δεν είναι μεγάλη σε σχέση με το πρωτότυπο αλλά αφήνει εντελώς άλλη αίσθηση. Πολύ καρτουνίστικα, επίπεδα και άχαρα.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #10
                    Napster ελπιζω μονο να το κατεβασες πειρατικο και να μη το πληρωσες, μπορει να το λατρευετε το game αλλα δεν αξιζει να παιρνει 15€ η Square για τοσο κακο port.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      Όχι δεν το πλήρωσα το παιχνίδι Ramparter και ας είναι το αγαπημένο μου ΦουΦου.

                      Comment


                      • #12
                        Έτσι 15 ευρώ για παιχνίδι 20ετίας, λλλλλήσταρχοι!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #13
                          Και τα αλλα ff(iv,v σιγουρα) τοσο τα δινει η SE στα mobile, 4-5ε θα ηταν πιο λογικο πιστευω..

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by i Have no Equal View Post
                            Και τα αλλα ff(iv,v σιγουρα) τοσο τα δινει η SE στα mobile, 4-5ε θα ηταν πιο λογικο πιστευω..
                            Πιστευεις;

                            edit
                            Εκανα ενα move σε νεο τοπικ, να κινειται λιγο και το section σιγα σιγα...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Βγηκε για iOS τελικα, το κατεβασα και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο, τα sprites φαίνονται πολυ καλυτερα στην κινηση απο τις στατικές εικονες. Το προβλημα που εχω ειναι με το εικονικό dpad, για καποιο λογο παω συνεχεια διαγώνια χωρις να το θελω.

                              Θα βαλω το DS4 μαλλον να παιξω σαν ανθρωπος..

                              Comment

                              Working...
                              X